İçeriğe Yönlendir

Bir Garip Karavan Hikayesi- Fancy Caravan

Ahmet Kiriş

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Ahmet Kiriş yazdı:

Neyi karşılar?

Detay vermemiş. muhtemelen çalınma, yanma vs.. Ama yanmayı da biliyorsunuz. Yanmanın sebebine bakılır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ankara dar kapsamlı kaskoyu araştırıyorum.. Bilgiye ulaşınca detaylı bilgi vereceğim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Serkan Toker yazdı:

Ahmet güle güle kullan, Sami güzel iş çıkarmış.. :nazar: 

Motorlar karavanı birleştirme şansınız da var aslında, cipe gerek kalmaz..

39949.jpg

Toplum henüz bu kadarına hazır değil. 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Elektrikli atv arkasina cekme karavan projemiz var. 😃

0927B097-0699-465F-9F22-58C96C4B8DD2.jpeg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sami, karavan tekerlerini de elektrikli yapsana. İlk olursun

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Servet Aydın yazdı:

yapan oldu da yemedi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

kaç kg uleyn bi elektrikli teker

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

belki yarın belki yarından da yakın

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sami Demirpaz yazdı:

yapan oldu da yemedi :)

Bilmeyen yaparsa normal🍆

Çağlar Bayur yazdı:

kaç kg uleyn bi elektrikli teker

Benim para birimime göre bişey değil

Mehmet Göktürk yazdı:

belki yarın belki yarından da yakın

Yapalım hocam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kemdi başına yola çıkılır ki yakın yerlerde

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Seninkini yapsana :)  Arka müsait. akü koyacak bolca yer var. 

Landı mı? Temel yapacak birkaç işim var böyle iyi şimdi ilerde dönüşüm çıkarsa vakit de olursa takılır. Mevcut dolapları söktüm tavanı revize ediyorum belki samiye götürür dolap yaptırırım 👀

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

acaba avustralya karavan regülasyonu nasıl? kaç kg dır bu startup

Tıra tır bağlayan adamlar, kilogramla pek ilgilenmiyorlar...

RTA-Cattle-Trucks-in-Mount-Stanford-NT.j

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Tıra tır bağlayan adamlar, kilogramla pek ilgilenmiyorlar...

RTA-Cattle-Trucks-in-Mount-Stanford-NT.j

kavşakta kırmızıda neresine kadar gelirse geçiş üstünlğü olur :crazy:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

kavşakta kırmızıda neresine kadar gelirse geçiş üstünlğü olur :crazy:

Kamyoncu jargonuyla konuşuyorum, 3. kapaktan sonra kapakla muhattap olursun diyorlar kamyoncu gavesinde..

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Kiriş

Karavan günlükleri part 1;

Karavanı takıp hem yakın yer tecrübesi, hem de bir arıza oluşursa müdahale kolay olsun diye Tarsus Belediye Karavan kamp alanında 2 günlük ücretsiz konaklamada karavanı kullandım.

1. Karavan takılı otoyolda araç sollarken 130 km hıza kadar çok stabil, kuğu gibi süzülerek geliyor arkada. Normal koşullarda 100-110 km hızlarda seyrediyorum. Stabilizatör, torsiyonlu ve amortisörlü dingil varlığını konforuyla çok rahat hissettiriyor, aradaki farkı başka bir arkadaşın satınaldığı karavanı takıp, evine bırakırken test etme fırsatım oldu.

2. Geri manevra olsun, elle it çek olsun gayet hafif ve rahat. Tenteyi açıp kaparken keyif alır mı insan ? (Diğerlerini görünce tabi)

3. Basit ve anlaşılır mppt cihazı ile güneş panelinin şarj kapasitesini, şarj durumunu vs birçok bilgiye geniş ve resimli ekran ile yönetebiliyorum.

4. Karavanda Therme su ısıtıcı dışında tüm cihazlar ve aydınlatma 12 V ile çalıştığından, akü şarjım 12.9 un altına hiç düşmedi, 24 saat buzdolabı çalışmasına rağmen.

5. Dizel ortam ısıtıcıyı (Ebubekir 😁) 5 dk çalıştırınca içerisi hamama yakın oluyor. Termostatlı ve zaman ayarlı olunca, sessiz de çalışıyor kerata.

6. Therme 5 lt su ısıtıcı, ortam ısıtıcı ile birlikte çalışınca max 15 dk da sıcak su hazır. Su hidroforu tam kapasite dakikada 8 lt su basıyor. 1/2 kapasite ile çalıştırıp, suyu duş sıcaklığında açınca, yaklaşık 8-10 dk bandında sıcak duş alabiliyorum. Uzun uzun banyonuzu evde yapın, boşa gazlı şofben takmaya gerek yok.

7. 12 V gün ışığı led aydınlatmaları gayet yeterli ve gözü asla yormuyor. Yine 12 V dış ortam aydınlatıcının altında kitap okumak, mangal yapmak için gayet yeterli.

8. Şarjlı matkaba 19 lokma ile ayakları indirip kaldırmak gayet kolay. Ben unutunca Samiden destek istemiştim, sağolsun yetişti kırmadı.

9. Dört taraflı pencere ve bunların dışa açılmasıyla çok rahat bir gece geçirdim. Üşüyünce kapattım. Sineklik ve perde mekanizmaları çok rahat iş görüyor.

10. Bas çek kilitli dolaplara eşya koymak ve açılmayacağından emin seyahat etmek çok keyifli, kimi arkadaşlar, kapak bandı, kapak kilidi gibi sonradan takılma ve mdf den yapılmış ağır kapak ve çekmeceleri tutmaya çalışırken epey sıkıntı çekiyorlar.

11. 12 V 90 Lt buzdolabı en soğuk kademede buzluk kısmına gerek kalmadan herşeyi donduruyor. 220 V gereksiz karavanda, yada sonradan 12 V olanlar ne kadar randımanlı bilmiyorum.

12. Su hidroforu gayet sessiz, fakat az su açmak istediğinizde hidrofor dur kalk yaparken sizi rahatsız ediyor, ya en az 1/3 açılacak veya basınç tankı alınmalı.

13. Kamp bitip yola çıkılacağı zaman su tahliyesi için hidrofordan önce tahliye vanamız mevcut ve su tahliyesi konusunda gayet yeterli.

Şimdilik bu kadar, tekrar ellerine sağlık @Sami Demirpaz

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Kiriş yazdı:

Dizel ortam ısıtıcıyı (Ebubekir

o ne lağ

Ahmet Kiriş yazdı:

. Therme 5 lt su ısıtıcı, ortam ısıtıcı ile birlikte çalışınca max 15 dk da sıcak su hazır. Su hidroforu tam kapasite dakikada 8 lt su basıyor. 1/2 kapasite ile çalıştırıp, suyu duş sıcaklığında açınca, yaklaşık 8-10 dk bandında sıcak duş alabiliyorum. Uzun uzun banyonuzu evde yapın, boşa gazlı şofben takmaya gerek yok.

bu n e lüks yahu

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

yanlızken kuzu bile diyebilir  😄 

Servet Aydın yazdı:

Webasto

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Çağlar Bayur yazdı:

o ne lağ

bu n e lüks yahu

Eberspacher okumak zor olunca Ebubekir diyip oradan devam ettik. 😂😂😂

Servet Aydın yazdı:

Webasto

Webasto değil, eberspacher 😁😁😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Marka o cicim. Webasto gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...