İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Esp Sensör Arızası C1281 Arıza Kodu

VAHİT YALÇINKAYA

Recommended Posts

VAHİT YALÇINKAYA
Servet Aydın yazdı:

Araç içinde konumu toz tutacak şekilde değil. İyi elektronik bilgisi olmayan anlayamaz zaten

Yarın Forscan ile bağlanıp teker teker sensörleri kontrol edip direksiyon açısına bakıp herşeyin kalibrasyonunu yapıp tamamen sensörden olduğuna kanaat getirince sensörü sipariş etcem 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Uk da araştırdım adam 50 tane st170 parçalamış totalde sadece birinde esp varmış :) parçayı uk da gören bilen yok.  Ebayde çıkmaları vs 200 300£ o paraya zaten esp li dökük bi focus alıp parçayı söküp hurdaya vermek lazım (300£ hurdası ) anca mk2 focus yada başka bir ford modeli uydurulabilir mi  ona bakmak lazım 15 20£  a fordun yaw sensörleri var 

https://www.ebay.co.uk/itm/314974762304?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=vCgT9WSsRhu&sssrc=4429486&ssuid=aCc-OFDATu-&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Sezgin Yılmaz yazdı:

Uk da araştırdım adam 50 tane st170 parçalamış totalde sadece birinde esp varmış :) parçayı uk da gören bilen yok.  Ebayde çıkmaları vs 200 300£ o paraya zaten esp li dökük bi focus alıp parçayı söküp hurdaya vermek lazım (300£ hurdası ) anca mk2 focus yada başka bir ford modeli uydurulabilir mi  ona bakmak lazım 15 20£  a fordun yaw sensörleri var 

https://www.ebay.co.uk/itm/314974762304?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=vCgT9WSsRhu&sssrc=4429486&ssuid=aCc-OFDATu-&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Aynen doğru diyorsunuz Focus 2-2.5 kasanın ganimet gibi yaw sensörü var çıkmacilarda hatta birine gittim adam kovanın içine doldurmuş adam için o derece önemsiz lakin buna uyum sağlamayacağıda garanti  tesisat farklı esp abs beyni direksiyon açı sensörü vs. bununla uyum sağlar mı garantisi yok sizin baktığınızdan haberim var arkadaşlar söylemişti artık denk getirirsek Türkiye'de bulmaya çalışacağız ama çözücem bu sıkıntıyı kafaya koydum😀

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
VAHİT YALÇINKAYA

Arkadaşlar merhaba Esp kendi kendine çalışmaya başladı lambası sürekli yanıyordu artık gözüm alışmıştı dün seyir halinde bir baktım lambası yanmıyor sönmüş ampül patlamıştır dedim denedim aktif devreye giriyor çalışıyor fakat arada bir tekrar yanıyor istop edip çalıştırınca sönüyor anlam veremedim gerçekten kafayı bozdurdu bana😀

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aklıma kablo tesisatı geliyor ama emin değilim yani. Benim 2006 model Ghia Focus 2 de tam sattığım gün bir tümsekten geçerken Esp sistem arızası vermişti. Sattığım arkadaşıma açık çek verdim o zamanlar araç 32 bin lirayken 1 lira yemişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Arkadaşlar merhaba Esp kendi kendine çalışmaya başladı lambası sürekli yanıyordu artık gözüm alışmıştı dün seyir halinde bir baktım lambası yanmıyor sönmüş ampül patlamıştır dedim denedim aktif devreye giriyor çalışıyor fakat arada bir tekrar yanıyor istop edip çalıştırınca sönüyor anlam veremedim gerçekten kafayı bozdurdu bana😀

Bendeki soğuk havalarda çalışıyordu. Sizdekinde de aynı sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Mehmet Taner Kadak yazdı:

Havalar şuan biraz soğudu bizim burda yağmur falan yağıyor birkaç gündür havalar soğumaya başladığından beri sürekli yanmaya başladı şuan lamba hiç sönmüyor neyden kaynaklı olabilirki 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
VAHİT YALÇINKAYA
Mehmet Taner Kadak yazdı:

Neden kaynaklıydı peki çözmüşmüydünüz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...