İçeriğe Yönlendir

Arabam: VW Golf 8 1.0 eTSI R Line

Emin Önal

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Appyi yaptıralı 3 yıl oldu ne muayenede ne hafif kusura girdi ne de çevirmede sıkıntı oldu. Hatta en muayenede uzunlar leddi bir problem olmadı şimdi kısalarda led temmuzda şartları zorlayacağız. Şu an ki plaka sayı ve harfleri kendini hiç göstermiyor. Hatta spor otomobilde acayip sırıtıyor. Ama app güzel görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

mesela biri vurdu kaçtı. Hızlı kaçıyor. Plakayı anında görmek önemli.

Kanunen hiç bir şey yapamazsınız :) 

Mehmet Yeter yazdı:

şimdi kısalarda led

Led farların kusurluk bir durumu yok muayenede. 

Ha, karşıdan gelen için kusur oluyor merceksizse, orası ayrı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Kanunen hiç bir şey yapamazsınız

vurdu kaçtı, suç duyurusunda bulunacağım. Ya da çantamı çaldı. Nasıl yani? Plakayı polise bildiremiyor muyum? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Plakayı anında görmek önemli.

sebep?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sebep?

siz ne istiysunuz ben anlamayrumgi :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

vurdu kaçtı

Olay burada değişiyor. Vur kaçta bi şey yapamıyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

App her türlü yasak. Kameranın okuyup okumaması da bi şey değil. 2 kere durduruldum eski araçlarımda app yüzünden. Megane'da köprüde en sol şeritten önüme atlayarak çevirmişti polis. Duster'da ise rutin çevirmede aldı plaka yüzünden. İkisinde de ceza yemedim lakin olmayacağı net bir biçimde anlatıldı. Mührü göstermeme rağmen bir şey ifade etmediği, harflerin kanundaki gibi basılmasının şart olduğu söylendi.

Toyota'nın harfleri de kanuna uygun değil, biliyorum. Ancak sıfır araca verilen plaka bu. Ben ne edeyim, bilemedim.

peki bundan şeyin haberi var mı, şöförler odasının? hepsi kafasına göre font kullanıyor. bir insan evladı da gidip bu ne diye sormuyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Sani Gerşon yazdı:

Kanunen hiç bir şey yapamazsınız :) 

Led farların kusurluk bir durumu yok muayenede. 

Ha, karşıdan gelen için kusur oluyor merceksizse, orası ayrı.

Merceksiz bizim farlar. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şu plaka çok güzel bence. Şak diye okunuyor bir bakışta. 

mesela biri vurdu kaçtı. Hızlı kaçıyor. Plakayı anında görmek önemli. App plaka bir bakışta okunmuyorki. Düz yazı gibi

Okunuyor da kötü bir baskı ama. Ne font güzel ne hizalama. Ayrıca bu meşhur il de iki farklı 4 fontu mevcut. İsmi lazım değil forumda bi ihtiyarın arabasında ön farklı arka farklı font vardı :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Olay burada değişiyor. Vur kaçta bi şey yapamıyorsunuz. 

hala anlamadım. Bir araç bana veya arabama vurup kaçtığında okuduğum plakasıyla polise şikayette mi bulunamıyorum?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Doğan yazdı:

peki bundan şeyin haberi var mı, şöförler odasının? hepsi kafasına göre font kullanıyor. bir insan evladı da gidip bu ne diye sormuyor?

Şoförler Odası basım yerlerinde orijinal font mevcut. Ancak talep üstüne farklı fontla da basıyorlar ki, hata burada aslında.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hala anlamadım. Bir araç bana veya arabama vurup kaçtığında okuduğum plakasıyla polise şikayette mi bulunamıyorum?

Evet, kanıt yoksa, şikayet de boşa düşüyor. Kanıt varsa, trafik mahkemesine suç duyurusunda bulunmak gerekiyor. @Cem Işık abi daha iyi yanıt verebilir sanırım ki.

Mehmet Yeter yazdı:

Merceksiz bizim farlar. 

Allah karşıdan gelene güç kuvvet versin. Her gelen kör geliyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Şoförler Odası basım yerlerinde orijinal font mevcut. Ancak talep üstüne farklı fontla da basıyorlar ki, hata burada aslında.

Evet, kanıt yoksa, şikayet de boşa düşüyor. Kanıt varsa, trafik mahkemesine suç duyurusunda bulunmak gerekiyor. @Cem Işık abi daha iyi yanıt verebilir sanırım ki.

yok çok basite indirildi durum :) 

adamın biri geldi bana vurdu. Ben yayayım. Yaralandım. Adam kaçtı. Ambulans geldi. Plakasını aldım polise söyledim. 

Şikayetim boşa mı düşecek? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şikayetim boşa mı düşecek? 

Yaralamalı kazada prosedür illa ki değişir. Benim bahsettiğim, araçtan aracaydı.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

Talep üzerine yapilandan bahsetmiyorum. Neredeyse her odanin kendine has fontlari var. Sözde standart font var ama kimse denetlemiyor. Fotodakilerin hepsi standart baski mesela. 

IMG_0099.jpeg

IMG_0100.jpeg

IMG_0101.jpeg

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Sani Gerşon yazdı:

Sorun yok şimdilik Sani hocam ledler photon marka göz almıyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Yaralamalı kazada prosedür illa ki değişir. Benim bahsettiğim, araçtan aracaydı.

maddi hasarlı da olsa sonradan dava açılacaksa iddianamede kaçan arabanın plakasından bahsedilir. Yani plakayı gözle de okumak çok önemli. Sadece eds değil demek istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

maddi hasarlı da olsa sonradan dava açılacaksa iddianamede kaçan arabanın plakasından bahsedilir. Yani plakayı gözle de okumak çok önemli. Sadece eds değil demek istiyorum. 

Tam da benzer bir hukuki ihtilafla uğraşıyorum, bir araç başka bir ataca çarpıp kaçıyor kütahya’da. Çarpan aracın plaka belli. Çarpılan, plakadan ulaştığı çarpan araç sahibine dava açıyor. Mahkeme plakadan sorgu yaptırıyor, çarpan araç Ali Çelik (12345xxxx) tc nolu kişiye aittir diyor. Mahkeme de bu cevap üzerine araba ali çeliğinmiş deyip davanın kabulüne karar veriyor. Ancak davalı ali çelik, 789xxxxxx tc numaralı ali çelik. Hakim cevabı doğru okumadığı ve tc numarasına dilkat etmediği için bir hukuk garabeti oluştu. Hakimi haberdar ettim, kesin karar vermişim yapacak bişey yok diyor. Yapacak bişey var elbet, ancak işin bu aşamaya hatalı gelmesi saçma .. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Mondeoyu Uşaktan aldım bütün plakalar app gibi kalın harfli bunlar muyeneden nasıl geçiyor dedim, şöförler odasından başlka punto yoktur diye yazı alıyoruz geçiyor dediler.

Erdem Doğan yazdı:

Talep üzerine yapilandan bahsetmiyorum. Neredeyse her odanin kendine has fontlari var. Sözde standart font var ama kimse denetlemiyor. Fotodakilerin hepsi standart baski mesela. 

TC Kimlik numarasını "Hakim" yanlış okuyorsa vatandaş plakayı okumasa da olur.

Cem Işık yazdı:

Tam da benzer bir hukuki ihtilafla uğraşıyorum, bir araç başka bir ataca çarpıp kaçıyor kütahya’da. Çarpan aracın plaka belli. Çarpılan, plakadan ulaştığı çarpan araç sahibine dava açıyor. Mahkeme plakadan sorgu yaptırıyor, çarpan araç Ali Çelik (12345xxxx) tc nolu kişiye aittir diyor. Mahkeme de bu cevap üzerine araba ali çeliğinmiş deyip davanın kabulüne karar veriyor. Ancak davalı ali çelik, 789xxxxxx tc numaralı ali çelik. Hakim cevabı doğru okumadığı ve tc numarasına dilkat etmediği için bir hukuk garabeti oluştu. Hakimi haberdar ettim, kesin karar vermişim yapacak bişey yok diyor. Yapacak bişey var elbet, ancak işin bu aşamaya hatalı gelmesi saçma .. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Cem Işık yazdı:

Kesin karar ağırlaştırılmış müebbet hapis olsa yandı demekki adam. Buna da şükür desin bence :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Akbal yazdı:

Dert dinlenir. Visa geçerli.

Peşin fiyatına taksit?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tsi şu an verimli motorlardan. Ama e-tsi sistemi fazla teknolojik. Fazla karmaşık. Bana gelmez :)

Şanzımanı var mesela, haliyle çok fazla aşırı teknolojiktir :D 

Mert Yeldan yazdı:

1.2 tsi da ben 7,5 ile geziyorum şehir için. 1.0 ve dsg ile çok rahat yakalaman lazım

Sabredebilmek güzel, ben 1.3 multijete yaktırırım bu rakamı şehir içinde :D 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yola göre değişir. Çok yakıyor deyip 1.2 tsi poloyu satıp tdi alan var. 

1.2 tdi pişmanlıktır. Yakıyor, gitmiyor, titriyor. Üstelik karterinde conta yok, yap kaçırıyor. :onder:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu app plaka araca nasıl bi hava katıyor, ben niye anlayamıyorum abi :) 

Daha az yakıyor diyorlar, dene istersen :crazy:

Selim Bilgin yazdı:

plakasız gezen, plakasını yukarı katlayan motorları.

Yakalayabilirlerse kamyonun kasasına patates çuvalı atar gibi atıp dorse ile döküyorlar yediemine bozulsun kırılsın bir daha uğraşmayalım diye. Yakalamak zor ama, ona yapacak bir şey yok :) 

Bence plaka ile uğraşacaklarına her yerde terör estiren çakarlıları çözsünler önce. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Sahın yazdı:

Peşin fiyatına taksit?

Dolap Gardrops ne ararsan var.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Akbal yazdı:

Dolap Gardrops ne ararsan var.

İyiymiş, oralardan gelen oluyor mu bari? Gerçi dolap acayip komisyon alıyor ama o ayrı konu tabi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Araçtan araca konusunda iş biraz değişik işliyor. 

Savcıya gidip (sadece maddi zarar var ise) mala zarar verme şikayetiyle başvurduğunuzda, savcı hukuki bir ihtilaf var aranızda, git hukuk mahkemesinde tazminat davası aç diyerek şikayeti düşürebiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Yeter yazdı:

Sorun yok şimdilik Sani hocam ledler photon marka göz almıyor. 

10 mt uzaktan bir duvar kesim çizgisi paylaşın, beraber yorumlayalım.

Tecrübe der ki, %99 hatalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Sahın yazdı:

İyiymiş, oralardan gelen oluyor mu bari? Gerçi dolap acayip komisyon alıyor ama o ayrı konu tabi. 

Muska yaziyoz 😂😂😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...