İçeriğe Yönlendir

Satılık Deniz Suyu ile Yıkanmış Kasko Değeri Düşük Araç Sorunsalı 😁

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Emin Önal

2 yaşında golfü kasko değerinin 200bin TL altına aldım yeni. Satan adam salakmış o zaman baya ucuza vermiş bana. Yada ben mi çok akıllıyım :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Emin Önal yazdı:

Ya Ali abi piyasası 650-700 olan arabayı kim niye 200e versin ? Sen verir misin ? Uçmak yok 600 veren oldu vermedim zaten. gerçekçi ol biraz. Ben seni anlıyorum da o devir eskidendi. En yakın canlı örneği işte konusunda olduğumuz araç kasko değerinin 300 üstünü teklif almış, daha ne diyeyim. 

konumuzdaki araç 1.400 kasko bedeli üstüne 300 koymuş 1.700 e alıcı bulmuş, satıcıda 1.830 istemiş, bence gayet makul ben olsam kabul ederdim güzel alıcı bulmuş, 1.400 kasko bedeli min tutar zaten, burada bir yanlışlık yok...

Senin aracın A3 Sportback 1.6 tiptronic değilmi? evet kasko bedelin düşük, şöyle bir baktım 250 bin civarı, piyasada 700 kaat gibi gözüküyor,  Furkanın araca göre bakınca bir saçmalık var zaten öyle değilmi, 15 yaşında senin araç 700 bin tl. bunda sensin suçlu demiyorum yanlış anlama....

Bizim ülkenin hali işte, araba eskidikçe fiyat olması gerektiği gibi düşmüyor, madem kasko bedeli 250 bin, hadi iyi durumdaysa satarsın 300 e falan hadi 400 olsun, 700 ney arkadaş diyeceğim ama piyasa böyleyse sat, alan olursa ne güzel...

Ben kasko bedeli neyse derken minimum fiyatı ve yeni sayılacak araçları kastediyorum zaten, 5 yaşını doldurmamış olacak falan,  yoksa yaşlılara vermem asla o parayı, şimdi piyasayı bırakalım, 15 yaşında arabaya bu para olurmu, oluyor ayrı mesele, o devir eskidendi diyorsunya bende diyorumki o devir bir daha gitmemek üzere geliyor, gelmeside lazım zaten, tabii bunun yanında ekomide rayına girmeli, gelir seviyesi artmalıki Millet 20 yaşında arabaya binmek ve bu aracı almak için canı çıktığı için, yerine yenisini almasınında yolunun ancak yüksek fiyattan satmak olması yoksa senelerce yine borca girmesi gerektiği için oluyor, ekonomi düzgün olsa zaten yüzüne bakmayız, 5 yaşına varmaz bile satarız gider, neyse böyle işte, fiyatı sen belirlersin istediğin fiyattan satarsın alan olursa, bu senin bileceğin iş elbette.... 

Mehmet Yeter yazdı:

300e kilyos varmış. 

Furkan hocam hayırlı satışlar. 

:D benimkinin kasko değeri 840 larda geziyor, ne 300 ü, 20 yaşına gelsin o zaman satarım 300 e :)

Emre Şimşek yazdı:

Ali abi araba satılmasın diye her şeyi yaptı. Sonraki hamleyi bekliyoruz Ali abi:) 

yok hamle falan, aynen yatıyorum, 2 seneye satarım belki, sonrası bilinmez, gerçi 2 seneye sağmıyım oda belli değilya neyse :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İkinci el araçlar olması gerekenden pahalı bence de. Yeni yeni olması gereken seviyeye geliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Evren Erakçora yazdı:

İkinci el araçlar olması gerekenden pahalı bence de. Yeni yeni olması gereken seviyeye geliyor. 

Cümle böyle kurulsa bende hak veririm, katılıyorum da ama ederi kasko bedeli deyince genelleme uymuyor reel piyasaya onu anlatmaya çalışıyorum Ali abiye. ☺️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

@Oğuzkan Erışık gel gel 350'ye kilyo varmış :crazy:

O çok küçük sığmam ben ona :biggrin: ama Furkan abiyde şansımı deneyeceğim hangi mersoyu verirse artık :crazy:

Pazar olsun Furkan abi :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Emin Önal yazdı:

Cümle böyle kurulsa bende hak veririm, katılıyorum da ama ederi kasko bedeli deyince genelleme uymuyor reel piyasaya onu anlatmaya çalışıyorum Ali abiye. ☺️

evet piyasaya uymuyorda şimdilik,uyacak mecburen, uymalıda, bende bunu anlatmak istiyorum :)

elden çabuk çıkarmaya bak, 3 e beşe bakma ahanda sana tavsiye....

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Satılık A6 1 Milyon

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Emin Önal yazdı:

Ya Ali abi piyasası 650-700 olan arabayı kim niye 200e versin ? Sen verir misin ? Uçmak yok 600 veren oldu vermedim zaten. gerçekçi ol biraz. Ben seni anlıyorum da o devir eskidendi. En yakın canlı örneği işte konusunda olduğumuz araç kasko değerinin 300 üstünü teklif almış, daha ne diyeyim. 

düzeltme: 375 miş kasko değeri

Ali abiye bakma sen. Ona göre şuanki teknoloji ile deniz suyu arıtılamıyor :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Ali abiye bakma sen. Ona göre şuanki teknoloji ile deniz suyu arıtılamıyor :D

önemli olan koca ülkeye yetmesi, o da imkansız gibi birşey, işine gelmeyeni anlama sen :D

o iş öyle kolay değil, dikkatli olunmazsa daha beter zarar veririz gezegene...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Satılık A6 1 Milyon

Kasko bedeli kaç lira 😂

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

satında görelim hele :tongue:

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

önemli olan koca ülkeye yetmesi, o da imkansız gibi birşey, işine gelmeyeni anlama sen :D

Ali abi. Ali abiciğim. Sen suyu arıtmaya teknoloji yok dedin. Şimdi yine drift yapma lütfen. Mack şaftı koparttığın gençlik günlerin geride kaldı. Suudi arabistan 1928 de başlamış bu olaya. 96 yıl. 

1 asır aşağı yukarı. 

34560 prim günü

4992 hafta.

Arttırayım mı örnekleri.

Birsürü ülke kullanıyor şu an. Bunların bu su ile beslediği toplam nüfusu tr den düşük mü şimdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok maliyetli diye biliyorum deniz suyunu arıtma,  kolay bir iş değil yani. Dışarıdan alması  daha ucuzdur muhtemelen. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

Çok maliyetli diye biliyorum deniz suyunu arıtma,  kolay bir iş değil yani. Dışarıdan alması  daha ucuzdur muhtemelen. 

Susuzluktan ölme senaryosunu komuşuyorduk. Maliyet 27.planda

Furkan arkadaşım kusura bakma konu için. Çekildim ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu keşke genele açsaydık.. Acayip hit aldı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Ali abi. Ali abiciğim. Sen suyu arıtmaya teknoloji yok dedin. Şimdi yine drift yapma lütfen. Mack şaftı koparttığın gençlik günlerin geride kaldı. Suudi arabistan 1928 de başlamış bu olaya. 96 yıl. 

1 asır aşağı yukarı. 

34560 prim günü

4992 hafta.

Arttırayım mı örnekleri.

Birsürü ülke kullanıyor şu an. Bunların bu su ile beslediği toplam nüfusu tr den düşük mü şimdi.

nerede dedim bu imkansız diye, şuanki seviyede imkansız dedim, imkansız evet, yani yetersiz seviye olarak, sonra yazdıklarımıda oku tekrar, 90 milyonluk ülkeye nereye yetiyorda dedim,  yahu evde kaynat buharlaştır, sonra buharı yoğunlaştır al sana saf su, içersen ölürsün ama, o yüzden 8 aşamalı ters ozmoz filtrelerden falan geçirki o filtreler mineral katsın sonra ölme :)

ben bu sistem yetmez, dediğin ülkelerin özel durumu var dedim, petrol var adamlarda, dikkatli okusana güzel kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kaymaktabakaclub dan içme suyu derdine indik hem de mb konusunda :crazy:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

nerede dedim bu imkansız diye, şuanki seviyede imkansız dedim, imkansız evet, yani yetersiz seviye olarak, sonra yazdıklarımıda oku tekrar, 90 milyonluk ülkeye nereye yetiyorda dedim,  yahu evde kaynat buharlaştır, sonra buharı yoğunlaştır al sana saf su, içersen ölürsün ama, o yüzden 8 aşamalı ters ozmoz filtrelerden falan geçirki o filtreler mineral katsın sonra ölme :)

ben bu sistem yetmez, dediğin ülkelerin özel durumu var dedim, petrol var adamlarda, dikkatli okusana güzel kardeşim :)

Mavi satırın altından itibaren oku abi. Sen yazmadıysan pc yi açık bırakma. Çırak durmuyor bak demedi deme.

Screenshot_20240119_234134_Samsung Internet.png

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Mavi satırın altından itibaren oku abi. Sen yazmadıysan pc yi açık bırakma. Çırak durmuyor bak demedi deme.

gerek yok bu numaralara peluş kardeş :)

"Suya gelince, kullanacağın su çok az ve gittikçe azalıyor, çevrim dediğin büyük kısmı denizlerde olan bir gezegendeyiz, susuzluktan öleceğiz aynen öyle, dediğin gibi deniz suyunu çevirmek falan bunlar şuanki seviyede imkansız, çevirdiğin suyla betonmu yapacaksın, koklatmazlar bile..."

aha bu, burada kastedilen miktar, miktar olarak imkansız, sonra ne dedim onlarıda yazsana, o ülkeler dedim, bizim ülke 90 milyon dedim, ona güç. yetmez dedim, ohoooo ,  yoksa deniz suyunu evinde çevirirsin, çocuk bilir bunu yahu, damıtma diye birşey duymadınmı hiç ;)

tıpkı elektrikli arabalarda olduğu gibi, şuanki seviyede imkansız, şimdi ne anladın bundan, pilmi yapamayız elektrikmi yetmez demek istedim :)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

gerek yok bu numaralara peluş kardeş :)

"Suya gelince, kullanacağın su çok az ve gittikçe azalıyor, çevrim dediğin büyük kısmı denizlerde olan bir gezegendeyiz, susuzluktan öleceğiz aynen öyle, dediğin gibi deniz suyunu çevirmek falan bunlar şuanki seviyede imkansız, çevirdiğin suyla betonmu yapacaksın, koklatmazlar bile..."

aha bu, burada kastedilen miktari miktar olarak imkansız, yoksa deniz suyunu evinde çevirirsin, çocuk bilir bunu yahu, damıtma diye birşey duymadınmı hiç ;)

Bak yine kendinle çeliştin. :) Deniz suyunu evinde çevirebilen adamlar isek eğer susuzluktan neden ölüyoruz o zaman ? 

Peluş ne demek Ali abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Bak yine kendinle çeliştin. :) Deniz suyunu evinde çevirebilen adamlar isek eğer susuzluktan neden ölüyoruz o zaman ? 

Peluş ne demek Ali abi?

Mayk ve Peluşu hatırlasana, kaybeden taraf Peluş :)

deniz suyunu evinde kettle e koy, kaynat, borudan geçir buharı, geçerken soğut yoğunlaştır, (kısa sürede kettle tuz dolsun bir süre sonra duman olsun onu dikkate alma, yenisini al yada kazı :) ) yaktığın elektrik, geçen zaman hep zarar= ortaya çıkan saf su, onuda içemezsin dengen bozulur zehirler adamı, içine mineraller katacaksın, minerali bul masrafıda var, hadi üretsene bana 19 lt suda damacanaya koyayım, birkaç gün susuz kalmayayım, bir haftada üretirmisin, o da içme suyu haa, çamaşır bulaşık duş alma vs. yok, başka su yok dikkat et, bol miktarda deniz suyu var, onla yıkanırsın artık ohh ne güzel, arabanıda yıka dimi :exc1:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

@Ali Cihangiroğluabi yanlış anlama ama satılık araba konusu çöp oldu ya :onder2:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Furkan Avcı yazdı:

@Ali Cihangiroğluabi yanlış anlama ama satılık araba konusu çöp oldu ya :onder2:

harbiden ya, iyide sataşma var arkadaş, rahat durmuyorlar baksana, hep benmiyim suçlu :)

tamam ben kaçar, dahada yazmam, hadi hayırlı satışlar :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Mayk ve Peluşu hatırlasana, kaybeden taraf Peluş :)

deniz suyunu evinde kettle koy, kaynat, borudan geçir buharı yoğunlaştır, kettle tuz dolsun bir süre sonra duman olsun, yaktığın elektrik, geçen zaman hep zarar= ortaya çıkan saf su, onuda içemesin dengen bozulur zehirler adamı, içine mineraller katacaksın, minerali bul masrafıda var, hadi üretsene bana 19 lt suda birkaç gün susuz kalmayayım, o da içme suyu haa, çamaşır bulaşık duş alma vs. yok, başka su yok dikkat et, bol miktarda deniz suyu var, onla yıkanırsın artık ohh ne güzel, arabanıda yıka dimi :exc1:

Benim kaybettiğim falan yok da senin sanırım dünyadan haberin yok abi.

Peluşlara bak hele bi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Libya, Katar, Dubai, İran, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Singapur, Malezya ve İtalya gibi ülkelerdir.

israil filistin hollanda vb yok daha burada.

türkiyede de varmış bu arada avşa adasında.

Furkan Avcı yazdı:

Kusura bakma gerçekten. Çekildim bende.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...