İçeriğe Yönlendir

Müzik Meraklıları, Set Hastaları, Müzik Setlerinizi Görelim

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Unutmayacağını biliyorum.. Hiç bir set onların yerini tutmayacak. Hep içinde ukte kalacak. 

Ama vermeyeceğim.. 

Sana RX100'ün birini vereyim dedim.. 

Yok kumandası şöyle.. yok kaseti böyle.. nazlandın.. 

Len kasetleri çalışmıyor?

Cd si atlama yapan ama kasetleri çalışan teybi kenara koyup, cd si çalışan ama kasetleri çalışmayan teybi mi kullanalım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Len kasetleri çalışmıyor?

Cd si atlama yapan ama kasetleri çalışan teybi kenara koyup, cd si çalışan ama kasetleri çalışmayan teybi mi kullanalım?

Kasetleri onarırdık.. Neyi yapamadık bu güne kadar.. 

Plan hazır değil miydi, Servet lastikler geldi getir senin teybi diyince, bendeki RX100 ü de götürüp, şunun da nesi var bi bak diyecektik.. 

O da farkında olmadan dalacaktı kasete. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Önder Özcan yazdı:

Verir. Israrla iste dayanamaz, huyunu biliyorum. İste.

Senin için de çok cömert diyorlar Abi. :biggrin:

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Orası parsellendi abi, önümüzdeki abilere bak sen :D 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasetleri onarırdık.. Neyi yapamadık bu güne kadar.. 

Plan hazır değil miydi, Servet lastikler geldi getir senin teybi diyince, bendeki RX100 ü de götürüp, şunun da nesi var bi bak diyecektik.. 

O da farkında olmadan dalacaktı kasete. 

Valla cumartesi getirirsin diye düşünmüştüm. Neden getirmedin? Neyse nasılsa yeni lastikler gelince tekrar ziyaret edeceğiz o zaman getirirsin :D

Mahmut Yıldız yazdı:

Kem küm :blush:

Bu konuda biraz cimriyim sanırım.

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen

Bende de ona uygun hoparlörüm olmadığı için hiç kullanmadığım Marantz SR-5600 amfi var. İsteyene satabilirim :) 

marantz_sr5600.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Özgür Güzen yazdı:

Bende de ona uygun hoparlörüm olmadığı için hiç kullanmadığım Marantz SR-5600 amfi var. İsteyene satabilirim :) 

marantz_sr5600.jpg

Bakalım daha ne hazineler çıkacak.. 

Arkasının fotoğrafını da görelim lütfen.. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Eski sistemlere bayılıyorum ben de çok severim başlığı görünce yüzümde bir gülümseme oldu 😊 geçen ay babamın evinde çatı arasından eski sony setimizi çıkarttım. 1990lı yıllardan sony mini hifi set manevi değeri büyük. Kaset cd bakım istiyor ama gerisi sağlamdı içini açtım temizledim kozmetik durumu iyi bluetooth alıcısı taktım Spotify falan dinliyorum eski ve mini olduğu halde 100watt x 2 çıkışı var. Gövdesini dolabın içine koydum dışarıda sadece hoparlörleri kaldı. İlk foto temsili diğerleri benim

Screenshot_20240122_160242_Chrome.jpg

20231128_191625.jpg

20231128_191512.jpg

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Pioneerlar Cemin depodan çıktı. 
Servete gidecekmiş.  Ben götürrüm dedim ver sen dedim. 
Götürdüm. Bakımını yaptırıp geri aldım. 😂

Pioneer antika, onda ne ses vardır.

Özgür Güzen yazdı:

marantz_sr5600.jpg

Yazılar net değil ön tarafında ne yazıyor? Sinema amfisi sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Mehmet abi bende akai am2400 ve pioneer cs995 vardı hepsini sattım, ama ne varsa 80 öncesi amfilerde var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Yanar yazdı:

Mehmet abi bende akai am2400 ve pioneer cs995 vardı hepsini sattım, ama ne varsa 80 öncesi amfilerde var.

Bir gün benim olacak  o cs995 ler. 😅

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

images.jpeg-1.jpg.5b72e26cb0f88885d02e3b6e280b039c.jpg

Bir zamanlar bizin evde de bundan vardı. Markası Simtel. Öyle aman aman bir alet değildi belki bilmiyorum ama az kaset çevirmedik bununla. Radyo dinlerken sevdiğim şarkı çıkarsa REC tuşuna basıp kaydederdim. En son 2002'de Tarkan'ın Kuzu Kuzu kasetini almıştım yanılmıyorsam. Daha sonra PC'ye geçiş. Hoparlörleri bir amfi alıp PC'de kullanıyordum. Ne günlerdi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Eski sistemlere bayılıyorum ben de çok severim başlığı görünce yüzümde bir gülümseme oldu 😊 geçen ay babamın evinde çatı arasından eski sony setimizi çıkarttım. 1990lı yıllardan sony mini hifi set manevi değeri büyük. Kaset cd bakım istiyor ama gerisi sağlamdı içini açtım temizledim kozmetik durumu iyi bluetooth alıcısı taktım Spotify falan dinliyorum eski ve mini olduğu halde 100watt x 2 çıkışı var. Gövdesini dolabın içine koydum dışarıda sadece hoparlörleri kaldı. İlk foto temsili diğerleri benim

Screenshot_20240122_160242_Chrome.jpg

Ben olsam en görünür yere koyardım hocam. :)

Amazonda uygun fiyatlı lensler var 

Fh serisi galiba  bu serinin kaset çalar bakımı da kolaydır. Lastik de bulunuyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eyüp Çetin yazdı:

images.jpeg-1.jpg.5b72e26cb0f88885d02e3b6e280b039c.jpg

Bir zamanlar bizin evde de bundan vardı. 

Aaa bundan da var bende.. liseye giderken aldığım teybim.. Servet'le bakımı yaptık. Bir ara hepsini ortaya çıkarır resimlerim. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben olsam en görünür yere koyardım hocam. :)

Amazonda uygun fiyatlı lensler var 

Fh serisi galiba  bu serinin kaset çalar bakımı da kolaydır. Lastik de bulunuyor.  

Evet fh b450 modeli. Vakit bulbilirsem ilgileneceğim inşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aaa bundan da var bende.. liseye giderken aldığım teybim.. Servet'le bakımı yaptık. Bir ara hepsini ortaya çıkarır resimlerim. 

Bunu ben daha ilkokula bile başlamadım zamanlarda babam almış. Yanında da 10 tane kaset. Arabeskin zirve olduğu zamanlar. Hatta İbrahim Tatlıses'in Söylim mi kaseti vardı. Kaset kabında BMC kamyon reklamı vardı. 😬

images.jpeg.jpg

images.jpeg-1.jpg.67a29b17e5e6c9775628347a9a73a03b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

1994 senesinde aldığım, bu güne dek fişten çekmediğim 10 yıldır kaset çalarları cd playeri lastikleri çürüdüğü için çalışamayan, bir kaç ay önce Emminin de destekleriyle cd lensini ve kaset çalar lastiklerini değiştirip ayağa kaldırdığımız FH B70 CD ve sol tarafında üst üste duran kendi kolonları. Lensi değiştirdik ama maalesef arada atlama yapıyor. Şimdilik beklemede.

6.jpg.7c49ae183c65bdc314dfda886c41a8b6.jpg

FH ın cd sorununu kökünden çözemediğimiz için sarı siteden kolonları olmadan aldığım (2 gün önce kızımın odasına kurduğum) MHC 551. Bu aletler 25-30 yıllık olduğundan hepsinde ya cd ya kaset ya da ikisi birden lastik değişimi ister. Bunda lastikler değişmiş geldi fakat kaset çalarında ufaktan boğulma oluyordu. Büyük üstat Servetin teşhisi, malzeme siparişi ve el emeği ile kaset çalarların 4 adet (bandı çeken) silindirik tekerleklerini değişince 4*4 lük oldu. Şimdi kızımınodasında görevine devam ediyor. Kolonları da ayrıca satın almıştım.

4.jpg.ba690042c20bfd728ce79601fe1496e5.jpg

Kızımın odasındaki Philips pikap. Sarı siteden, sıfır ayarında. Aux girişinden üstteki sete bağladık. Yetrli performans.

3.jpg.c1fe8fe062937e48cccf02e9c5d8f1e7.jpg

Sarı siteden. Üstteki MHC 551 i kızıma verince kendime bunu aldım. MHC GR8. Durumu gayet iyi 2 adet normal kolonu ve 2 adet surround kolunu, kumandası ile beraber. Ses tatmin edici.

1.jpg.6d6f1972df78b39680989f26d3da4ff5.jpg

En sevdiğim parça Pioneer PL 340. Bu da aux girişinden bir üstteki sete bağlı. Pikaplar amfisiz çalışmıyor zira.

2.jpg.68a154c471d1cb583ad4547fe544ac5a.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

ufff ne deli makinalar var yahu 🔥 

Bitane tv den güzel müzik dinlemelik film izlemelik bisey bakayim dedim  sonuclandiramadım 😏 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Alpay Sumer yazdı:

ufff ne deli makinalar var yahu 🔥 

Bitane tv den güzel müzik dinlemelik film izlemelik bisey bakayim dedim  sonuclandiramadım 😏 

O zaman sana set değil sinema sistemi lazım. Çok güzel cihazlar var 2. elde.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-jvc-digital-media-system-th-l1-1106942818/detay

Örnek sadece.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Bu aletler 25-30 yıllık olduğundan hepsinde ya cd ya kaset ya da ikisi birden lastik değişimi ister

technics olsa istemezlerdi :fiuw:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Buralar dutlukken bu vardı.

IMG-20240122-WA0025.jpeg

IMG-20240122-WA0027.jpeg

IMG-20240122-WA0029.jpeg

IMG-20240122-WA0032.jpeg

IMG-20240122-WA0034.jpeg

Mhc 1 :crazy:

• Beğen 6
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Adam o zamanlardan, atadan renocuymuş

Radyo Renodyn den başlar :crazy:

IMG-20240122-WA0029.jpeg.7c6ca6f86af7c8e660b64bcfcb560853.jpeg.f86d2b8a2626febfc8ea813f6b9d98c3.jpeg

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Değerli forum üyeleri! 

Bu konu bıyıklı tarafından kasıtla açılmış, kimde ne var ortaya çıkarılıp devamında ürüne çökme planıdır. Kanmayın!

• Teşekkür 1
  • Mutlu 11
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Önder Özcan yazdı:

O zaman sana set değil sinema sistemi lazım. Çok güzel cihazlar var 2. elde.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-jvc-digital-media-system-th-l1-1106942818/detay

Örnek sadece.

uvv.. Yanayi.. 

Ama daha kuccuk bisey lazım.. Evde benim aldıgım veya bana ait esyalar hep goze batıyor.. daha az yer kaplamalı 😞 

• Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Değerli forum üyeleri! 

Bu konu bıyıklı tarafından kasıtla açılmış, kimde ne var ortaya çıkarılıp devamında ürüne çökme planıdır. Kanmayın!

Sendekileri görelim. 

Çağlar Bayur yazdı:

technics olsa istemezlerdi :fiuw:

Senin technics leri de görelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...