İçeriğe Yönlendir

APP Plaka Kullanımı

Sani Gerşon

Recommended Posts

Umut Taşlı

O ve I harfleri, 3 harfli plakanın ortasında olabiliyor sadece, 2'lilerde yok ama yukarıda yazdığım gibi ''61 OF'' diye plaka grubu var üç tarafı denizle çevrili kabilemizde. gene tertipli düzenli sayılır bu işler bu kafaya göre.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Trafikte zıpçıktı, maganda tarzında araç kullananların çoğunlukla plakaları app oluyor. İstisnalar kaideyi bozmaz. 

• Beğenme 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Trafikte zıpçıktı, maganda tarzında araç kullananların çoğunlukla plakaları app oluyor. İstisnalar kaideyi bozmaz. 

Makyaj bir yere kadar fazlası apacilik diyorum bende zira göze hoş gelen değişimleri seviyoruz 😊

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

nowzv0j.jpeg

Yeni tescil büyük ihtimalle bu font tamam mı yani

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayır değil. 4 kapalı olmalı, burada yazdığım gibi.

Harfler de bayağı kalın. Aralıkları standart değil vs.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sani Gerşon yazdı:

Hayır değil. 4 kapalı olmalı, burada yazdığım gibi.

Harfler de bayağı kalın. Aralıkları standart değil vs.

Cemiyet başımı quarkodlu felan işte?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

4 kapalı olmalı, burada yazdığım gibi.

emin misin, belgem var ona göre...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cemiyet başımı quarkodlu felan işte?

Çağlar Bayur yazdı:

emin misin, belgem var ona göre...

Valla standart yarım yamalak da olsa belirtilmiş. Görseldeki plaka hiç bir şekilde uymuyor. QR falan da hikaye maalesef.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Quarkodlu app yapan yerler de var geçen denk geldi o başka :)

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Plakanin tenekesini hologramini yapanlar qr kod mu yapamayacak? Böylemi önlem alinacak? Sen yasak de otur izle. Cemiyetten iyi plaka yapan cemiyet olamamis esnaflar var. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sorunun kaynağı şöförler çetesi pardon cemiyeti. Bunu neden anlamıyor millet?

Bir türlü dokunamıyorlar. HEr yer de aynı standartta kaliteli baskı yaparlarsa sorun kalmayacak aslında. 

Sorunun ana kaynağı ve app kullanımının başlıca sebebi (sahteciler hariç) cemiyetin bastığı plakaların kalitesiz olmasından kaynaklanıyor.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Hüseyin Sönmez yazdı:

Sorunun kaynağı şöförler çetesi pardon cemiyeti. Bunu neden anlamıyor millet?

Bir türlü dokunamıyorlar. HEr yer de aynı standartta kaliteli baskı yaparlarsa sorun kalmayacak aslında. 

Sorunun ana kaynağı ve app kullanımının başlıca sebebi (sahteciler hariç) cemiyetin bastığı plakaların kalitesiz olmasından kaynaklanıyor.

+1

Plaka basımı şoförler odasının yetkisinde olduğuna göre het ildeki şöförler odası yönetmelikteki standartlara göre aynı font ve boyutu kullansa sorun kalmaz. Bazı odalar gerçekten güzel plaka basarken bazılarının ki çok kötü oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

Ben konuyu anlamadım

Ceza yazılacak mı yoksa suni bir gündem mi ?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Ali Gülmez yazdı:

Ben konuyu anlamadım

Ceza yazılacak mı yoksa suni bir gündem mi ?

Ceza her zaman yazılabilir, sonuçta yasak. Biraz da memurun insiyatifine kalmış. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Plakanın kalitesi kalitesizi nasıl oluyor? Siyah boya silinmiyorsa sıkıntı yok. Alt tarafı birkaç tane harf rakam. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Plakanın kalitesi kalitesizi nasıl oluyor? Siyah boya silinmiyorsa sıkıntı yok. Alt tarafı birkaç tane harf rakam. 

İşte kalitesizi öyle oluyor, siyah boya siliniyor, yönetmeliğe uygun plaka basılmıyor vb...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşte sorun orada zaten. Boya siliniyor bir çok plakada.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Boya silinme konusu eskiden yaşanmış olabilir ama şu an hiç görmüyorum istanbulda. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Boya silinme konusu eskiden yaşanmış olabilir ama şu an hiç görmüyorum istanbulda. 

Olay sadece boya silinmesi değil ki, EDS, PTS sistemleri gibi kamera sistemlerinin farklı font yada aralıklarda basılmış plakaları algılamaması yada yanlış algılaması nedeniyle plakaların standartlara uygun olması isteniyor.   APP bu nedenle yasak. Ayrıca APP olmasa bile harf, rakam ve aralıklar standartlara uygun değilse yine cezai işlem uygulanabilir.  Olması gereken şoför odalarının kaliteli silinmeyecek bir boya ile standart font ve aralıklarda plaka basması. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

plaka işinin sonu gelmez ki adamın biri gürcistandan 34 FB 1907 plakalı araç almış Türkiye de bütün köprü ve otoyollardan geçiyor ücreti plakanın Türkiye deki sahibine gidiyor.    

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Metin Uzunoğlu yazdı:

plaka işinin sonu gelmez ki adamın biri gürcistandan 34 FB 1907 plakalı araç almış Türkiye de bütün köprü ve otoyollardan geçiyor ücreti plakanın Türkiye deki sahibine gidiyor.    

Burada bariz bir art niyet var. Gürcü vatandaş plakayı Türk plakası formatında bastırmış bir de Türkiye’ye giriş yapmış. Sonrada işler karışmış. Hadi Gürcü yetkilileri buna izin vermiş vs de bizim sınır kapısındakiler ne iş yapıyor? Kardeşim bu Türk formatında Gürcistan plakası ile Türkiye’ye giremezsin dememişler. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Korhan Şenörer yazdı:

Burada bariz bir art niyet var. Gürcü vatandaş plakayı Türk plakası formatında bastırmış bir de Türkiye’ye giriş yapmış. Sonrada işler karışmış. Hadi Gürcü yetkilileri buna izin vermiş vs de bizim sınır kapısındakiler ne iş yapıyor? Kardeşim bu Türk formatında Gürcistan plakası ile Türkiye’ye giremezsin dememişler. 

Vatandaş Türk, tek fark mavi kısımda TR yerine GR yazması, gümrüklerden giren yabancı araçlara ülkede kalma süresine göre hgs vs zorunlu olarak satılması lazım aslında, belki de satılıyordur. 

https://www.ntv.com.tr/turkiye/hakan-bilal-kutlualpten-plaka-isyani-her-yerden-kacak-geciyor-ben-oduyorum,6s2jUhGViEeN4C7wjX0uPA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Korhan Şenörer yazdı:

Gumrukten sonra yaptirdiysa plakayi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Vatandaş Türk, tek fark mavi kısımda TR yerine GR yazması, gümrüklerden giren yabancı araçlara ülkede kalma süresine göre hgs vs zorunlu olarak satılması lazım aslında, belki de satılıyordur. 

https://www.ntv.com.tr/turkiye/hakan-bilal-kutlualpten-plaka-isyani-her-yerden-kacak-geciyor-ben-oduyorum,6s2jUhGViEeN4C7wjX0uPA

aslı değişik dediler: bir merkalısı, bu  fb plakayı bana sat diyor, sahibi de satmam diyor doğal olarak, sat diyen de böyle bir çözüm buldu yıldırma operayonu var diye konuşulmuştu :rofl: zengin şakaları gibi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Gürcüler plaka konusunda katıdır. Ekstra plaka basamazsınız plaka sistemden verilir ve araca takılır. Ruhsatları kart şeklindedir. Özel plaka almak için ruhsat işlemlerinin olduğu yerde makineler vardır. Oradan bakıp alabilirsiniz. Ancak sayı ve harf özelliği değiştikçe miktarı artıyor. Gs olayı çok zor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...