İçeriğe Yönlendir

Cam Fıskiyelerinin Az Su Atması

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Mehmet Yeter
Sani Gerşon yazdı:

Cevabınız sorunuzun içinde :) Kalwax'ın ürünlerine bakınmanızı öneririm. Ucuzluk marketindekiler boyalı su topu topu.

Aslında Sani hocam şu nozulların eğimi çok çabuk değişiyor. Ayarlıyorsun güzelce iki gün sonra farklı yönlere su atmaya başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Yeter yazdı:

Aslında Sani hocam şu nozulların eğimi çok çabuk değişiyor. Ayarlıyorsun güzelce iki gün sonra farklı yönlere su atmaya başlıyor. 

Bence kireçten tıkanıp farklı yöne su veriyor.

Tıpkı hortumun ağzına parmakla bastırıp yön vermek gibi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Videodaki nissan örnektir, her araçta aynı yerdedir:

Oraya kadar gelmiştim 😄 . Elle biraz çektim. Gelmeyince zorlamadım. Yarın müsait bi zamanda tekrar deneyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Depoyu sökmeye girişmeden önce fıskiyelerden hemen önceki hortumu söker hava kompresörü ile bir taraftan hava basarken silecek deposuna da hortumu dayar suyu sonuna kadar açar içerideki kalıntıların dışarıya suyun taşırarak çıkmasını sağlardım. Daha sonra da silecek deposuna mutlaka aratılmış su veya market suyu koyardım. Silecek deposunu da hortumla çektirerek boşaltabilirsiniz.

Bu yöntemle çok az atan bazen de tıkanan silecek fıskiyelerini  iyi duruma getirdim.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Dün su motorunu çıkardım, ucundaki filtre o kadar da pis değildi. Herhangi bir tıkanıklık yoktu.

Fıskiye nozullarında aşağı yukarı ya da sağa sola ayar yapılan bir kısım da yok.

Su, camın çok altına doğru püskürüyor.

Bulamadım sorunun kaynağını. 🤔

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Öner Kurukuz yazdı:

Dün su motorunu çıkardım, ucundaki filtre o kadar da pis değildi. Herhangi bir tıkanıklık yoktu.

Fıskiye nozullarında aşağı yukarı ya da sağa sola ayar yapılan bir kısım da yok.

iğneyi sokup yönlerini değiştirebilirsiniz. Camın tavana yakın noktasına göre ayarlayın ki rüzgardan dolayı aşağı yukarı istediğiniz yere atsın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

O zaman motor mu ölüyor diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

iğneyi sokup yönlerini değiştirebilirsiniz. Camın tavana yakın noktasına göre ayarlayın ki rüzgardan dolayı aşağı yukarı istediğiniz yere atsın.

Bu arabanın fiskiyeleri öyle değil.

Daha öncekileri öyle ayarlıyordum ama bunlar farklı. Ayar yeri yok 🤔

PIED_BM51_17666_AB_1a85a9ed-9734-419f-84

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Resim eklemesi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bu nozullar değişmiş olabilir mi? Araç nedir Öner hocam. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Mehmet Yeter yazdı:

Bu nozullar değişmiş olabilir mi? Araç nedir Öner hocam. 

Nozullar orjinal 

Aracım 2013 model focus titanium x 1.6 tdci mk3 kasa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Peki şöyle bir ihtimal olabilir mi orjinalleri değişmiş olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu nuzullar sprey şeklinde atar , ayar benimkinde de yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Adnan Çakır yazdı:

Bu nuzullar sprey şeklinde atar , ayar benimkinde de yok.

Adnan abi bizim nozullar eski tip iğne ile düzeltilenlerden yeni tip takayım dedim sizinkiler gibi sipariş ettim ama hem sileceklerin hemen üstüne kadar atıyor hem de kaput altına sızdırma yapıyordu. Bu yüzden değiştirilmiş olabilir mi diye sordum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Porçöz ü araç boyasından uzak tutun, benim boyayı bozdu.

Filtre depo ile motor arasında diyecektim ama bulmuşsunuz zaten, filtre temizse uçları söküp su çıkışına bakın, uçları açıkken de su az geliyorsa motor yada pervanesi gitmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Aras Özer

Bende de aynı sorun var temizlettim kuvvetli bir şekilde cama su püskürtmüyordu. Pompayı değiştirdim. Nispeten iyi ama istediğim şekilde kuvvetli su gelmiyor.  Su Fiskiye başlıklarını de değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...