İçeriğe Yönlendir

Telefonumda Kullandığım Favori Android Uygulamalar

Coşku Mert

Recommended Posts

Coşku Mert

hangi telefon kullanirsak kullanalim vazgecemedigimiz uygulamalar vardir. dunyada hemen herkesin kullandigi populer uygulamalar değilde, az bilinen ama islevsel uygulamalari paylasayim dedim. siz de paylasirsaniz karsilikli faydalanmis oluruz :)

inat.jpg.9b0479e71c2a8ebef17b804212256cd8.jpg

adaway: reklam engelleme uygulamasi (root gerekir)

inshot: cok kapsamli video duzenleme uygulamasi

Bir tv programı : tv izlemeye yarayan uygulama

samsung internet: bana gore sistem kaynaklarini en az tuketen islevsel web tarayici (her markada çalışır)

magisk: rootlu cihazlarda her turlu degisikligi yapmaya izin veren uygulama

sofascore: dunya uzerindeki tum spor karsilasmalarini anlik takip edebileceginiz uygulama

swift backup: piyasadaki en iyi yedekleme uygulamasi

x-plore: cok kapsamli dosya yonetici uygulamasi. en vazgecilmez yani wifi uzerinden pc ye dosya alisverisi yapabilmek

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

App store’da bunların hiç biri yoktur.   

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

ios kullanan her türlü ödemeli kanladan izler izler zaten bi sen hariç

Coşku Mert yazdı:

x-plore:

root gerektiriyor mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ios kullanan her türlü ödemeli kanladan izler izler zaten bi sen hariç

Her şey için ayrı para olur mu ya. 
Telefon alıyorsun adaptörü yok. 
Yedekleme klasörün var ama yedeklemek için her ay para öde. 
Navigasyon için para öde 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Çağlar Bayur yazdı:

root gerektiriyor mu

gerekmiyor. sadece ileri seviye işlemlerde root gerekir

Mehmet Ozyurek yazdı:

kuvvetle muhtemel :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Root nedir? Cahil kalmışım bu konularda sanırım :D  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Coşku.. burdaki programların yasal olmayanı var mı.. varsa üstünü mozaikleyelim :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Murat Sahın yazdı:

en basit anlatimla cihazin son kullaniciya kapali bölümlerini acip her turlu modifikasyona imkan veren islem :)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Coşku.. burdaki programların yasal olmayanı var mı.. varsa üstünü mozaikleyelim :)

tv programı var abi :D aslinda onu paylasmakta kararsizdim ama paylasmis bulunduk bi kere 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Kök Yetkilendirmesi. Windows’ta olan Administrator ya da Guest hesapları gibi. Normalde oynanmamış android cihaz Guest ile Administrator arasında bir yerdedir. Eğer Root atılırsa cihaz, kullanıcıya Super User yetkileri tanımlar. Yok şunu yapma yok bunu yapma demeyi bırakır her numarayı çevirmeye başlar ama bir şey olursa da sorumluluk almaz. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bazıları direkt App Store’da gösterilecek politikayı gütmüyor, diğerlerinin de alternatifi ya da daha iyisi var bizde emmi zaten. Çok esnek değil bizim platform ama yeteneksiz de değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

hangi biri hangi biri demiş karikatürde, paylayaşım mı :sandalye:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karikatürü forumda yayına yasak olmayan hale getirdim sen uğraşma diye:

Mosaic-Drawing.jpg

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Brave tarayıcı , reklam önleyici özellikli gayet hızlı. Youtube ve music burada açınca reklam çıkmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Opera web browser, (dahili vpn ve reklam onleyicisi var)

X-plore yi nokia symbian döneminden beri kullanirim

Poweramp muzik calar (ücretli, yine nokia döneminden beri kullanirim), alternatif olarak Jetaudio+ da iyi (yine ucretli)

Appsales, indirimdeki uygulamali gormek icin

Yo window, widgetli hava durumu uygulamasi

Clean camera - quick folder camera, gelistirici ismi creatyf. İs yerinde cektigim fotograflari ayri klasorde tutabilmek için kullaniyorum

Skyview, telefonu gokyuzundeki bir gezegen yildiz, takim yildiza dogru tutup, ismini gorebilmek icin.

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Her şey için ayrı para olur mu ya. 
Telefon alıyorsun adaptörü yok. 
Yedekleme klasörün var ama yedeklemek için her ay para öde. 
Navigasyon için para öde 

stabil ama :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ios için iyi bir tarayıcı programa ihtiyacım var.. 

Belgelerin fotoğrafını çekip pdf yapsın, Ben istersem birden fazla fotoğrafı seri oalrak birleştirsin, kitap gibi yapsın.

scannable kullanıyorum ancak birleştirme yapamıyorum bununla. tek tek tarıyor. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Belgelerin fotoğrafını çekip pdf yapsın, Ben istersem birden fazla fotoğrafı seri oalrak birleştirsin, kitap gibi yapsın.

Androidde microsoft lens kullaniyorum ben  dedigin gibi yapiyor. Appstoreda var bir dene istersen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Erhan Doruk yazdı:

Brave tarayıcı , reklam önleyici özellikli gayet hızlı. Youtube ve music burada açınca reklam çıkmıyor.

Katılıyorum. Brave gizlilik için biçilmiş kaftandır. Büyük oranda Tracker’ları engeller. Ben de bilgisayarda kullanıyordum. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Inshot çok güzel bir video düzenliyici. 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Hocam merhaba, magisk kullandığınıza göre bir şey soracağım. Ben telefonumu aldığım günden beri rootlu kullanıyorum. Magisk üzerinden yazıldı. Telefon xiaomi mi6, hala taş gibi. Xiaomi.eu stable versiyon. Ben ilk rootladığımda banka uygulamalarına magisk üzerinden izin verebildim ve o gün kullandığım bankacılık uygulamaları( ziraat ve yapıkredi) hala kullanabiliyorum. Ama bugün magisk üzerinden düzenlesem dahi ziraat yatırıma giremiyorum bırakın bankayı en basit Türk Telekom, Arabam gibi uygulamaları dahi açamıyorum. Var mıdır bunun için bi öneriniz ?

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)
Görkem Karakaş yazdı:

Hocam merhaba, magisk kullandığınıza göre bir şey soracağım. Ben telefonumu aldığım günden beri rootlu kullanıyorum. Magisk üzerinden yazıldı. Telefon xiaomi mi6, hala taş gibi. Xiaomi.eu stable versiyon. Ben ilk rootladığımda banka uygulamalarına magisk üzerinden izin verebildim ve o gün kullandığım bankacılık uygulamaları( ziraat ve yapıkredi) hala kullanabiliyorum. Ama bugün magisk üzerinden düzenlesem dahi ziraat yatırıma giremiyorum bırakın bankayı en basit Türk Telekom, Arabam gibi uygulamaları dahi açamıyorum. Var mıdır bunun için bi öneriniz ?

Teşekkürler 

magisk guncel degilse 27 versiyonuna guncelleyin. uygulama ve .zip olarak guncellenmesi gerek. sonra uygulama ayarlarindan reddetme listesi bolumune gelin. uyari veren uygulamalari tek tek icerigine girip tam şekilde secin. cihazi yeniden baslatin. sorun duzelmesi lazim. bu arada bende de yedekte duran bi mi 6 var. cok severim :)

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ekstra uygulamaya gerek kalmadan Notların üzerinde basılı tutuyorsun, ordan belge tara diyorsun ve işlem tamamdır.

Çok kullanışlı.

lt6njtz.jpeg

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Macit Aliyev yazdı:

Ekstra uygulamaya gerek kalmadan Notların üzerinde basılı tutuyorsun, ordan belge tara diyorsun ve işlem tamamdır.

Çok kullanışlı.

lt6njtz.jpeg

Bende bunu yazacaktım.

Ben de bunu kullanıyorum kullanışlı

Coşku Mert yazdı:

sofascore: dunya uzerindeki tum spor karsilasmalarini anlik takip edebileceginiz uygulama

Anlık takip derken maçları canlı izleme anlamında mı yoksa skor takibi haber takibi anlamında mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Macit Aliyev yazdı:

Çok kullanışlı.

lt6njtz.jpeg

Ulen ayfon. 
Notlarla ne alakası varsa.  Gizlemiş buraya. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Alptuğ Özcan yazdı:

Bende bunu yazacaktım.

Anlık takip derken maçları canlı izleme anlamında mı yoksa skor takibi haber takibi anlamında mı

skor takibi anlamında. canlı izlemek için olan uygulamayı mozaikledik :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...