İçeriğe Yönlendir

Telefonumda Kullandığım Favori Android Uygulamalar

Coşku Mert

Recommended Posts

Alpaslan Göktaş
(düzenlendi)

@Görkem Karakaşmagisk delta yükleyin ve ayarlarından enforce sulist açın, configure sulist'ten de hangi uygulamalara root izni vermek istiyorsanız seçin, hiç bir uygulamada sorun yaşamazsınız. magisk delta olarak bulamazsanız şayet kitsune mask olarak arayın, bulamaz yada emin olamazsanız eklerim buraya.

tarihinde Alpaslan Göktaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Root ile çalışan tek bir program dahi olsa, o telefonda bankacılık işlemi yapmamanızı tavsiye ederim. Mağazada alternatifi varsa resmi kanallardan devam edin.   

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

ios için iyi bir tarayıcı programa ihtiyacım var.. 

Belgelerin fotoğrafını çekip pdf yapsın, Ben istersem birden fazla fotoğrafı seri oalrak birleştirsin, kitap gibi yapsın.

scannable kullanıyorum ancak birleştirme yapamıyorum bununla. tek tek tarıyor. 

birinci cümleden sonra diğer istek, şeye benziyor ama yazamdım, dürbünle aramak gibi diyeyim sen anla forum kapanmasın

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Süleyman Can yazdı:

Root ile çalışan tek bir program dahi olsa, o telefonda bankacılık işlemi yapmamanızı tavsiye ederim. Mağazada alternatifi varsa resmi kanallardan devam edin.   

bugüne kadar root nedeniyle zarar görmüş kaç kişi vardır veya var mıdır bilmem ama root sayesinde engellenen reklamlar ve zararlı içerikler nedeniyle zarar görmekten kurtulan oldukça kişi vardır. diğer artılarını saymıyorum bile

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Coşku Mert yazdı:

canlı izlemek için olan uygulamayı mozaikledik :)

Özelden bilgi alabilir miyiz acaba :biggrin:

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Alptuğ Özcan yazdı:

Özelden bilgi alabilir miyiz acaba :biggrin:

link gönderildi :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
Süleyman Can yazdı:

2012 den beri android telefon kullanıyorum ve tüm telefonlarımı rootlu kullandım, bugüne kadar başıma birşey gelmedi şükür. tabi bu kullanım alışkanlıkları ile de ilgili. ama şunu söyleyim reklam engelleyici olan  ad-away bile yeter telefonu rootlu kullanmak için. gerisi tercih meselesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

ios için iyi bir tarayıcı programa ihtiyacım var.. 

Belgelerin fotoğrafını çekip pdf yapsın, Ben istersem birden fazla fotoğrafı seri oalrak birleştirsin, kitap gibi yapsın.

scannable kullanıyorum ancak birleştirme yapamıyorum bununla. tek tek tarıyor. 

Camscanner kullanabilirsin, iş yerinde uzaktan gelen kasaları bununla taratıyoruz. Apple'in kendi not programından daha okunaklı oluyor. Hatta Arda'nın okul kitabını taramışlığımda var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Yıllarca rootlu telefon kullandım. Bankacılık uygulamaları da kullandım bir sorun yaşamadım.

Ne zaman ki bankacılık uygulamaları "telefonda root var, güvenlik sebebiyle bu uygulama kullanılamaz" uyarısı verdirmeye başladı, mecburen root kaldırdım.

Halbuki yıllarca kullandığım uygulamalardı, ne oldu da root için "güvenlik riski" demeye başladılar anlamadım.

Root varken vazgeçemediğim uygulama "titanium backup" dı.

Mükemmel bi yedekleme programıydı.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Öner Kurukuz yazdı:

Yıllarca rootlu telefon kullandım. Bankacılık uygulamaları da kullandım bir sorun yaşamadım.

Ne zaman ki bankacılık uygulamaları "telefonda root var, güvenlik sebebiyle bu uygulama kullanılamaz" uyarısı verdirmeye başladı, mecburen root kaldırdım.

Halbuki yıllarca kullandığım uygulamalardı, ne oldu da root için "güvenlik riski" demeye başladılar anlamadım.

zaten paylastigim magisk uygulamasi o tarz uyari bertaraf etmek icin var. uygulamalar rootu gormezden geliyor.

titanium backup yillarca ben de kullandim ama swift backup cok daha basarili. düşün android surumu degistirdigin halde hangi uygulama olursa olsun kaldigin yerden devam edebiliyorsun. titanium backup hep hatali geri kurtarma yapardi

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
(düzenlendi)
Öner Kurukuz yazdı:

titanium backup yanlış aklımda kalmadıysa android 11'den sonra yedek alma işlevselliğini kaybetmişti. satın almış kullanyordum bende. şimdi swift backup satın aldım onu kullanıyorum. root için tek yöntem magisk değil artık. kernelSU var. destekli kernelde kullanılıyor ve kök izni kernel bazında olduğu için herhangi bir uygulamanın  roo tespit etme şansı yok. tüm magisk modüllerini de kullanabiliyorsunuz. Not: geliştirici değilim amatör kullanıcıyım.

tarihinde Alpaslan Göktaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Alpaslan Göktaş yazdı:

titanium backup yanlış aklımda kalmadıysa android 11'den sonra yedek alma işlevselliğini kaybetmişti. satın almış kullanyordum bende. şimdi swift backup satın aldım onu kullanıyorum. root için tek yöntem magisk değil artık. kernelSU var. destekli kernelde kullanılıyor ve kök izni kernel bazında olduğu için herhangi bir uygulamanın  roo tespit etme şansı yok. tüm magisk modüllerini de kullanabiliyorsunuz. Not: geliştirici değilim amatör kullanıcıyım.

ksu takip ettigim zamanlarda magisk gibi her cihaza yuklenmiyordu. sadece cihaza uyumlu kernele entegre halde yuklenebiliyordu yanlis hatirlamiyorsam. su an da oyle mi? yok her istedigimiz cihaza yukleyebiliyor muyuz

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
Coşku Mert yazdı:

ksu takip ettigim zamanlarda magisk gibi her cihaza yuklenmiyordu. sadece cihaza uyumlu kernele entegre halde yuklenebiliyordu yanlis hatirlamiyorsam. su an da oyle mi? yok her istedigimiz cihaza yukleyebiliyor muyuz

Aynen, kernel destekli. Cihazınıza uygun kernel var ise yükleyip kullanabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Kızım play store den oyun indiriyor. Bunu engellemek için play store u kilitleyebileceğim, şifre koyabileceğim bi uygulama tavsiyeniz var mı?

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Ahmet Çalışkan yazdı:

Kızım play store den oyun indiriyor. Bunu engellemek için play store u kilitleyebileceğim, şifre koyabileceğim bi uygulama tavsiyeniz var mı?

Android icin sunlari yapmalisiniz: https://support.google.com/googleplay/answer/1075738?hl=en

IOS icin bir tik daha kolaydi, kurulum esnasinda kendi hesabimla kurup cocuklarimi eklemistim, parmak izim olmadan hic bir sey yapamiyorlar.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Ahmet Çalışkan yazdı:

hangi telefon yazmamışsınız ama bazı markaların arayüz uygulamalarında hangi uygulamayı isterseniz kilit koyabiliyorsunuz. cihaz modelinin yazarsanız net birşey yazabilirim

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Gökhan Tuna yazdı:

Android icin sunlari yapmalisiniz: https://support.google.com/googleplay/answer/1075738?hl=en

IOS icin bir tik daha kolaydi, kurulum esnasinda kendi hesabimla kurup cocuklarimi eklemistim, parmak izim olmadan hic bir sey yapamiyorlar.

Ya ben beceremedim ya da tam aradığım şey bu değil :) play store a giriş yapamasın istiyorum sadece

Coşku Mert yazdı:

hangi telefon yazmamışsınız ama bazı markaların arayüz uygulamalarında hangi uygulamayı isterseniz kilit koyabiliyorsunuz. cihaz modelinin yazarsanız net birşey yazabilirim

Telefon Reeder. Sanırım öyle bir özelliği yok. Uygulama gerekiyor bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Ahmet Çalışkan yazdı:

Telefon Reeder. Sanırım öyle bir özelliği yok. Uygulama gerekiyor bildiğim kadarıyla.

reeder stock arayüz kullandığı için öyle bir seçenek yoktur ama nova launcher gibi kapsamlı bir launcher yüklerseniz uygulama kilidi ekleyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Ahmet Çalışkan yazdı:

Ya ben beceremedim ya da tam aradığım şey bu değil :) play store a giriş yapamasın istiyorum sadece

Muhtemelen play store acmasini engelleyemeyebilirsiniz; cunku play store android'in bel kemigi ve arka planda en cok haltlar karistiran uygulamasi.

Buradan deneyin bir de: https://families.google/familylink/

Kendi hesabiniz olmasi aile yetkilisi olarak ve ayrica cocugunuzun hesabi olmali (cihazda kullandigi)

Ayarlari yaptiktan sonra (burada biraz yardim dokumanlarini kurcalamaniz gerekecek) family link uygulamasindan Google Play Store secip "Purchases and download approvals" kisminda require approval for all content dediginiz anda play store acabilse bile herhangi bir sey kurmak / satin almak istediginde sizin onayiniz gerekecek.

Family link sayesinde youtube, chrome gibi uygulamalarda da kisitlar getirebiliyorsunuz. Biraz zaman ayirip kurcalamanizi siddetle tavsiye ederim. Daha cok yardimci olamiyorum, kusuruma bakmayin, henuz cocuklarimin telefonlari yok, okul odevleri icin ipad kullaniyorlar ve orada da benzer sekilde epey kisitlilar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Gökhan Tuna yazdı:

Muhtemelen play store acmasini engelleyemeyebilirsiniz; cunku play store android'in bel kemigi ve arka planda en cok haltlar karistiran uygulamasi.

Buradan deneyin bir de: https://families.google/familylink/

Kendi hesabiniz olmasi aile yetkilisi olarak ve ayrica cocugunuzun hesabi olmali (cihazda kullandigi)

Ayarlari yaptiktan sonra (burada biraz yardim dokumanlarini kurcalamaniz gerekecek) family link uygulamasindan Google Play Store secip "Purchases and download approvals" kisminda require approval for all content dediginiz anda play store acabilse bile herhangi bir sey kurmak / satin almak istediginde sizin onayiniz gerekecek.

Family link sayesinde youtube, chrome gibi uygulamalarda da kisitlar getirebiliyorsunuz. Biraz zaman ayirip kurcalamanizi siddetle tavsiye ederim. Daha cok yardimci olamiyorum, kusuruma bakmayin, henuz cocuklarimin telefonlari yok, okul odevleri icin ipad kullaniyorlar ve orada da benzer sekilde epey kisitlilar

Samsung'un Samsung Kids diye bir uygulaması vardı ve çok memnunduk ama telefon bozulunca bi daha benzerini bulamadık. Müsait bi zamanda Google Family Link'i deneyeyim. Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Coşku Mert
Alpaslan Göktaş yazdı:

Aynen, kernel destekli. Cihazınıza uygun kernel var ise yükleyip kullanabiliyorsunuz.

hocam sizin tavsiyeden sonra epeydir ksu kullanıyorum magisk tarih oldu benim için.

şimdi bir de apatch çıkmış. biliyorsunuzdur belki... ksu temeli üzerine inşa edilmiş ama ksu ve magisk in eksik yanlarını çözmüş bir alternatif. uygun kernel bulma derdi yok. cihaz ne olursa olsun cihazın kendi kernel dosyası üzerine entegre ediliyor. bence harika. ilgi duyanlar detaylı inceleyebilir : apatch-kernel-tabanli-root-ve-modul-yone

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ahmet Çalışkan yazdı:

Samsung'un Samsung Kids diye bir uygulaması vardı ve çok memnunduk ama telefon bozulunca bi daha benzerini bulamadık. Müsait bi zamanda Google Family Link'i deneyeyim. Teşekkür ederim 

Family link ile herşeyi yapabilirsiniz. 
İstediğiniz uygulamaya günlük dakika sınırı koyulabilir sınırısız süre verebilir . Kaç dakika kullanmış görebilirsiniz. Ayrıca telefonun şarjını konumunu herşeyi görebilirsiniz. Biraz kurcalamanız yeterli. 

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
Coşku Mert yazdı:

hocam sizin tavsiyeden sonra epeydir ksu kullanıyorum magisk tarih oldu benim için.

şimdi bir de apatch çıkmış. biliyorsunuzdur belki... ksu temeli üzerine inşa edilmiş ama ksu ve magisk in eksik yanlarını çözmüş bir alternatif. uygun kernel bulma derdi yok. cihaz ne olursa olsun cihazın kendi kernel dosyası üzerine entegre ediliyor. bence harika. ilgi duyanlar detaylı inceleyebilir : apatch-kernel-tabanli-root-ve-modul-yone

Evet baktım okudum teşekkürler, lakin telefonum eski ve miui 12 android 11 yüklü, desteklemiyor apatch. Rom yüklemekten bıktığım içinde magisk ile devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...