İçeriğe Yönlendir

Direkten Döndük. İki Bölüm Birden

Mehmet Dagdeviren

Recommended Posts

Sani Gerşon
(düzenlendi)

Twingo'yu araba kaç yaşındayken almıştınız?

Geçmiş olsun bu arada. Direksiyon pompası kronik. Ancak çok basit revizyonu. Pompa mı damlatmış yoksa hortumlar vs mi gitmiş?

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Yaş kaynaklı olarak en diri arabada bile olabilecek şeyler bunlar. Plastik aksamı nihayetinde. Bence bu gibi şeylere çok takılmamak gerek. Elektro-Hidrolik direksiyonlar kısa mesafe yağsız idare ederdi. Tam Hidroliklerde durum öyle mi bilmiyorum. Ben olsam arabayı seviyorsam, bu nedenlerden ötürü satmazdım. Demek ki ağır bakımları yapılmamış ki bir yerlerden patlak veriyor. Genelde böyle bir şey yaşadığımda lifte kaldırtır tüm noktaları kontrol ettiririm, elbette her şey ortaya çıkmaz %100 diyagnöz edilmez ama büyük oranda bir fikir verir manzara. Opel Vectra'ma öyle yaptım. Erkek evlat gibi maşallah 2 sene habire para yedi ama sonra kiskibar bir araba oldu. Çok da severek biniyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Mahmut Yıldız yazdı:

Geçmiş olsun 2 diyelim biz de. 

:)

güldürdün abi 

çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Twingo'yu araba kaç yaşındayken almıştınız?

Geçmiş olsun bu arada. Direksiyon pompası kronik. Ancak çok basit revizyonu. Pompa mı damlatmış yoksa hortumlar vs mi gitmiş?

Sani abi Twingo 97 modeldi,2021 yılında sattım.Hiç çekiciye binmedi :) bu çekiciden inmiyor :) Son 2 ayda 30 bin tl para harcadım.Ama hala çıkıyor.

Sanırım arabayı toplama ihalesi bana kaldı :) bi tarafım satıyım diyor,bi tarafımda bu kadar masraf yaptım,düzelttim değmez diyor.Bakalım şuan karar aşamasındayım.

Direksiyon pompasını yaklaşık 3 hafta önce değiştirdim.Direksiyon hiç dönmüyordu artık.Osman usta değiştirdi.Lastiğe hava bile basılacaksa Osman ustadan şaşmıyorum.Twingoda iş bilmeyen ustalardan çok çektim çünkü.Abi bu arada hortum değil boruda patlak oluşmuş,parçada bulunmadığı için kaynak yapılacakmış.

tarihinde Mehmet Dagdeviren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Direksiyon pompasını yaklaşık 3 hafta önce değiştirdim.Direksiyon hiç dönmüyordu artık.Osman usta değiştirdi.

Bir hortum bıraktı kendini sanırım ki böyle oldu. Bakalım ne diyecek Osman usta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Çağrı Alaf yazdı:

Yaş kaynaklı olarak en diri arabada bile olabilecek şeyler bunlar. Plastik aksamı nihayetinde. Bence bu gibi şeylere çok takılmamak gerek. Elektro-Hidrolik direksiyonlar kısa mesafe yağsız idare ederdi. Tam Hidroliklerde durum öyle mi bilmiyorum. Ben olsam arabayı seviyorsam, bu nedenlerden ötürü satmazdım. Demek ki ağır bakımları yapılmamış ki bir yerlerden patlak veriyor. Genelde böyle bir şey yaşadığımda lifte kaldırtır tüm noktaları kontrol ettiririm, elbette her şey ortaya çıkmaz %100 diyagnöz edilmez ama büyük oranda bir fikir verir manzara. Opel Vectra'ma öyle yaptım. Erkek evlat gibi maşallah 2 sene habire para yedi ama sonra kiskibar bir araba oldu. Çok da severek biniyorum. 

Aynen katılıyorum

Sanırım ağır bakım yapılmamış,oda bana kaldı açıkçası.

Bunca şeyi düzelttikten sonra satmayada içim el vermiyor,Arabayı topladım gibi yani tüm eksiğini hallettim.

Ama bakıcam karar aşamasındayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Sani Gerşon yazdı:

Bir hortum bıraktı kendini sanırım ki böyle oldu. Bakalım ne diyecek Osman usta.

Sani Abi

Boru ve yağ değişti,aracı bu akşam alıcam.

Halletmiş

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Sani Abi

Boru ve yağ değişti,aracı bu akşam alıcam.

Halletmiş

Yine dediğime geldik. Borular, borular, borular... :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hep böyle olur bıkarsın artık ama hemen hemen her şeyi de yaptırmış olacaksın.

Satarsan alan kişi keyfini sürecek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Fatih Keskin yazdı:

Hep böyle olur bıkarsın artık ama hemen hemen her şeyi de yaptırmış olacaksın.

Satarsan alan kişi keyfini sürecek.

Çok Haklısın Fatih Abi

İşte tam olarak bu konu düşündürüyor beni.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...