İçeriğe Yönlendir

500.000 TL'ye Kadar Araba Önerisi

Mehmet Dagdeviren

Recommended Posts

Mehmet Dagdeviren
(düzenlendi)

Herkese Merhabalar

Maksimum 500.000 tlye kadar araba önerilerinize ihtiyacım var Üstadlarım.

Kullanım şu şekilde olacak,İşe gidip gelme ve senede 1 kere tatil için uzun yol yapıcam.

Kesinlikle sedan bi araç istiyorum. Geniş hatcback'de olabilir.Örneğin Bebek arabasını bagaja rahat koyacağım bi araç olmalı,

Daha önceki aracım (Twingo) şimdiki aracım ise ford ka olduğu için hacim problemi çok yaşadım,ve bu bana ders oldu.

Önerilerinizi rica ediyorum.

tarihinde Mehmet Dagdeviren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

1,6 LPG' li Accent Era bakın. Parçası bol ve uygun, arıza oranı çok düşük, az yakar, çok kaçar, yeterince geniş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Punto da bagaj yok kadar az 

Linea olmalı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Üzerine çıkabilirim derseniz golf var :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

günlük km ne kadar?

fiorino kombi felan gibi ticari de bakılabilir hususi plakalı.  Memleket deyince peynir tenekeleri yağ güğümleri vs.

günlük km ne kadar?

fiorino kombi felan gibi ticari de bakılabilir hususi plakalı.  Memleket deyince peynir tenekeleri yağ güğümleri vs.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-fiat-sahibinden-2023-fiorino-1.4-eko-pop-fabrikasyon-lpg-li-hatasiz-1157889656/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aceleniz yoksa biraz daha bekleyin derim. İkinci eller ederinden pahalı şu an.

850’ye 1.0 turbo cvt sandero veriyor bayiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Tamer Topaç yazdı:

1,6 LPG' li Accent Era bakın. Parçası bol ve uygun, arıza oranı çok düşük, az yakar, çok kaçar, yeterince geniş.

Bi bakayım.

Burak Kuşçu yazdı:

Fiat / Punto / 1.4 / Pop S&S / FIAT GÖKER'DEN 2012 PUNTO 1.4 POP 50.000 KM BOYASIZ sahibinden.comda - 1156624051

Benzer bütçelerde araba alacak olsam muhtemelen ben bir punto alırdım. 

Punto çok düşündüm,yanlız sanırım oda ufak bi araç

Ümit Türk yazdı:

Üzerine çıkabilirim derseniz golf var :) 

Ne kadar üzerine mesela

Mehmet Göktürk yazdı:

günlük km ne kadar?

günlük km ne kadar?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-fiat-sahibinden-2023-fiorino-1.4-eko-pop-fabrikasyon-lpg-li-hatasiz-1157889656/detay

Hocam

günlük km totalde 30 km.

Fiorino vs araçları pek sevmiyorum.

Başka tavsiye edeceğiniz araç varmı?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Seçimden sonrasımı?

Açıkcası dahada artar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Görkem Küçükyılmaz

ilanda değil ancak otomatik lpg takılmamış kazasız oldukça bakımlı bir volvo s40'ım var, yaza doğru değiştirmeyi düşünüyordum ama görüşebiliriz düşünürseniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Emre Demir yazdı:

Emre Bey 

Hayırlı satışlar dilerim.

Yanlız km olarak 180.000 altı düşünüyorum.

Yinede çok teşekkür ederim.

Görkem Küçükyılmaz yazdı:

ilanda değil ancak otomatik lpg takılmamış kazasız oldukça bakımlı bir volvo s40'ım var, yaza doğru değiştirmeyi düşünüyordum ama görüşebiliriz düşünürseniz. 

Kaç model acaba aracınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Küçükyılmaz
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Emre Bey 

Hayırlı satışlar dilerim.

Yanlız km olarak 180.000 altı düşünüyorum.

Yinede çok teşekkür ederim.

Kaç model acaba aracınız?

2000, 275binde, sanırım km kriterine uymadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Bi bakayım.

Punto çok düşündüm,yanlız sanırım oda ufak bi araç

Ne kadar üzerine mesela

Hocam

günlük km totalde 30 km.

Fiorino vs araçları pek sevmiyorum.

Başka tavsiye edeceğiniz araç varmı?

Seçimden sonrasımı?

Açıkcası dahada artar diye düşünüyorum.

seçimle pek alakası yok. Birkaç sıfır araba, bayi gezip alacağınız ikinci el arabayla kıyaslayınca bazı şeyler daha iyi anlaşılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben bi daha fiorino düşünün derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Uzun zamandır Türkiye'de değilim fiyatlar ne alemde bilmiyorum ancak herhalde o kadar çıkmamıştır.  Aile arabası olunca güvenlik de önemli. Linea ve Punto'lar çok dayanıksız. O yüzden ben kendi TR'de kullandığım arabayı öneriyorum. Vectra C. Ben de sedan sevdiğimden almıştım zaten ve bagajı ile beraber arka diz mesafesi de gayet iyi. Çocuk emzirmek ve çocuk arabası koymak için gayet iyi. Hele bir de ön koltuğu ileri yatırınca epeyce arkada bakım odası yaratılabiliyor. 1.6 Gri motorlar LPG uyumlu. Bagajın ebatını bırakıyorum aşağıya.

image.png.9f899597c0a026693d398982f0ba0085.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Ne kadar üzerine mesela

100K

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

sw clio bakabilirsiniz o fiyatlara, dizeli bile denk gelebilir.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Twingo, ka dan sonra sedan gibi gelir, sahibiyle karşılıklı çay içilebilecek, geçmişi gizemsiz araç.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dolar baskılanmasına rağmen her gün artıyor. Seçimden sonra daha da fena olacak. Yarın muhtemelen markalar zam açıklar mesela.

Bence ne kadar erken, o kadar iyi. Sonuçta malum, enflasyon da var.

Mehmet bey,

CVT'li sıfır sandero'ya ben de katılıyorum. Sıfır, sıfırdır. Senelerce kullanırsınız sorunsuz.

Yok çıkamam derseniz o paraya, en yakın arkadaşımın teyzesi satıyor. Sıfırdan beri kendilerinde bildiğim kadarıyla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2010-chevrolet-cruze-ls-plus-112.500-km,sunroof,otomatik,temiz-1153694667/detay/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Dolar baskılanmasına rağmen her gün artıyor. Seçimden sonra daha da fena olacak. Yarın muhtemelen markalar zam açıklar mesela.

Mehmet bey,

CVT'li sıfır sandero'ya ben de katılıyorum. Sıfır, sıfırdır. Senelerce kullanırsınız sorunsuz.

Yok çıkamam derseniz o paraya, en yakın arkadaşımın teyzesi satıyor. Sıfırdan beri kendilerinde bildiğim kadarıyla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2010-chevrolet-cruze-ls-plus-112.500-km,sunroof,otomatik,temiz-1153694667/detay/

sıfır fiyatları artacak zaten. İkinci eller satılmadıkça fiyat sabit kalacak. Bu da enflasyona yenik düşecek demek. 

14 yaşında 120bin km’de cruze’a 510bin tl isteniyor ilanda. Sıfır sandero ile arasında 350bin fark var. Mantıklı mı? Bence değil. Birkaç ay sonra biraz daha netleşecek. 

hatta şöyle bir iddiam var. Sıfır arabaya ihtiyacı olan, almak isteyip bayilerde yok denenler, 2023 sonunda aldı. Zaten rekor kırıldı. 2024 için bayiler eskisi gibi fazla satarız dediler. Stok çok. 2024 sonunda epey indirimler olacak. 2025 ise araba olmayacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2024 için bayiler eskisi gibi fazla satarız dediler. Stok çok.

Şu anda hala bir çok markada yeniden yok çekiyorlar. Stok varsa da, yine sene sonuna 1.5 katı fiyattan satarlar artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Çağrı Alaf yazdı:

Uzun zamandır Türkiye'de değilim fiyatlar ne alemde bilmiyorum ancak herhalde o kadar çıkmamıştır.  Aile arabası olunca güvenlik de önemli. Linea ve Punto'lar çok dayanıksız. O yüzden ben kendi TR'de kullandığım arabayı öneriyorum. Vectra C. Ben de sedan sevdiğimden almıştım zaten ve bagajı ile beraber arka diz mesafesi de gayet iyi. Çocuk emzirmek ve çocuk arabası koymak için gayet iyi. Hele bir de ön koltuğu ileri yatırınca epeyce arkada bakım odası yaratılabiliyor. 1.6 Gri motorlar LPG uyumlu. Bagajın ebatını bırakıyorum aşağıya.

image.png.9f899597c0a026693d398982f0ba0085.png

Opel vectra da düşündüğüm araçlardan biri yanlız türkiyede çok tutulmadı sanırım.O beni biraz düşündürüyor.

Ümit Türk yazdı:

100K

Malesef o kadar çıkamam hocam

Sani Gerşon yazdı:

Mehmet bey,

Sani abi chevroleti çok tutmuyorum.

İnan Çınar yazdı:

Abi bu aracın kmsi yüksek geldi.

Aklımda Ford Mondeo var 2007-2010 arası bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Opel vectra da düşündüğüm araçlardan biri yanlız türkiyede çok tutulmadı sanırım.O beni biraz düşündürüyor.

Parça sıkıntısı yaşamazsınız. Hem Sachs hem Monreo, hem TRW zaten düzenli parça sağlıyor. Vectra her zaman piyasası olan bir araba. O aralıkta en konforlu araç, beni bir sefer yolda bırakmadı bakımlarını yaptırıp Nemrut dağına mı çıkmadım, 45 derece sıcakta Top Speed Urfa otobanını mı geçmedim, Dağlarda kamplara mı çıkmadım. Altının değmediği her yere çıktı o 1.6 araba. Çok atik değil ama zaten amaç güvenlik ve alan. İkisi de var. 2 kere taklalı kazasına denk geldim. İkisinde de arka koltuklar dahil içindekileri sağ Salim çıkartmıştı. 

Burada detaylı konusu var; 

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/307591-ilk-arabam-balina-kasa-opelim/?tab=comments#comment-3641020

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...