İçeriğe Yönlendir

Megane 1.33 Tce

İlkay Başaran

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Aynı motör değil ama iyi bişeyse ben de arayayım :crazy:

merso dedik

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Noolmuş noolmuş. Benim motorun yağı mı yokmuş piyasada. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

merso dedik

Pardon ya, ben Mercedes Benz dendi sandımdı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Servis seneye po ile anlaşır hoop değişiverir yağ. Gerçi en iyi sen bilirsin abi kşme ne anlatıyprum ben :D

servisi salla, işlerine geleni kullanıyorlar, zaten papaz oldum uygun yağ değil bu yazılı belge verin dedim kitlendiler :D

Mehmet Ozyurek yazdı:

var merak etme, sizin servislerde ne durum acep ?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

servisi salla, işlerine geleni kullanıyorlar, zaten papaz oldum uygun yağ değil bu yazılı belge verin dedim kitlendiler :D

var merak etme, sizin servislerde ne durum acep ?

Bİr daha gelme deyip güvenlik eşliğinde çıkışı göstermediler mi? :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Önder Özcan yazdı:

Aynı motör değil ama iyi bişeyse ben de arayayım :crazy:

aynı motor :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Benim arabayla aynı motor değil ama, iyi bişeyse...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

mersolar da röno17 yağ mı arıyor aynı motora?

evet aynını kullanıyor, H5H yada merso adıyla M282 motor aynı spec yağı kullanıyor, yağda Rn17 ve m.282 onaylı yazıyor, ön planda RN17 var ama

örnek yağ

thumb?id=21499855&m=0&n=0&lng=en&rev=940

mersonun kendi markası altında sattığı yağda RN17 yazmaz tabii ama aynı spec yağlar sanırım...

m282 de bu yağdan kullanıyor sanırım, öyle yazmışlar

mb_229.52_1_l.jpg

Önder Özcan yazdı:

senin araba neydiki? W211 tek araç değil sanırım zati dieseeel :) gerçi merso tarafını çok araştırmadım ama genel görünüm bu yönde...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Abi  bendeki 1.0 tce'nin de yağ aynı sanırım. Şimdi ben yağı kucağıma alıp gitsem servis benim yağı değişir mi ilk bakımda 😂😂

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Görkem Karakaş yazdı:

Abi  bendeki 1.0 tce'nin de yağ aynı sanırım. Şimdi ben yağı kucağıma alıp gitsem servis benim yağı değişir mi ilk bakımda 😂😂

galiba aynı yağ ama motorların alakası yok, aslında değişir sana şart koşamaz, bastırmana bağlı, inat ederlerse yapacak birşey yok basar gidersin onları düşünsün, şikayet edersin ama reno merkeze, uygun yağınız yok ne bu diretme diye :D yağ değişimi kullanıcın yapabileceği iştir aslında, hiç olmadı diyelim, arabanın önünü yüksek bir kaldırımdan falan uzat, yat altına değiştir arkadaş :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Bİr daha gelme deyip güvenlik eşliğinde çıkışı göstermediler mi? :D 

yemez, başlarını ağrıtırım :D önce arabayı tanısınlar ders vermekten sıkıldım :D zaten onlar tanıyana kadar kasa değişiyor sil baştan devam ediyor döngü, zaten öğrenende kaçıyor, serviste adam gibi usta bulmakta dert, Fordun gözünü seveyim (burası için), bizim servis iyiydi, 20 sene oldu hala aynı mastır classmı şefmi neyse duruyor...

Boşver, arıza işi bende zor olur, fabrikadan kronik hasta doğan araç değilse benim arabam zor bozulur, benim işim genelde bakımla ilgili olur...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

1300 cc 4 silindirli motor işte ya altı üstü. Çok da şaapmaya gerek yok

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

1300 cc 4 silindirli motor işte ya altı üstü. Çok da şaapmaya gerek yok

bana göre merso, pis zengin seni :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

galiba aynı yağ ama motorların alakası yok, aslında değişir sana şart koşamaz, bastırmana bağlı, inat ederlerse yapacak birşey yok basar gidersin onları düşünsün, şikayet edersin ama reno merkeze, uygun yağınız yok ne bu diretme diye :D yağ değişimi kullanıcın yapabileceği iştir aslında, hiç olmadı diyelim, arabanın önünü yüksek bir kaldırımdan falan uzat, yat altına değiştir arkadaş :D

Yok abi focusu falan kendimiz değiştiriyoruz tanıdık usta var bi yemek bi çaya lifti kullanıyoruz 😅 clio garantili, en azından ilk bakım serviste olur 😂

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Görkem Karakaş yazdı:

Yok abi focusu falan kendimiz değiştiriyoruz tanıdık usta var bi yemek bi çaya lifti kullanıyoruz 😅 clio garantili, en azından ilk bakım serviste olur 😂

yaptır bakalım, fiyatı duyunca zaten 2. sine gideceğini sanmam, 1 kg çayı hazır et bence :D

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Mercedes e den başlar. E271 den ama :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bana göre merso

"En iyi araba ruhsatında adının yazdığıdır." diyenin hesabı. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Uzay teknolojisi değil yani diyorum yav

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Uzay teknolojisi değil yani diyorum yav

e hadi öyle olsun :tongue: uzay değil GTR ayrıca :D

İlkay Başaran yazdı:

Mercedes e den başlar. E271 den ama :crazy:

motoruda M282 den başlar ama :D

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

e hadi öyle olsun :tongue: uzay değil GTR ayrıca :D

2012 den beri var bu tce motorlar. Vw de de alası var hatta yıllardır Ali abi. Demek istediğim bu. Reno hep yerden yere vurulurdu bu sefer wooooow deniyor anlamadım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

2012 den beri var bu tce motorlar. Vw de de alası var hatta yıllardır Ali abi. Demek istediğim bu. Reno hep yerden yere vurulurdu bu sefer wooooow deniyor anlamadım.

yine olmadı, vw da alası var dediğin TSİ ise şuan yaygın olanlar TCE nin yanında ilkel kalır kardeş (reno diyede tutmuyorum başka marka olsun onuda aynen tutarım), tartışmam bile, onlar önce 150hp yazdıkları yalan beygirli motorlarını düzelsinler, sonra bununla başetsinler, reno falan takılmamada motor konusunda tsi ile karıştırma bunu... HR serisi Nissanla 2004 de başlar, bu işler zaman alır ayrıca, tsi galiba 2006 da başlamıştı, üstüne pek birşey koyduklarıda yok aslında....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

2012 den beri var bu tce motorlar.

bi hala yağı neden üretilmemiş bunun?

Mehmet Ozyurek yazdı:

seninki nassın desen yürür bişi olmaz

Görkem Karakaş yazdı:

forddan sonra, ilk bakımda bazen bir aydınlanma gelir insana, en fenası da o oluyor :)

Önder Özcan yazdı:

senlik bi durum yok 2.70 / 2= 1.35 bile büyük bir rakam oluyor bu konu içinde

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bi hala yağı neden üretilmemiş bunun?

seninki nassın desen yürür bişi olmaz

forddan sonra, ilk bakımda bazen bir aydınlanma gelir insana, en fenası da o oluyor :)

senlik bi durum yok 2.70 / 2= 1.35 bile büyük bir rakam oluyor bu konu içinde

Üretmişler de Ali abi beğenmiyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Üretmişler de Ali abi beğenmiyor

:D zor beğenirim....

üretmişler canım, varda servislerde yok, işlerine gelmiyor, ha Reno merkezede yazdım, hatta Frasnayada yazdım, net konuşamıyorlar, servislerin durumunu anlattım kıvırdılar, ne uyar bu motora bana net cevap verin dedim yine yuvarlak laflar, dese şu olacak servislerin gözüne sokacağım tabii, başları ağrıyacak....

Bizim ülkede bu motor yeni sayılır, daha yeni yeni yayılıyor, sanayide motoru tanımıyorlar bile....

Castrole Mobile yazdım, Mobil, eee efendim ürün gamımızda yok... :) 

Castrolde var aslında ama bizde yok...  Şuan rahat bulunan Motul ve LM bildiğim kadarıyla

olanlar

109841.jpg5w3021404liqui-moly-5w30-motor-yagi-to-d

olupta bizde olmayanlardan

Castrol 055085 gtx motor yağı 5w-30 rn17 5l uygun fiyatlı satın alın -  fiyat, ücretsiz teslimat, fotoğraflarla gerçek yorumlar - Joomthumb__600_0_0_0_crop.jpg

olabilecek olan, bayiden isteyin dedi merkezi

thumb?id=20079908&m=0&n=0&lng=en&rev=940

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D zor beğenirim....

üretmişler canım, varda servislerde yok, işlerine gelmiyor, ha Reno merkezede yazdım, hatta Frasnayada yazdım, net konuşamıyorlar, servislerin durumunu anlattım kıvırdılar, ne uyar bu motora bana net cevap verin dedim yine yuvarlak laflar, dese şu olacak servislerin gözüne sokacağım tabii, başları ağrıyacak....

Bizim ülkede bu motor yeni sayılır, daha yeni yeni yayılıyor, sanayide motoru tanımıyorlar bile....

Castrole Mobile yazdım, Mobil, eee efendim ürün gamımızda yok... :) 

Castrolde var aslında ama bizde yok...  Şuan rahat bulunan Motul ve LM bildiğim kadarıyla

olanlar

109841.jpg5w3021404liqui-moly-5w30-motor-yagi-to-d

olupta bizde olmayanlardan

Castrol 055085 gtx motor yağı 5w-30 rn17 5l uygun fiyatlı satın alın -  fiyat, ücretsiz teslimat, fotoğraflarla gerçek yorumlar - Joomthumb__600_0_0_0_crop.jpg

olabilecek olan, bayiden isteyin dedi merkezi

thumb?id=20079908&m=0&n=0&lng=en&rev=940

Bu yağlar hatta 0~30 ford servisinde var renoda yokmu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...