İçeriğe Yönlendir

Megane 1.33 Tce

İlkay Başaran

Recommended Posts

Çağlar Bayur

castral gtx in ambalajında rn17 yazmayınca olmuyormuymuş anlamadım... tsi lar ilk çıkmış edge ler biri yeşil biri sarı kapaklı, servilserde bilmem ne renk kapaklı değilse konmuyordu, sahi ne oldu o iş acaba :rofl: şimdi bu tce motör, gtx e uyumsuz rn17 yazan gtx e mi uyumlu ben anlamadım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

fazla pimpirsen alayı uyumusuz olur tabii :D 

net olarak yazacak üstünde, yalnız benim anladığım rn17 den gittiğimiz için buradan gidelim, rn720-710-700 gibi yağlar sanırım yetersiz kalıyor, özelliklede motoru performanslı kullanıyorsan, yok sakin süren biriysen zorlamadan, sık aralıkla değişirsen yağını  C3 spek bir yağda idare eder gibi, çok net yazamıyorum  zira uzmanı değilim elbette, yalnız beni kuşkulandıran fransızda bile sorduğumda rn720 kullanmam aracı performanslı olarak kullanan birisi olduğumu belirttiğimde (yalandan  tabii) uygunmudur dediğimde net cevap verememeleri oldu, evet bu uygundur diyemediler, Rn17 içinse evet uygundur dediler, bu benim için yeterli, hem pimpiriğim hem uzun vadeli kullanırım hemde tepem atınca basarım arkadaş, motorda en ufak sorunda istemem, bu sebeble hiç acımam neyse onu kullanırım, benim için olmazsa olmaz  yani :) 

castralde kasıyor sevmiim, Mobilciyim ben ama yağı yok işte ;)

Sen birde şanzıman yağındaki maceramı gör, iş taa abd ye uzadı, o ona attı topu en son kendimi bunda buldum, baktıkki şanzımanlar aynıymış yardımcı oldular sağolsunlar :D

776557_1.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bişi olmaz koy gitsin pazarlama işi o

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bizde k9k 1.5 dci kangoo vardı eski şirkette. 20w50 bike dayıyorlardı valla :D

Haşmetin eski belden kırma kango bilirsin sen Ali abi

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bişi olmaz koy gitsin pazarlama işi o

genel olarak sanırım tam sentetik C3 ayarında yağlar oluyor, mesela alternatif Mobil 1 ESP 5-30 olacak gibi zira MB-Approval 229.51  karşılayan yağ, bir dahakine buna geçebilirim, Mobil iyidir...

13101138.jpg

eğer olsa bu tam olurdu Renault RN17, MB 226.52

üstteki sanırım daha iyisi herhal...

s-l1600.jpg

İlkay Başaran yazdı:

Bizde k9k 1.5 dci kangoo vardı eski şirkette. 20w50 bike dayıyorlardı valla :D

Haşmetin eski belden kırma kango bilirsin sen Ali abi

bilmemmi :D  belden kırma haa, cuk oturdu harbiden :D ona çıkma axor yağınıda dayadılarda bir ara, öyle kalmış aklımda :D

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

genel olarak sanırım tam sentetik C3 ayarında yağlar oluyor, mesela alternatif Mobil 1 ESP 5-30 olacak gibi zira MB-Approval 229.51  karşılayan yağ, bir dahakine buna geçebilirim, Mobil iyidir...

13101138.jpg

eğer olsa bu tam olurdu Renault RN17, MB 226.52

üstteki sanırım daha iyisi herhal...

s-l1600.jpg

bilmemmi :D  belden kırma haa, cuk oturdu harbiden :D ona çıkma axor yağınıda dayadılarda bir ara, öyle kalmış aklımda :D

Ürkmezden seferihisara 15 dakikada gitmiştim onunla. 

Bilirsin biri önden diğeri arkadan kazalı 2 kangodan mamuldü alet

Fakirin birinde olsa yürümez ciddiyim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Ürkmezden seferihisara 15 dakikada gitmiştim onunla. 

Bilirsin biri önden diğeri arkadan kazalı 2 kangodan mamuldü alet

Fakirin birinde olsa yürümez ciddiyim.

kesinlikle yürümez evet, iyi kepirtmişler harbiden :) onla basılırmı arkadaş naaptın sen...

birde doyota pikap vardı gümüş renk biraz daha yeni olan, bende acil olunca Biga-Altınovaya bir geldiydimdi sorma, Hanlar yolundan her virajda arkayı patiyle bilerek kaydırarak, yoksa dönemiyorsun, ralli mode on, 1 saatmi sürdüydü şimdi yanlış olabilir ama baya kısa sürede gitmiştim, bende az deli değildim hani, dandik yol tutuşlu doyota pikapla nasıl gittim bende şaşırdıyım, Ranger olsa neysede....

şu kasa hani

x5_1112474327w1y.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Satıldı mı?

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Görkem Karakaş yazdı:

Yok abi focusu falan kendimiz değiştiriyoruz tanıdık usta var bi yemek bi çaya lifti kullanıyoruz 😅 clio garantili, en azından ilk bakım serviste olur 😂

En azından 20 bin km de bir yapiliyor 😅 Şu an kampanya var 5 6 bin civarına yapılıyor. Bende Aralık'ta kampanyadan 4800 e yaptırmıştım 😊

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Metin Akbal yazdı:

En azından 20 bin km de bir yapiliyor 😅 Şu an kampanya var 5 6 bin civarına yapılıyor. Bende Aralık'ta kampanyadan 4800 e yaptırmıştım 😊

Bizim araba senede mümkün değil 20 bin yapmaz 6-7 bin bile çok iyimser. Eylül ekimde yıldan dolayı değişiriz sanırım. Garantili araçlarda yağ bakım süresi geçirmenin karşılığı var mı ?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu yağlar hatta 0~30 ford servisinde var renoda yokmu.

Yağ rönodan başlar, hatta tam olarak model istersen rn17'den başlar, yani Ali abi öyle istiyor :) 

Şaka bir yana, spesifikasyonlara göre RN17 olması lazım anladığım kadarı ile. Çok yoktur.

Yoksa 0w20 yağ bile gayet bulunabilir. Hatta doğru hatırlıyorsam @Tansu Kalafatoğlu 0w16 yağdan bahsetmişti bir konuda. 

Görkem Karakaş yazdı:

Bizim araba senede mümkün değil 20 bin yapmaz 6-7 bin bile çok iyimser. Eylül ekimde yıldan dolayı değişiriz sanırım. Garantili araçlarda yağ bakım süresi geçirmenin karşılığı var mı ?

Var, yağ bakımı geçmiş oluyor :) Sonra garantiye işiniz düşerse (Allah düşürmesin) kıvırırlar da kıvırırlar...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Görkem Karakaş yazdı:

Servis onun bilgilendirmesini yapiyor şu tarihe kadar yaptırmalısınız diye.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Hatta doğru hatırlıyorsam @Tansu Kalafatoğlu 0w16 yağdan bahsetmişti bir konuda. 

motorsuz arabalar içinn o emisyon tantanası

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Üp überrrrrr

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Lpg takılacak mı?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Köksal Yılmaz yazdı:

Lpg takılacak mı?

Her silindire 1 kit. Toplamda 4

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Lpg mi? :shok:

İko boşver lpg yi ya. Zaten ortalamnı gördük, değmez lpgye. Neden bu kadar ısrarcısın anlamadım :/

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Konuda sanki arabaya lpg takılacakmış izlenimi vermeye çabalayan arkadaşlara itibar etmeyin aksine itiraz edin :crazy:

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İlkay Başaran yazdı:

Konuda sanki arabaya lpg takılacakmış izlenimi vermeye çabalayan arkadaşlara itibar etmeyin aksine itiraz edin :crazy:

geçen numarasını istediğin lpgci uygun fiyat vermişti aslında neden okeylemedin onu abi ? :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Sayfa saldırı anında. Her beğeni bir amen olsun

• Beğenme 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ama bizim düsturumuz bu. DSG sorunlu (bu kısmı net hatirlayamadım) LPG candır android tırt.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Sayfa saldırı anında. Her beğeni bir amen olsun

Töbe töbe,

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Şimdi karar verildi mi, hangi LPG kiti takılıyor?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yağ belli olduysa takılma zamanı gelmiştir :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Köksal Yılmaz yazdı:

Yağ belli olduysa takılma zamanı gelmiştir :crazy:

Yağsız da olur aslında.

Kamyoncunun fıkrasını bilir misin?

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...