İçeriğe Yönlendir

Yeni Yol Arkadaşım Tiguu 😀

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer
Mehmet Göktürk yazdı:

yola da bağlı lastik havası kaç ve lastik boyu kaç? 38 basın. 

215 60 17 idi galiba..

38 bastı bakımda.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

215 65 17 bendekiler falken kış lastiği 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

yola da bağlı lastik havası kaç ve lastik boyu kaç? 38 basın. 

Benim rekor bu. güzergah 420 km rampa iniş değil. 

image.png.fd09857e14f2773511b7a4a44d5aa8eb.png

Ben binsem 8 litreden düşmez... Azıcık inansam düşeceğine :) 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Murat Sahın yazdı:

Ben binsem 8 litreden düşmez... Azıcık inansam düşeceğine :) 

Bende inanmirem bakma,  test ediyoruz 😀 

Bi bakayisun 5 yazayi..

Bi bakayisun 40 yazayi..  😂 

Mehmet Göktürk yazdı:

215 65 17 bendekiler falken kış lastiği 

Hocam hala kışlık mı takılı,

kış a pek kalmadı sökmeyin devam 😄 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Nerdeyse 2000 km lik beraberlik tamamlandı.. 

İlk deneyimler..

Arac golfe göre cok sert..

Haşarılık onda daha keyifliydi..

ses yalıtımı,Rüzgar sesi,yol sesi + ses sistemi onda daha iyiydi..

Viraj kabiliyeti onda daha iyiydi..

Hızlanma bunda daha iyi.. 2xx + uzerine cok rahat (hatta umrunda bile olmadan ) cıkabiliyor

İslevsellik ( Multimedya - eglence modulerlik ) bunda daha güzel.. Yola hakimlik, Yüksek sürüşe hala alısamadım galiba.. ben yere yakın olmayı daha cok seviyormusum..

Ön cama karsidan gelenden iyi bi taş yedik.. Golfte daha sertini vurmustu o da dayanmisti.. ben bunda aha ortadan ayrılmıstır mukavemet göstermemistir  sandım sasırttı acıkcası, son haddiydi bence.. Daha sertini kaldırmayabilir..

Adam gibi kullanınca 4 -5 ler mümkün.. Ama en ufak oynaşmayı benzini icerek cezalandırıyor..

Bizim cocuk arka yaşam alanını beğendi.. Genis, havadar ve cam tavanliýmiş 😀 

Farlar Kuruda iyi, yağmurda.bence berbat.. Allaha emanet.. Genis zamanda bi müdahalede bulunmayı düsünüyorum..

Halâ alısamadiğim detayları çıkıyor.

Tırmanması çok güzel.. Yokusta degilmişcesine.. 

seyir halinde Norml hızlarda ani Kick down da acımasızca vitesi cok iniyor, Yok artık seviyesine hunharca devir ceviriyor  :unsure2: 

Sis farlarını özledim.. Hele.dönüse duyarlı olmaları cok faydalıymış.. Keskin cadde dönüsü bordür- kaldırım Örülü alanlarda kör nokta olusuyor alt taraflarda.. Alısamadım, sakat.. 

Golfteki yağmurlu havada ön camı hafif aralamada su girme sorunu bunda yok.. havalanmaya müsade ediyor..

Önde tablet boyutundaki kapaklı göz kullanışlı.. Kendi görevi haric Essek kadar tableti dikine koyunca da durduruyor..  cocuklara sinema tadında cizgi film keyfi yasatabildim 😂 

Ön balatalar alısma sürecinde.. Ses yok ama tam oturmadıgını hissediyorum.. Freni cok kullanmadiğimdan alısmadı diske.. Frenaj güzel.. Pedal sesi yok.. en cok onu sevdim.. Renk cok iyi.. Leş gibi de olsa temiz görünüyor 😂 Bezle dolasmaktan, temizlik yapmaktan kurtuldum 😂 

İlk izlenimler bunlar. Bakalim zamanla fikrimizi neler degistirecek.. Simdi hosumuza gitmeyen detayları zamanla kendini sevdirecekmi? 😉 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Beyaz candır :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Beyaz candır :crazy:

camur yagıyor epeydir.. Ama su bile tutmadım.. mis gibi suan 😂 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Gizli özellik ile dönüşe duyarlı şekilde  sislerin çalışması sağlanabiliyor, benim araçta öyle yaptık. Golf'e göre yüksek olduğundan sis farları da yüksekte olacak ve haliyle golf kadar etkili olmayabilir viraj sis özelliği. (Not : sis farı yok mu ben mi göremedim ? )

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

Gizli özellik ile dönüşe duyarlı şekilde  sislerin çalışması sağlanabiliyor, benim araçta öyle yaptık. Golf'e göre yüksek olduğundan sis farları da yüksekte olacak ve haliyle golf kadar etkili olmayabilir viraj sis özelliği. (Not : sis farı yok mu ben mi göremedim ? )

abi komple akü yok 😂 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Alpay Sumer yazdı:

abi komple akü yok 😂 

küçük bir ayrıntı bu :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

benim icin büyük ama 😀 

sis olsa yapilirdi ama iste koymamislar 😄 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

farın içerisinde olmasın? Audi gibi

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Cem Işık yazdı:

Duygusal da bir ayrıntı 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Alpay Sumer yazdı:

benim icin büyük ama 😀 

sis olsa yapilirdi ama iste koymamislar 😄 

yani C5 efsanesi gerimi döndü?

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Sis far ici? Gundüz ledi var sadece ..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alpay Sumer yazdı:

Sis far ici? Gundüz ledi var sadece ..

Normal farın içerisinde oluyor ya hani audi de, acaba bunda da öyle yapmış olmasınlar?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selçuk Bakış yazdı:

Normal farın içerisinde oluyor ya hani audi de, acaba bunda da öyle yapmış olmasınlar?

Benim hanımın arabasında da sis farı yok, oysa aynı aracın giriş paketinde tamponda var, bizimki üst paket güya , ne far içinde ne tamponda sis farı yok. Hatta o kadar yok ki, açma kapama tuşu bile yok.. :) "Bu dolusu aga, normal far karanlığı bırak  sisi bile deler geçer" demişlerdir belki diyerek avunuyorum. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Cem Işık yazdı:

Benim hanımın arabasında da sis farı yok, oysa aynı aracın giriş paketinde tamponda var, bizimki üst paket güya , ne far içinde ne tamponda sis farı yok. Hatta o kadar yok ki, açma kapama tuşu bile yok.. :) "Bu dolusu aga, normal far karanlığı bırak  sisi bile deler geçer" demişlerdir belki diyerek avunuyorum. 

Şimdi park sis yakıp gezemeyecek miyiz o araba da :crazy:

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selçuk Bakış yazdı:

Şimdi park sis yakıp gezemeyecek miyiz o araba da :crazy:

Sanayide deli mavi şimşek etkili sis farı satıyorlar 500 tl. Sen iste ondan taktırayım yahu

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Cem Işık yazdı:

Sanayide deli mavi şimşek etkili sis farı satıyorlar 500 tl. Sen iste ondan taktırayım yahu

Sen taktır abi, ben sağ ön koltuğu rezerve edeyim şimdiden :f1:

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Sen taktır abi, ben sağ ön koltuğu rezerve edeyim şimdiden :f1:

Ooo yazın sıcagında koltuk ısıtmayıda acarız sana ,😂 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cem Işık yazdı:

Afl türü led var ise kısalar yanarken yağmur yağıyorsa Işık açısını ve şiddetini otomatik ayarlayabilir. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alpay Sumer yazdı:

Ooo yazın sıcagında koltuk ısıtmayıda acarız sana ,😂 

Bütün camlar ve sunroof'u da açtık mı tamamdır :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Metin Uzunoğlu yazdı:

Afl türü led var ise kısalar yanarken yağmur yağıyorsa Işık açısını ve şiddetini otomatik ayarlayabilir. 

Ben hanımın arabadan hazzetmiyorum abi, afl değil altın kaplama elmas led de taksalar farlarına gözümde ederi bir Mercedes değil. Nankörlük gibi düşünülmesin bu sözlerim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Selçuk Bakış yazdı:

Benim Tiguanda öyle.

Sis farı değil, sürüşe duyarlı direksiyonu çevirdiğinde aydınlatıyor. Viraj aydınlatması.

Sis farı ayrıca var.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...