İçeriğe Yönlendir

Yabancı Plakalı Araç Gümrük İşlemi?

Recommended Posts

Cem Işık

Azeri vatandaşı birine ait ukrayna plakalı bir araç , araç sahibinin bir türk vatandaşına yetki vermesiyle o türk tarafından Ülkemize getiriliyor 4-5 ay önce. 
şimdi araç sahibi olan azeri kişi ile aracı yetkiyle getiren Türk vatandaşının arası bozuluyor.

Biz aracı teslim aldık istanbulda, bizde araç. Ancak 6 ay içinde tekrar yurt dışına çıkması gerekiyor malum. Araç sahibi olan azeri vatandaşı , başka birine mi yetki vermelidir arabamı gümrükten çıkartabilir diyerek?  Bu hususta bilgi sahibi olan kimse var mı? 

aracı buraya getiren türk, araba buraya ben getirdiğim için bana zimmetli, benim gümrükten çıkartmam lazım vs dedi de, pek mantıklı bulmadım açıkçası.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Getiren ölürse ne olacak.  
Yada ulaşılamaz durumda olursa ? 
Bence başka bir yolu vardır.  
Gümrük işini bilenler, yada herhangi bir şekilde gümrükçüsü olanlar cevap bulacaktır buna 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kim getridi ise o çıkartır, hatta bu araba ortadan kaybolusa vay ki getirenin haline.... bence sulh ile alsın geri çıkarsın bu mevzuu kapansın

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Getiren ölürse ne olacak.  
Yada ulaşılamaz durumda olursa ? 
Bence başka bir yolu vardır.  
Gümrük işini bilenler, yada herhangi bir şekilde gümrükçüsü olanlar cevap bulacaktır buna 

ölüm belgesi ya da hasta raporuyla değişiyor. 

Böyle bir şey geçmişte yakınımızın başına gelmişti. Araç sahibi yeni kişiye yetki veriyor. Gümrükte yetki kişisi değiştiriliyor. Ama bu bahsettiğim epey eski. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Yatçılık sektöründe olduğunuz İçin Sürekli gümrük muhafazaya gidiyorum pasaporttan pasaporta zimmet değişebiliyor olması gerek bi keresinde şahit olmuştum  baba uçakla döneceği için babanın pasaportundan annenin üzerine mi oğlunun üzerine mi ne almışlardı aracı illa getiren götürecek diye bi durum olmaması gerekli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...