İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Tufan Has

benim sorunum sadece biraz daha geç çalışması stop etme diye birşey yok.bana sadece 95 oktan benzinle düzelmesi garip geldi.belki de garip bir tesadüf.düzeleceği varmış.başka açıklaması var mı?

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Tamam benimki de geç çalışıyordu aynı zamanda..95 alıp denemek, diğer olasılıkları denemekten daha kolay en azından öyle başlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tufan Has

bugün başka bir sorunla daha karşılaştım araban çalışmadı.dönüşümü yapan kişi bizle alakalı sorun yok dedi.bir usta ile görüştüm yeterli benzin var mı diye sordu var dedim.10lt den fazla daha ışık bile yanmamıştı.ne kadar fazla onu bilmiyorum.ama yinede ekledim.benzinden başka benzin motorumunun yanmış olabileceğini söylediler.

sonra bir arkadaşımın tanıdığı bir motor ustası oradan geçerken karanlıkta öylesine baktı.benzinin geldiğini başka bir sorun olabileceğini söyledi. bobinlerin yanmış olabileceği yorumları ile işim yarına kaldı.

merak ettiğim şu dönüşümü yapan yerinmi suçu yoksa tamamen bu döneme gelen bir tesadüf mü?yoksa lpg ye uyum sürecinde araçta görülebilecek ufak tefek arızalar mı.yorumunuzu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yoksa lpg ye uyum sürecinde araçta görülebilecek ufak tefek arızalar mı.yorumunuzu merak ediyorum.

Böyle bişey yoktur...

Benzin lambası yanık vaziyette çok yol yaptıysanız benzin pompası yanmış olma ihtimali var...

Yorum bağlantısı
Tufan Has

hayır benzin lambası yanmadı ama yanmak üzereydi sanırım.yandığı anda 10 lt benzin kalırdı.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bence de benzin pompası gibi.. Çeyrek deponun altına düşmemekte fayda var..

Yorum bağlantısı
Tufan Has
(düzenlendi)

ayaküstü bakan usta ateşlemenin olmadığını benzinin geldiğini söyledi ve gitti yarına kaldı .moraller bozuk yani....

dönüşümü yapan yer başka bir ustayla irtibata geçirdi onunla görüşeceğim.

tarihinde Tufan Has tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tufan Has

usta geldi 10-15 dakika uğraştı sonra arabayı çalıştırdı.sorunun volan sensöründen olduğunu onun değiştirilmesi gerektiğini söyledi.110 ytl imiş.değiştirene kadar -100km geçme- idare eder ama değiştirmezsen yine yolda kalırsın yorumunu yaptı.parça yarın istenecek gelince takılacak.?????

Yorum bağlantısı
Tufan Has

aracın ilk çalışması ile bu volant ın ne ilgisi var açıklayabilecek bir arkadaş var mı fiyatı hakkında ne yorum yaparsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Volanın ilk çalışmayla doğrudan ilgisi var.. marş motoru volana güç veriyor..

Ancak bahsedilen sensör motor devrini sayan sensör galiba...

Dolayısı ile bu da sadece ilk çalışma değil.. Çalışmanın tüm evreleri ile bağlantılıdır... Bu sensör bozuksa araç çalışmaz..

Peki usta değişmeden nasıl çalıştırdı.. Demek ki bozuk değil sadece kirlenmiş..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tufan Has

usta aynı sorunu tekrar çıkartır diye değiştirmek gerektiğini söyledi bende değiştirdim şimdilik sorun yok.bu parçanın fiyatı 30 ytl imiş.kapora için 50 ytl verdim parçacı elime 20ytl verince çokk şaşırdım demekki insanlık ölmemiş.bana 80 ytl dese kuzu kuzu verecektim.

aracın lpg ye geçiş hızını 30 dereceden 35 e çıkardım.sizler en azından bu ısının daha uygun olduğunu söylüyordunuz yanlış hatırlamıyorsam.ama gaza geçiş ısısının fazla olması hiçte iyi değil gibi..epey yol aldıktan sonra gaza geçiyor.çorum gibi küçük şehirde de zaten mesafeler kısa olunca durum zor. acaba 30 a tekrar alsam mı diye düşünüyorum yine de...almamam için sebep söylerseniz sevinirim..

bu arada şunu anladım.buraya yazmasalarda birçok insan sizin bilgilerinizden faydalanıyor.benim böyle arkadaşlarım var.konuşurken örneğin "m.özyürek te öyle diyor "gibi laflar ediyorlar.hepinize teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu arada şunu anladım.buraya yazmasalarda birçok insan sizin bilgilerinizden faydalanıyor.benim böyle arkadaşlarım var.konuşurken örneğin "m.özyürek te öyle diyor "gibi laflar ediyorlar.hepinize teşekkürler..

Ben çenesi düşüğün biriyim sadece... İçimizde nice cevherler var..

Bu işlerin fırınında pişen, benim aldığım nefes kadar araştırma yapıp kitap okuyanlar var.. :)

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Isıyı düşürmemek için bir sebep söyleyeyim ben.. Motor aşınmaları minumuma indirmek..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Çağlayan Engin

arkadaşlar canım çok sıkkın. Bu gün brc kit taktırdım ve 50 km gezdim. hiç zorlamadım aracı park etmek için durdum bi koku geldi yere bir baktım yerler bütün su olmus açtım kaputu radyatör suyu koyduğumuz yerde hiç su kalmamış. olduğu yerde bıraktım ve yürüyerek eve geldim. ne yapmalıyım arabadamı sorun lpgdemi

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

araba hararet yaptımı?yoksa sadece su tahliyesinden su mu attı?

gazı ısıtmaya yarayan regülatör müdür nedir o alet suyla çalıştığı için,eğer contası falan gevşekse su tahliyesine gaz basıp suyu dışarı atabilir.taktırdığınız yere derhal başvurun.

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen
arkadaşlar canım çok sıkkın. Bu gün brc kit taktırdım ve 50 km gezdim. hiç zorlamadım aracı park etmek için durdum bi koku geldi yere bir baktım yerler bütün su olmus açtım kaputu radyatör suyu koyduğumuz yerde hiç su kalmamış. olduğu yerde bıraktım ve yürüyerek eve geldim. ne yapmalıyım arabadamı sorun lpgdemi

çağlayan üzüldüm ama kitle ilgili bir sorun değil. tamamen ustanın yalnışlığı. regülatöre giden su hortumunu ya takmayı unuttular yada gevşek bağladılar su kaçırdı.

üzülme hallolur yani... allahtan başka sorun çokmamış bu hata çok pahalıya patlayabilirdi.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

bencede ustanın hatası muhtemelen su borularından birini ya kelepçelemediler veya yırttılar. peki bu adamlar kendi sısdırmazlık testlerini nasıl yaptılar..

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin
(düzenlendi)

sağolun abilerim çok üzülmüştüm sonuçta öğrenci adamız hemde çalışıyoruz kendi paramı toplayıp arabamı aldım. O yüzden çok değerli benim için. Dün şok olduğum için telaş yaptım tam hatırlamıyorum ama hararet yükselmedi. park ediyordum bir baktım arabanın altı bütün su. Birazdan arayacağım ustayı. Bir Dün biraz su ilave ettiler çesşme suyu şaşırdım. Vardır bi bildikleri dedim. Şimdi nasıl bi su koydurucam.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

Dün lpg servisinde arabayı havaya kaldırmışlardı altında bir ıslaklık gördüm elimi sürdüm yağ vardı. sordum hayır su dediler sesimi çıkarmadım bende. neyse usta müsfettesini bu gün arabayla kaldığım yere götürdüm . bir baktım yere akan su kurumamış elimi sürdüm yağlı sordum bu ne diye yağlı bu akan su dedim. birşey diyemedi sonra motora su koyduk yağa baktık bomboş şok oldum kafayı çizicektim sonra gittim paşa paşa yağ aldım. doldurduk arabayı çalıştırdık hiç biryerden su kaçırmadı belli ki kapaktan atmış benim anladığım akdaryıla yağa birşey yaptılar yağı boşalttılar bir şekilde yada deldiler gaza bastı falan ısıttı iyice fanlar devreye girdi. tamam dedi hava yapmış dedi ama kafam karıştı anlayamadım bir türlü neyse benim kendi ustama gittim çok doluydu akşam üstü tekrar uğrayacağım

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

su an hiç bir sorunum kalmadı. herşeyde açığa kavuştu araçta yağ kalmadı deyip bana yağ aldırıp motorun içine bütün bidonu bocalayan lpg ustama bir kere daha beddua ediyorum aracın deposundan 6 litre yağ çıktı. su kaynaktma olayıda lpg nin su bağlantısı yapıldıktan sonra radyatörün havasının alınmaması. Allah hepinizi cahil bilinçsiz ustalardan korusun

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen
su an hiç bir sorunum kalmadı. herşeyde açığa kavuştu araçta yağ kalmadı deyip bana yağ aldırıp motorun içine bütün bidonu bocalayan lpg ustama bir kere daha beddua ediyorum aracın deposundan 6 litre yağ çıktı. su kaynaktma olayıda lpg nin su bağlantısı yapıldıktan sonra radyatörün havasının alınmaması. Allah hepinizi cahil bilinçsiz ustalardan korusun

onun usta olduğundan eminmisin çağlayan? 6 lt.yağ ha çok komik yaa...

kitten memnunsan sorun değil.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

şu an hiç bir sorunum yok. hepinize ilginiz için teşekkür ederim. ömer bey bisiklet versem yapamazlar buna eminim :kafa: en azından gülebiliyorum bu kadar sıkıntının arkasından. Yağımı filtrelerimi bujilerimide değiştirdim. İnşallah artık keyfini sürerim.

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen

problem kalmadığına sevindim hep gülerek ve keyifle kullanmanı dilerim lpg ni ve tabikide focccusssunu...

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

lpg servisinden ne gibi belgeler verilicek bana hiç bir belge verilmedi bu gün uğrayacağım tekrar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...