İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Sami Aktaş

Aslında bu kadar uzatmaya gerek yoktu ama neyse vaktim var... :)

Teleflexin özelliklerinden ziyade sorunsuzluğu benim seçimimde çok önemli rol oynadı. Kit montajının ardından, ayar veya çeşitli arızalarla uğraşıp, kar ettiğim yakıt parasını sanayiye giderek harcayacağıma baştan fazla veririm mantığı ile hareket ettim.

Budur...Sizin kendinize göre bir sebebiniz var...

LPG ecu'su ile emule edilmesi sonucu, performans sorunları ortadan kalkıyor. Örneğin klimayı açtığınızda aracın performansı değişmiyor.

Klimayı açınca tüketimi artırmadan performansı değiştirmeyen LPG kitini bulsam bende ikna olurdum ama bu mümkün değil...İnanmayın...

Bir de bu forumda okuduğum ama üzerinde durulmayan bir konu var. Araçların LPG dönüşümü sonrasında, benzin tüketimlerinin normal değerlerin üstüne çıkması. Yani siz LPG'ye geçiş yaptıktan sonra ben benzinle aracımı kullanıyım dediğinizde veya ilk LPG'ye geçişe kadar kullandığı benzin aracın normal yakışının üstüne çıkıyor. Hatta prins kitlerde bile böyle bir sorun olduğunu hatırlıyorum. İşte Teleflex te bu problemde yok.

Her halükarda ilk çalıştırmada motor ısınıp gaza geçene kadar kullanılan benzin yüksek olacaktır.Bunu engellemek için devirin düşürülmesi gerekir ki bu şekilde araç zaten çalışamaz.Çalışsada motor pek fazla yaşamaz... :) Araçlar dönüşümden sonra neden benzinle kullanıldığında fazla benzin harcıyormuş anlamadım...Bunu yapmak için kitin değil arabanın ayarları değişmeli....

Sami hoca sen yazdıklarımı bugüne kadar okumadıysan bence BRC ile falan kasmayıp keşke 300 liraya tofaştan çıkma bir mikserli taktırsaymışsın demekten başka bir çare gelmiyor elimden..

Bu cevaba göre sanırım somut bir neden yok... Bari ben seçenek sunayım...Bunlardan hangisi yada hangileri...

1-Daha güvenlidir...

2-Daha çok performans verir...

3-Daha ekonomiktir...

4-Motora daha az zararlıdır...

5-Daha az sorun çıkarır...

6-Varsa diğer sebepler...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Bu yaştan sonra ben uğraşamam valla...Yeni taktıracak arkadaşlar incelerler zaten.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Hoppalaaa...Yav yazdığınız mesajı sonradan değiştiriyorsanız bilgi notunu ekleyin.Benim okuyup cevapladığım yazıyla şimdiki arasında müthiş bir üslup farkı var...Üstelik yazdıklarım havada kalıyor...

Bir kere hamburger olayını geçiyorum cevap yazmaya değmez.İkincisi benim bazı şeyleri çok ayrıntılı yazmam icap ediyor herhalde.Benim düşük devirde daha az yakacağını düşündüğüm sonucuna ulaşmak da büyük bir başarı... :)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
O zaman neden fazla para verildiğine neden takılıyorsunki? Sen zaten taktırmışsın.. E yaşta kemale ermiş..

İşte bende diyorum ki...Bir de üstene fazladan para verip taktıranlardan olmayın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sami Hoca...

Daha önce berece'nin en iyisini kullandım... Fasttı, biliyorsun..

Sorunsuz bir kitti..

O kite şimdi 1600-1700 lira diyorlar...

Ortada bağırsağı deşilmiş gibi bir sürü hortumun dolaştığı, lpg'ye geçince ortalığı bir şıkırtı sesinin boğduğu kiti taktırmaktan sa Teleflexi tercih ettim ben...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Sami Hoca...

Daha önce berece'nin en iyisini kullandım... Fasttı, biliyorsun..

Sorunsuz bir kitti..

O kite şimdi 1600-1700 lira diyorlar...

Ortada bağırsağı deşilmiş gibi bir sürü hortumun dolaştığı, lpg'ye geçince ortalığı bir şıkırtı sesinin boğduğu kiti taktırmaktan sa Teleflexi tercih ettim ben...

Hayırlı olsun...Güle güle kullan...

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

arkadaşlar 1.6 focus , normal şartlarda şehir içi 100 km kaç litre yakar.

ben 20 ytl ile 85 km re gittim. ayar yaptıryım deyip ustaya gittim bana bir kaç depo sonra daha az yakmaya başlar dedi. doğru mu? km değerinin içinde yakılan benzin dahil. yaklaşık 10 ytl de benzin yakmışımdır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Bence brc de teleflex de taktırmak mantıklı. Lpg konusuna çok kafa yordum ama şu anda taktıracak olsam brc mi teleflex mi taktırırım bilmiyorum yalnız iki markanın dışına çıkmayacağım kesin.İkiside fabrikasyon araçlara takıldığına göre güvenilir markalardır.Ben 30000 km yakındır sorunsuz brc kullandığım için brc yi tercih edebilirim.Aradaki farkı hakettiğine inanırsam teleflex taktırırım.Bunu zaman gösterecek ikisinide uzun süre kullanmış birinin yorumu en sağlıklı yorumdur bence.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

şimdi 1.6 focus için konuşursak yılda kaç km yapanların lpg'ye geçmesi mantıklı?

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
şimdi 1.6 focus için konuşursak yılda kaç km yapanların lpg'ye geçmesi mantıklı?

Hesap ortada kitlerin fiyatıda belli tasarruf oranıda.Kitin fiyatına göre yaklaşık 10000-20000 km arası amorti eder kendini.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
Fedai bey ölçümü bu şekilde yaptığınız sürece size hep izaafi cevaplar verilir. Deponuzu bir doldurun, kaç km gittiğinizi hesaplayın ona göre yorum yapalım. 20 Ytl lik gaz ile yapılan ölçüm sağlıklı olmaz...

10 ytl benzin demek 2.5 lt benzin demek. Yani yuvarlak hesap 10 lt yakan bir arabada 25 km yol demek. Genelde kısa mesafemi yapıyorsunuz?

galip bey evle iş yeri arası 200 metre, basit ihtiyaçlarımızı yakın 2-3 km mesafedeki yerlerden gideriyruz. şimdi bana diyeceksin o zaman neden lpg taktrdın. yılda ortalama 10 bin km yapıyorum. 2005 den bu yana 40 km yaptım. size anlattığım denemeyi yukarıdaki gibi bir kullanımla yapmıştım. bakalım yaz seyahatleri ne kadar olacak. o zaman sonuçları yine yazarım.

sizden yardım istediğim diger bir sorun vardı onuda yeri gelmişken ifade edeyim araba ilk çalışırken sarsıntılı ve zor çalışıyor. niçin. sizde nasıl oluyor ?

Yorum bağlantısı
İsa Köse
galip bey evle iş yeri arası 200 metre, basit ihtiyaçlarımızı yakın 2-3 km mesafedeki yerlerden gideriyruz. şimdi bana diyeceksin o zaman neden lpg taktrdın. yılda ortalama 10 bin km yapıyorum. 2005 den bu yana 40 km yaptım. size anlattığım denemeyi yukarıdaki gibi bir kullanımla yapmıştım. bakalım yaz seyahatleri ne kadar olacak. o zaman sonuçları yine yazarım.

sizden yardım istediğim diger bir sorun vardı onuda yeri gelmişken ifade edeyim araba ilk çalışırken sarsıntılı ve zor çalışıyor. niçin. sizde nasıl oluyor ?

İşyerine de arabayla gitmiyorsun değil mi Fedai Bey?

200 metre :kutlama:

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

isa bey bazen oradan başka bir yere gitmek gerekirse gidiyorum.

Yakıt tüketiminiz normal o zaman, bu kadar kısa mesafelerde benzini de lpg yi de çok yakması doğal. Daha motor ısınmadan varmış oluyorsunuz, tabi ki kullanım tarzı faktörünü de gözardı etmemek lazım...

Aracınız en son bakımlarını ne zaman yaptırdınız (buji, hava filtreleri vs), bunlardan olabilir. Aracınız ilk çalışmada benzin ile çalıştığından ilk sarsıntıyı lpg den önce araçda aramak lazım...

en son 45 bin bakımını yaptırdım(şu anda 50.000 de). bujilere tekrardan ayrıca baktırdım durumları iyi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
arkadaşlar 1.6 focus , normal şartlarda şehir içi 100 km kaç litre yakar.

ben 20 ytl ile 85 km re gittim. ayar yaptıryım deyip ustaya gittim bana bir kaç depo sonra daha az yakmaya başlar dedi. doğru mu? km değerinin içinde yakılan benzin dahil. yaklaşık 10 ytl de benzin yakmışımdır diye düşünüyorum.

Gaziantep şehiriçinde benimki 9.7 litre lpg tüketiyor Bu da yaklaşık 180 Ykr eder.Seninki yaklaşık 235 Ykr yakmış.Biraz fazla gibi.Kullandıkça o kadar düşeceğinide sanmıyorum.Kitin hangi marka ?kim taktı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Serhat Karanaz

bir lpg ustası söyledi focus 2 lere brc f7 sanırım yanlış değilse takıyoz hiçte problem olmuyor dedi bu brc nin en son ürettiği modelmi yoksa daha iyisi varmı brc modelleri arasında bizim focus 2 ler için.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
MY07 mi ki..

mehmet abi bi 7 var ama başında ne vardı onu hatırlayamadım.yav abi ben bu adama prinsi taktırcaktım dedi 600 700 fazla verme dedi gel brc takalım mis gibi bin dedi aklıma takıldı abi sen söyle napıyım bi akıl ver.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
Ben Brc mrc taktırmam.. Taktırmadımda zaten...

tamam abi bende taktırmayımda ne taktırıyım deki şu prins deme o zaten cepte farklı bi öneriniz yoksa prins taktırıp bitsin bu iş.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

BRC nin gavur kitleri bizim burda satılan nice kitlere pabucunu ters giydirir.( :D ) Ama 2-3k avrodan aşağı malolmaz. Gerek yok orta sınıf bi arabada. Zaten bildiğim kadarıyla bu kitler V yapıda motorlar için üretilmiş. Ama My07 dir bilmem nedir bunlar prinsten telefexten iyi değil. Çünkü kitin yarısından çoğu yerli üretim parçlarla yeniden üretiliyor artık.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
BRC nin gavur kitleri bizim burda satılan nice kitlere pabucunu ters giydirir.( :D ) Ama 2-3k avrodan aşağı malolmaz. Gerek yok orta sınıf bi arabada. Zaten bildiğim kadarıyla bu kitler V yapıda motorlar için üretilmiş. Ama My07 dir bilmem nedir bunlar prinsten telefexten iyi değil. Çünkü kitin yarısından çoğu yerli üretim parçlarla yeniden üretiliyor artık.

bu yerli parça olayı prinste yokmu acaba yani tamamı orjinal parçasımı dır.orjinalmi değilmi nerden anlıycaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tamam abi bende taktırmayımda ne taktırıyım deki şu prins deme o zaten cepte farklı bi öneriniz yoksa prins taktırıp bitsin bu iş.

Ya ucuzunu ya pahalısını taktırın...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ustanız hangi markayı iyi takıp sorun yaşamıyorsa onu taktırın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya prins pahalı... Teleflex'te pahalı...

Ben bunu şuna benzetiyorum...

Benim mutfakta 37 Ekran TV var.. Gösteriyor.. Oturma Odasında 70 Ekran 100 Hz Flat Sony var o da gösteriyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...