İçeriğe Yönlendir

Ford Vs.Volkswagen

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Eray Sireli

Fiyatı eleştiriyorsunuz ama Ford'un listesine de bir bakın bence ;)

Sıfırı şişkin olsada Ford'un ikinci eli daha caziptir. İnternet fiyatlarına bakmayın.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Konuya farklı bir boyut kazandırayım.. Uzun dönem sağlamlık testi (Golf &Focus) ( Fiesta&Polo) ( mondeo&passat) karşılaştırması var mı ? Örneğin Vw nin yan sanayisi Seat ibiza, PoludN daha sağlam çıkmıştı.. Birde tasarım olarak değerlendirelim.. Sağ dikizimde ben hala çoğu zaman Golf mu, Polo'mu, jetta mı, passat mı, caddy mi ayıramıyorum.. Ayırananız var mı kıçını görmeden ? Bir ara jetta ile passat'ı arkasındaki yazıya bakip anlıyabiliyordum :) iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Gece farlarından bile anlıyorum, sadece Caddy ile Passat'ı karıştırıyorum o da çok yakın diye bir birine :p

Ben şimdi diyecem Focus mu fiesta mı transit mi ayıramıyorum aynadan gördüğümde desem, yok ali sami alkış dersiniz :D

Corvette ZR1 Bugatti Veyron'dan iyi yol tutuyor mesela?

Napim olum, kapı da beni mi bekliyor sanki :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sıfırı şişkin olsada Ford'un ikinci eli daha caziptir. İnternet fiyatlarına bakmayın.

Fiyat belirlemesin de sıfır fiyatını baz almıyacam da neyi alacam? İkinci elinin cazip olması iyi midir kötü müdür? Cazipliğinin yanında satış hızı nasıldır? Baktınız mı hiç?

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Fiyat belirlemesin de sıfır fiyatını baz almıyacam da neyi alacam? İkinci elinin cazip olması iyi midir kötü müdür? Cazipliğinin yanında satış hızı nasıldır? Baktınız mı hiç?

satış hızları bakımından vw özellikle passat on numara. ama bu onu kaliteli araba mı yapıyor.şahin doğan da çok çabuk el değiştirebiliyor... Türk toplumu hangi modele rağbet gösteriyor ondan uzaklaşacaksın :biggrin:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Baktım, tüm belirlemelerim vw almamamı söylüyordu :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Baktım, tüm belirlemelerim vw almamamı söylüyordu :D

İsabet olmuş ;):D

satış hızları bakımından vw özellikle passat on numara. ama bu onu kaliteli araba mı yapıyor.şahin doğan da çok çabuk el değiştirebiliyor... Türk toplumu hangi modele rağbet gösteriyor ondan uzaklaşacaksın :biggrin:

Güzel fikir aslında, bak Mondeo'ya mis gibi ama sat satabilirsen.

Vwövere çıkacak adım :p

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Mondeo kadar zarar ettiren bir orta sinif d segment arac yoktur heralde. Araba kulliyen cuzdan dusmani yatirim ziyani... Kötü arabami hayir kesinlikle oldukca iyi ama Ford iste, daha fazlasi degil

Benim adim nelere cikti :) FiatOpelAudiÖver vs vs

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aman, bir över yeterde artar bile :D ne kadar tırt varsa övdü zaten :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Aman, bir över yeterde artar bile :D ne kadar tırt varsa övdü zaten :p

Abi açıl artık ne bu fiat düşmanlığı?

Kötü bir anı mı var? Açılabilirsin :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Var, motoru düşen brava gördünmü sen, ben gördüm, hatta üstünden geçtim :D

Ahanda bundan, hızlı kaçar, donanım iyidir ama yaramaz, sağlam değildir :)

800px-Fiat_Brava_front_20080318.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Var, motoru düşen brava gördünmü sen, ben gördüm, hatta üstünden geçtim :D

Ahanda bundan, hızlı kaçar, donanım iyidir ama yaramaz, sağlam değildir :)

Bende 199 k da olanı var abi. Çok iyi tanıyorum merak etme :) Gel kullan motorunu düşür (nasıl oluyorsa) yemin ederim elini öpeceğim. Daha orjinal salıncak ve ön takımı duruyor üzerinde. Bahsettiğin gibi dağılmıyor yani. Sen fiatı şahin sanıyorsun. Şahini küçümsemem asla 79 -80 yıllarının regatası. Zamanının arabası o. 2013 yılındayız

Ha bu arada

Kullanırken şaşırma ama 10,5 saniyede 100 e çıkar. Yağ yakanı denk gelirse 9,5 saniyede çıkar. 4 kapılı sedan arabadan bahsediyoruz.

:)

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok pis hızlanıyor ve açık filtreyle süper ses çıkarıyor, ama şantiye yollarında 3 basamaklı hızlarda slalom yapınca 50 km bile dayanamıyor, direk pert oluyor, tabii normalde yıllarca dayanır merak etme, ben biraz subaru sanıp gaza basmıştımda :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Büyük arabalar daha iyi yol tutacak diye bir kaide yok, b segment bir araç d segment bir araçtan daha iyi viraj alabilir. Rüzgardan ağır araç daha az etkilenir, daha fazla güven verir o ayrı konu. Hafif araç daha çevik olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

tasarımcılar değişik bir şeyler yapmak istiyordur, fakat yukarından baskı vardır," masraf çıkarmayın durduk yere" diye :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

böyle sadık müşterim olsa, kazık fiyattan satmama rağmen 6 7 ay müşterim bekliyorsa, kılımı bile kıpırdatmazdım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

her ne kadar sürüş zevki filan forda sempatim varsa da ben volkswagen kapsamında doğuşu daha başarılı buluyorum adamlar çatır çatır golf r polo gtı satarken otosan ise ne zaman gelecek st versiyonlar diye sorduğumda pişkin pişkin alamazsınız dediydi. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

otosandan, forddan ve dolayısıyla devletin bu vergi politikalarından nefret ediyorum.daha az önce st videosu izledim çılgına döndüm :kafa: :kafa:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Focus arkadan kontrollü kaymayı çok dengeli yapıyor. Golf kaymaya izin vermiyor. Slalomda biraz daha arkasını kaydıracak şekilde setup yapmış olabilirler. Velhasıl ben Golf'ten hiç zevk almıyorum, direksiyonuna oturasım gelmiyor.

koltuğuna otur sen de. :crazy:

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2011 yılında bankacı bir arkadaşım banka aracı olan focus 2,5 trend aracından nefret edip golf6 kelline aldı ve gerçekten arada dağlar kadar konfor farkı vardı.bende o zamana kadar ford ile vw nin birbiriyle aynı sınıfta olduğunu düşünüyordum.anladımki arada uçurum konfor farkı varmış.ford un vw e göre daha sağlam bir araç olduğunu düşünüyorum. ford opel reno pejo toyota bunlar aynı sınıf araçlar.vw Volvo acura lexus bunlar ayrı sınıf araçlar

Genel olarak katılmakla beraber sadece konfor bazınde değerlendirmek yanlış, acura lexus başka sınıf desen (ki değil aslında) kısme tamam diyeceğimde aslında hepsi aynı sınıfta iyi-kötü leri tartıldığında üç aşşağı beş yukarı aynı çıkan orta sınıf araçlar. Hadi ayrım olcaksa, vw-ford-toyota ayrı peco-reno vs ayrı diyebilirzi ki bunlar bile aman aman farklı değiller.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

vw rahat ve sessiz, beni cezbedende o zaten, yalnız benim için tek modeli var, oda Golf, gerisi bana göre değil, Ford ayrı konu, ama tipi kaydı gitti Ford un, artık yaşta kemale erdi, bana sessiz sedasız ama bastınmı tokatı yapıştıracak araba lazım, seçenekler az, 2. el almak istemediğimden mecburen bunlara bakıyorum, yoksa alacağım tek araba E serisi Merso, gerisi yalan :)

Oto parka da aldanma, tamamen gereksiz ve bizim ülkedeki sabırsız sürücüler yüzünden işe yaramaz bir sistem.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende isterim, araba güneşte yanmasın, oto parka çekeyim. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...