İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bu olayda kusur dağılımını etkileyecek olan olay o an geçiş hakkının o şeritte o araçlarda ve motorda olması.  

Birinin bize yol vermesi bu kuralı değiştirmez.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
(düzenlendi)

Yol: Amasya Tokat arası.

Mevkii: Aydınca Köyü

Kafası dalgın olan tır sürücüsü kavşaktan yola atladı. Kavşağa girerken yavaşlamıştım, altına girmeden durabildim.
Videodaki sesi kapatıp müzik ekledim malum sebeblerden...

Bu videoda kavşağa tersten giren yine bir dalgın sürücü (:

tarihinde Mehmet Furkan Cıbıl tarafından düzenlendi
videolar eklendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tır sürücüsü seni gördü, fındık kadar araba dursun, benim yüküm var niye durayım dedi. O kafada olanların ehliyetini yakacaksın, erimiş plastiği sürücüye yutturacaksın

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bence de dalgınlıkla alakası yok, sizi kaale almamış ama bir gün kaale aldırırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Aynı durumda olup şu an tırın altında olabilecek arkadaşlarım var :) 

Temkinli kullanmak her zaman iyidir. Sizi de temkinli olmanız kurtarmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kavşağa yaklaşırken temkinli olmak şart, zaten trafik ışıkları da yanıp sönüyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

Yol: Amasya Tokat arası.

Mevkii: Aydınca Köyü

Kafası dalgın olan tır sürücüsü kavşaktan yola atladı. Kavşağa girerken yavaşlamıştım, altına girmeden durabildim.
Videodaki sesi kapatıp müzik ekledim malum sebeblerden...

Servet'e katılıyorum... 

İyi yapmışsın.. Ben de olsam yanına gelince durur, içimden geçenleri sesli telafuz ederdim.. .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Katılıyorum, o mesafeden sizi görmemesi imkansız. Gördü ama "nasıl olsa durur" mantığı ile yola attı kendini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Tır sürücüsü seni gördü, fındık kadar araba dursun, benim yüküm var niye durayım dedi. O kafada olanların ehliyetini yakacaksın, erimiş plastiği sürücüye yutturacaksın

O dorsenin dingillerini kaynak yapsak? 

Geçmiş olsun...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Trafik kurallarına göre kavşak içinde ki sürücüye aittir yol hakkı. Tır doğru olanı yapmış. Yol hakkıonun olduğu için yola çıkmış. Olası bir kaza durumun da siz suçlu bulunurdunuz 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
7 dakika önce, Serdar Göktaş yazdı:

Trafik kurallarına göre kavşak içinde ki sürücüye aittir yol hakkı. Tır doğru olanı yapmış. Yol hakkıonun olduğu için yola çıkmış. Olası bir kaza durumun da siz suçlu bulunurdunuz 

Kavşakta sarı ışık yanıp sönüyor. Muhtemelen tıra da kırmızı ışık yanıp sönüyordur. Bu durumda TIR haksız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Trafik kurallarına göre sağdan gelene de yol vermek lazım. Lakin burada durum farklı, arkadaşımıza sarı ışık yanıp sönüyor, bu durumda çekici sürücüsüne de kırmızı ışık yanıp söndüğünü varsayıyorum. Yani yolun tehlike durumuna göre öncelikler değişebilir, burada ışıklandırma önemli ve bana göre çekici sürücüsü %100 kusurlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ana arter olan yerlerde kavşak dışı ana hat ise yol hakkı dışarıda olanıdır der karayolu kanunu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Orada hem viraj hemde kavşak var. Çok pis sıkıntılı bir yer. Ya traktör çıkar,  yada yaya çıkar dedim vitesi 6'dan 5'e çektim. 7

Hiç beklemediğim yerden geldi soru, çekici çıktı.
Yanına durduğumda yüküde devirdim kafam dalgın kusura bakma diyip alttan alınca dalgınlığına verdik devam ettik. Ama duramasaydım cart diye yandan altında haşat olmuştuk.

Kurallara göre kim haklı kim haksız bilmiyorum ama bizim buralarda kavşak içindeki araçlar hep bekler aksi bir ışık olmadığı sürece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

yalnız bence tır haklı, uzun araç toto dışarda kalmış, kavşağa girmiş dönüşe başlamış, hak onda, arkadaş hızlı, tırı görüyor mesafe var,  ben olsam direk yavaşlardım ses etmeden geçerdim, tırı sürenide düşün biraz :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Sizce burada geçiş üstünlüğü kimin ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sizce burada geçiş üstünlüğü kimin ?

Sizin tabi ki. Ama sakın yol benim diye hareket etmeyin Türkiye’de
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Mehmet abiye katiliyorum tali yol tabelasi kesin var hatta ceza yemisligim bile var ama burada isler ters isliyor ornegin tuzla rauf orbay caddesinde opetin 1km ilerisinde doner kavsak var yol ustunlugu doner kavsaktan donenlerde olmasina ragmen tali yoldan gelenler ustunlugu kendilerinde goruyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hem yaya geçidine yaklaşıyorsunuz hem ışıklı kavşağa.. Hızınızı düşürmeniz yerinde olmuş. Tır sizin araç gibi kolay hareket edebilen bir araç değil, durması kalkması sırtında o kadar yükle biraz zor, sürücüyü hoş görmek gerek diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Bu arada kameram da acaip bulanık çekmiş. Diğer görüntülere bakıyorum, benimki çamur gibi. Plaka bile gözükmüyor

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bu arada kameram da acaip bulanık çekmiş. Diğer görüntülere bakıyorum, benimki çamur gibi. Plaka bile gözükmüyor
Ön camda ısıtma var mı?
Torpidonun üstünde açık renkli bir örtü var sanırım o da görüşü düşürüyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

Kalite ayarı yok mu ? Birde youtube kaliteyi düşürebiliyor..

Zamanında bizde kaydettik bazı görüntüler, tekrar paylaşalım.. 

https://youtu.be/VFN74BTIam4

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
1 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ön camda ısıtma var mı?
Torpidonun üstünde açık renkli bir örtü var sanırım o da görüşü düşürüyor.

Kaydırmayan bir bez var. Migrostan almıştım üzerine telefon cüzdan koymalık.

Ön cam ısıtma düğmesi olan ama camda fiilen olmayanlar kervanındayım bende :)

43 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Kalite ayarı yok mu ? Birde youtube kaliteyi düşürebiliyor..

Zamanında bizde kaydettik bazı görüntüler, tekrar paylaşalım.. 

https://youtu.be/VFN74BTIam4

Var abi 1080p çektiriyorum. 3 dakikalık videolar yaklaşık 600-700 MB yer tutuyor. Ön göğüse kaydırmayan bezden seriyorum. Oda engel oluyor görüntüye.
Zaten genel anlamda aman aman kaliteli bi kamera değil. İdare ediyoruz işte.
Sizin kameradaya yansıyan kazada kamyonet sürücüsüde güzel manevra yapmış :) :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...