İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Abdussamed Acar
15 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

audi focus'u sıkıştırmış focus aniden önüne kırmış audinin arkadaki minibüs de çarptı, suç kimde?

Tereddütsüz minibüste.

Öndeki araç ne kadar yanlış bi şekilde durursa dursun arkadaki her zaman durabilecek güvenli mesafede kalmalı.

Arkadan çarpanlar hep derler ki yanlış yerde yada aniden durdu. Tamam o durdu da sen neden çarpıyon, sende dur :) ... Maalesef ülke trafiğinin kronik sorunu yetersiz takip mesafesi.

On 02.05.2018 at 11:31, Servet Aydın yazdı:

Tır sürücüsü seni gördü, fındık kadar araba dursun, benim yüküm var niye durayım dedi. O kafada olanların ehliyetini yakacaksın, erimiş plastiği sürücüye yutturacaksın

Öyle de olabilir, yada kavşağa girdikten sonra diğer şeritten süratli gelen aracı farketti ve durduğunda kavşağa sığmayacağı, dorse diğer şeritte kalacağı için durabilmesi daha garanti aracı riske ve zahmete soktu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
18 saat önce, Olgu Erhan yazdı:

Geçen benimde önümde kaza oldu, hemen indim adamın telefonunu alıp yolladım kayıtları whats uptan polise göstermiş çok işine yaramış. Bu arada çekimi yapan 2 kanal kamerayı Smarnoo S1'i satıyorum. Aldığım fiyatın biraz altına verebilirim. 

adamı uyandırdın gitti kaza yaptı :) negüzel duruyordu yerinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
3 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

adamı uyandırdın gitti kaza yaptı :) negüzel duruyordu yerinde.

Doğru, bi 10 dk daha beklemek lazım dı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kör noktaya gelmis on direklerden gormedigini dusunuyorum aynisi bazen bana oluyor sukur vukuatim olmadi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal

Motosiklet surus kurallarina uymazsa:

Doner kavsakta yol hakki kimde ogrenemezsek (yol tikandigi icin kural ihlali yapmak zorunda kaldim [emoji4]):

Guncellendi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

gecen hafta kıbrıstaydım genelde gidip geldigim yer.
ordakiler bir saygılı böyle döner kavşaga geldiğin zaman bekliyorsun döner kavsagın içinde kim varsa direk ona yol veriliyor o turunu tamamlasın sona dıslardan giriş yapılıyor.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
29 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

gecen hafta kıbrıstaydım genelde gidip geldigim yer.
ordakiler bir saygılı böyle döner kavşaga geldiğin zaman bekliyorsun döner kavsagın içinde kim varsa direk ona yol veriliyor o turunu tamamlasın sona dıslardan giriş yapılıyor.

Yaptırımlar ciddiymiş trafikte, polise rüşvet asla verilmezmiş zaten iyi kazanıyorlarmış ve teklif edersen zaten sana sıkıntı oluyormuş. ben de gittiğimde öğrenmiştim, tek sıkıntı direksiyonun sağda olması işte :biggrin:

bunları artı puanmış gibi anlatmak zoruma gidiyor, bizim memlekette de böyle olmalı her şey usulüne uygun olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
On 24.05.2018 at 10:22, Metin Akbal yazdı:

Motosiklet surus kurallarina uymazsa:

Hocam, yayaya yol vermemişsiniz, diyelim ki ambulans sirenini duydunuz ve yol verme kısmını haklı olarak atladınız. Sonrasında ambulansa yol vermek için öndeki mondeo sürücüsü ve siz biraz geç kalmadınız mı ? Ayrıca yol vermek için en kötü yer tercih edildi gibi geldi bana. Videonun devamını görmediğim için tam bilemedim. Kaza noktasından önce ve sonra daha uygun yerler vardı.

İkinci videoda yaya olayına girmiyorum.. :D Kavşak girişinde yol ver levhası var, o gerekeni söylüyor zaten haklılık konusunda..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hocam, yayaya yol vermemişsiniz, diyelim ki ambulans sirenini duydunuz ve yol verme kısmını haklı olarak atladınız. Sonrasında ambulansa yol vermek için öndeki mondeo sürücüsü ve siz biraz geç kalmadınız mı ? Ayrıca yol vermek için en kötü yer tercih edildi gibi geldi bana. Videonun devamını görmediğim için tam bilemedim. Kaza noktasından önce ve sonra daha uygun yerler vardı.
İkinci videoda yaya olayına girmiyorum.. [emoji3] Kavşak girişinde yol ver levhası var, o gerekeni söylüyor zaten haklılık konusunda..
Ambulansin nerden geldigini anlayana kadar anca yer bulduk. Corumu bilirsen tam saat kulesinin orasi doner kavsak var aynaya bakiyorum nerde bu ambulans diye arkamda otobus vardi duraga girmedim megerse onun arkasinda imis ambulans ilk firsatta da durdum. O siren sesi adami daha bir paniklestiriyor, 2. videodada yayaya yol vermisim zaten [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
10 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ambulansin nerden geldigini anlayana kadar anca yer bulduk. Corumu bilirsen tam saat kulesinin orasi doner kavsak var aynaya bakiyorum nerde bu ambulans diye arkamda otobus vardi duraga girmedim megerse onun arkasinda imis ambulans ilk firsatta da durdum. O siren sesi adami daha bir paniklestiriyor, 2. videodada yayaya yol vermisim zaten [emoji16]

Çorum' u bilmiyorum çok gelmedim de, eğer ikinci videoda yayaya yol vermişsen bizim burada Bilkent' te araba sürdürmezler sana, bildiğin şu yutup videolarındaki avrupa kentleri gibi trafik var bizde.. :D Yaya geçidi üzerinde duruyorsun, yaya geçişi tamamlamadan hareket ediyorsun. Şimdi yıldırım ekipler amirini arıyorum Çorum' un, cezai işlem uygulasınlar.. :D:)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çorum' u bilmiyorum çok gelmedim de, eğer ikinci videoda yayaya yol vermişsen bizim burada Bilkent' te araba sürdürmezler sana, bildiğin şu yutup videolarındaki avrupa kentleri gibi trafik var bizde.. [emoji3] Yaya geçidi üzerinde duruyorsun, yaya geçişi tamamlamadan hareket ediyorsun. Şimdi yıldırım ekipler amirini arıyorum Çorum' un, cezai işlem uygulasınlar.. [emoji3][emoji4]
Kusur bulduktan sonra olmayan cam filmi bilr cikar :D
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış
1 saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

Geçmiş olsun Selçuk. 

3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Gecmis olsun.

3 saat önce, Ahmet Ekici yazdı:

Çok geçmiş olsun, büyük hata yapmış. Bodoslama dalmış yola.

3 saat önce, Serkan Maden yazdı:

Büyük geçmiş olsun.

3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Çok geçmiş olsun. Kurtulması çok zormuş.

Niyetini hiç belli etmedi, şahsın cenazesi varmış, aklı başında değildi.

4 saat önce, Mehmet Yeter yazdı:

Gecmis olsun

4 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Geçmiş olsun

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, verilmiş sadakamız varmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Böyle insanlara nasıl ehliyet veriyorlar ya.Okadar eğitimsiz,trafik kuralları bilmeyen sürücü var aklım almıyor. Trafikte sinir hastası oluyorum böyleleri yüzünden. 

Gerçekten geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
12 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun.

Ancak merak ettiğim şey siz çarpma öncesi frene bastığınız anda kamera yukarıya doğru hareketleniyor. Acaba kameranız sabit değil mi yoksa frene basınca arabanın burnu normalde yere doğru inmesi ve kameranın da aşağıya doğru inmesi gerekmez miydi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 24.05.2018 at 10:22, Metin Akbal yazdı:

Doner kavsakta yol hakki kimde ogrenemezsek (yol tikandigi icin kural ihlali yapmak zorunda kaldim emoji4.png):

Çözümcül davranmışın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

geçmiş olsun

56 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Böyle insanlara nasıl ehliyet veriyorlar ya.Okadar eğitimsiz,trafik kuralları bilmeyen sürücü var aklım almıyor. Trafikte sinir hastası oluyorum böyleleri yüzünden. 

Gerçekten geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim, vatandaşın cenazesi vardı, aklı başında değildi, birazda işin içine iftar trafiği ve acelecilik girince kabak bizim başımıza patladı.

47 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Geçmiş olsun.

Ancak merak ettiğim şey siz çarpma öncesi frene bastığınız anda kamera yukarıya doğru hareketleniyor. Acaba kameranız sabit değil mi yoksa frene basınca arabanın burnu normalde yere doğru inmesi ve kameranın da aşağıya doğru inmesi gerekmez miydi. 

Teşekkürler.

Kamera sabitleme aparatı 5 yılın verdiği gevreklik ile diğer araçtan buna geçirirken kırıldı, kablo sarma teliyle öylesine tutturmuştum hafta sonu sabitleyecektim. Frene basınca kamera öne doğru hareket ediyor, daha sonra da çarpışma gerçekleşince daha yukarıya kalkıyor. Kamera kablosu ayna üzerinde direk çakmaklık soketine bağlı olduğu için kablonun da kameraya uyguladığı bir baskı var. Kolay hareket etmesinde bununda etkisi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...