İçeriğe Yönlendir

1.4, 1.6, 1.8L Hacimli Araçların LPG Tüketimleri

Sami Aktaş

Recommended Posts

Engin Evni

Şehir içi kötü şartlartarda harika bence... :alkis:

Yorum bağlantısı
Engin Evni

Bende depoyu fulledim, 32lt gaz=32*1,79=57ytl

şuana kadar 245 yol yaptım(180 şehir dışı, ortalama 120km hız - 65 km şehir içi), tek led yanıyor.

Yorum bağlantısı
Engin Evni

Bilmiyorum ledler doğruyu söylüyormu? Bugün 2 led yanmaya başladı :D galiba doğru söylemiyor...

Yorum bağlantısı
Engin Evni
(düzenlendi)

Arkadaşlar araba ilk harekete geçerken yol bilgisayarında anlık tüketimde 45lt/100km görüyorum şaşırıyorum sizde de oluyor mu?

tarihinde Engin Evni tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Aka

bencede ledler yanıltıyor.geçen hafta bende kırmızı led yanarken yaklaşık 85-90 km yaptım.aynı petrolden lpg alırsan sanırım daha iyi anlarsın ne yakıt tüketimin olduğunu tabii bide benzinde gittiğin mesafeyi de hesaba katarsan

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Aygaz'dan farklı olarak denediğim Shell Gaz ile bir depo ile 380 km gittim. 73-77 YTL arasında fulleniyor. Olimpiyat meşalesi nedeniyle trafikte uzun zaman kalmış olmak nedeniyle iyi değer diye düşünüyorum. Genelde aracı son dönemde eşim kullanıyor. Kullanım tarzı ya da güzergah hakkında çok fazla bilgim yok. İstanbul'da kullanıldığını söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

arkadaşlar bende 98 model mondeo glx var milano sıralı lpg takılı hergün 5 kilometre işe gidiyorum sonra akşamda geliyorum fethiyede kullanıyorum genelde durmadan 2.ve 3. vitesleri kullanıyorum yani maksimum 60 km hızla kullanıyorum yakıt tüketimim 13 lt/100 km de normalmi ayar yapmaya gerek varmı şehirler arası 110-120 km ortalama hızda 9-9.5/100 km lpg kullanıyor değerlerim nasıl sizce

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortalam hız 60 ise.. 2 ve 3. vites biraz düşük gibi geldi bana...

O motor, yol düz ise 60 km hızla 4. vitesle çok rahat gider... Bunu deneyin.. yakıtınız biraz daha düşecektir...

Bence yüksek...

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

abi yol düz değil işte bazen 2 bazen 3 yapabiliyorum maksimum yani 30 km ile maksimimum 60 km arası gidebiliyorum genelde 2000 ile 2500 devir arasında kullanmaya gayret ediyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

13 litre lpg değil mi.. ? Evet ise bu şartlarda değerlerin gayet iyi görünüyor...

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

geçen ay bende 98 toyata gli special vardı otamatik vites ondada atiker sıralı vardı o arabamla aynı yolda 12 lt/100 km yapıyordum bu araç 2000 cc olarak düşündüğümde normal gibi geliyor yada toyotada fazla yakıyordu onu anlamaya çalışıyorum işte

mehmet abi 9.5/100 km şehirlerarası değerim nasıl 110-120 km hızla oda normalmi aracıma göre

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi 9.5/100 km şehirlerarası değerim nasıl 110-120 km hızla oda normalmi aracıma göre

Lpg ise normal...

100 km hızla 8 litre falan yakardım ben...

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

mertol bey sizce değerler nasıl görünüyor

mehmet abi ozaman şehirler arası biraz fazla gibi kataliği yeni çıkarttım yakıtım artarmı düşermi sizce bide çekişde bir değişme olurmu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi ozaman şehirler arası biraz fazla gibi kataliği yeni çıkarttım yakıtım artarmı düşermi sizce bide çekişde bir değişme olurmu

Katalitik sökülmeden önce nasıldı, onu bilmek lazım...

Sağlamken söktürdüysen olumsuz etki yaşarsın bence...

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

yok abi eksozcuya gittim ses yapmaya başlamış çıkartsan iyi olur dedi aracın orjinal kataliği idi 187.000 kmde araç ilerde problem çıkarmasın diye çıkarttırdım

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

ş.dışı ortalama hızı 115 kmye çıkarınca biraz da şehiriçi kullanım artınca, tüketim değerim 8'den 9lt/100km.ye çıktı "landi renzo" ile...

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

şu anki ilk ölçümlerde 11/100 km/l

yalnız araçta aldesa tank var üzerinde 45 Lt yazıyor bügün depo tamamen bitmesine rağmen 29 Lt gaz aldı bir sorun olabilirmi normalmi yakıt 2.0 l motor için normalmi tamamı şehir içi durkalk acemilik devresi

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Ne zamandır aklımda tam yeri heralde,(kitapçık maksimum tork 4000 devir diyor ama ne demek bu?)

1.focuslar 1.6 için hangi devirde kullanım ideal? vites büyütme ve seyir açısından?

mesela 50-60 km hızda 3. vitesmi 4. vitesmi daha ekonomik.

2. şimdiden sağolun.

Yorum bağlantısı
Utku Çay

dün akşam muğlaya gittim, bugün geldim. giderken ayrı gelirken ayrı aldım lpg yi. bunu yapmamın nedeni gelirken düşük hız ortalaması ile gelmekti ve yakıt değerimi ölçmekti.

en yüksek hızım 90 ve çoğu zaman 80 ile geldim. 6.5lt/100km lpg yaktım. 15 ytl ile 130km. (lpg fiyatı 1.76 ytl)

Yorum bağlantısı
Ali Tütün
aldesa tank var üzerinde 45 Lt yazıyor bügün depo tamamen bitmesine rağmen 29 Lt gaz aldı bir sorun olabilirmi

soruma cevap veren çıkabilirse sevinirim sanırım gözden kaçtı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şu anki ilk ölçümlerde 11/100 km/l

yalnız araçta aldesa tank var üzerinde 45 Lt yazıyor bügün depo tamamen bitmesine rağmen 29 Lt gaz aldı bir sorun olabilirmi normalmi yakıt 2.0 l motor için normalmi tamamı şehir içi durkalk acemilik devresi

Lpg kitinin markası ne...

Lpg basınç sensörü bozulmuş ve lpg azalınca bitmiş gibi algılayıp, benzine geçiyor olabilir...

Deponun üstündeki göstergeden lpg miktarını görebiliyormusunuz...

Yorum bağlantısı
Ali Tütün
(düzenlendi)
Şamandıra bozulmuş olabilir. bence doldurup km kontrolü yapın yani depoyu fulleyin ve araba artık kendi benzine geçene kadar kullanın ve tekrar doldurun 34lt civarında alıyorsa normaldir şamandıra ağrızalıdır.

lpg bitti benzine geç ti fulledim 30 lt aldı

Lpg kitinin markası ne...

Deponun üstündeki göstergeden lpg miktarını görebiliyormusunuz...

lpg kitinin markasını bilmiyorum göremedim

depo üzerinde gösterge yok

şehir içinde pek sorun yok ama uzun yolda 2 satte bir lpg almak gerekecek böyle giderse

tarihinde Ali T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
lpg kitinin markasını bilmiyorum göremedim

lpg enjektörlerinin resmi falan var mı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...