İçeriğe Yönlendir

1.4, 1.6, 1.8L Hacimli Araçların LPG Tüketimleri

Sami Aktaş

Recommended Posts

Onur Demir

Geçen hafta 68tl karşılığı gaz aldım. (1lt=1,62) Aygaz Euro LPG

İzmir-Ayvalık git-gel (klima hep açık)

Sonra İzmir-manisa (yine klima açık) Dönüşte klima açık değildi.

pazartesiden beridirde işe gidip geliyorum. İnat ettim hala gaz almıyorum. Yarın akşam alıcam herhalde yazlıpa gitmeden önce :rolleyes:

Şuana kadar 560km yapmış bulunmaktaym, daha nekadar gider bilmem.

Yorum bağlantısı
Engin Evni
Geçen hafta 68tl karşılığı gaz aldım. (1lt=1,62) Aygaz Euro LPG

İzmir-Ayvalık git-gel (klima hep açık)

Sonra İzmir-manisa (yine klima açık) Dönüşte klima açık değildi.

pazartesiden beridirde işe gidip geliyorum. İnat ettim hala gaz almıyorum. Yarın akşam alıcam herhalde yazlıpa gitmeden önce :D

Şuana kadar 560km yapmış bulunmaktaym, daha nekadar gider bilmem.

hay maşallah şuanda bile 7.5lt/100km yaparki muhteşem bir değer...

Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Son ölçümlerim Bursa-Ankara arası,sürat ortalama 110-120 hatta polatlı civarında daha hızlı bi ara 190 ı gördük,araba dolu klima full açıktı,toplam 390 km de 30 lt LPG yaktım,yani 100 kmde 7,8 litre,bu şartlarda bu kadarını bende beklemiyordum,baya iyi geldi.Ankara dan Mersin e dönerken daha uslu kullandım sürat 90-100 arası klima açık tabi,385 km sonra tekrar fulledim 27 lt LPG aldı,100 kmde 7 litre yapıyor.demekki 120 yerine 90 ile gidersek %10 az yakıyor.Ankara nın dik rampalarında iyi yakıyor,11,5lt/100 km ama hep doluydu araba.

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Serdar Kaya

Şimdiye kadar, şehir içi en iyi 10.6 lt/100km, en kötü 11.6 lt/100km şekilde lpg tüketimim var. Arabam otomatik vites, klima da hep açıktı bu ölçümlerde. Son 10 deponun ortalaması 11 lt/100 km.

Uzun yola hiç çıkmadım, o nedenle şehir dışında ne kadar yakacağını bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Galip Özel
Şimdiye kadar, şehir içi en iyi 10.6 lt/100km, en kötü 11.6 lt/100km şekilde lpg tüketimim var. Arabam otomatik vites, klima da hep açıktı bu ölçümlerde. Son 10 deponun ortalaması 11 lt/100 km.

Uzun yola hiç çıkmadım, o nedenle şehir dışında ne kadar yakacağını bilmiyorum.

Normal...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...