İçeriğe Yönlendir

1.4, 1.6, 1.8L Hacimli Araçların LPG Tüketimleri

Sami Aktaş

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Demek oluyor ki dökme gaza da ötv oturtabilene kadar, lpg ye devam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ama subaplarımı severim ve arabalarımı çokça yüzbin kullandığım için, pek de tasarruf edemem sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benzin sarfiyatını da ölçmek lazım tabii. Motor soğukken 40lt/100km yaktığını unutmayalım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Soğuk 1.6 hacimli bir motor, teorik olarak hep soğuk kalsa, yaklaşık tüketimi 40lt/100km olurdu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pratikte de, ilk 1-2 km bu tüketim var işte :) O yüzden lpg ye geçene kadar ki benzin tüketimi de önemli, her km de 0.5 lt gibi bir değer !

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Emmegas olsun daha seksi :)

Bu firma yerli mi?Yabancı bir firma ise bu isimle Türkiye firmasına girmesi ilginç olmuş... :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nerde yazıyor bu teorik veriler yahu kim vermiş bu değeri hep soğuk kalsa diye bir durum varmı ki kaç sn aç devirle giderken bunu yakar kaç dakikada neye düşer bana biraz afaki geldi bu hesaplama ve değer.

normal kullanımda yaklaşık tüketim değeridir, yani soğuk motor ne kadar çok yakar ona dikkat çekmek istedim, bilgi kaynağı da, benim şahsen yaptığım ciddi ölçümlerim, koltuk yüzü görmeden çalışan servis personelleri vardı eskiden.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Onaran

Ben uzunca zamandır tüketime dikkat etmiyordum.Bugünlerde bir ölçeyim dedim.Depoyu fulledim(Tırttt diye ses gelene kadar)Sonra 100 km yol yaptım şehir içinde ve tekrar depoyu aynı istasyon ve pompadan fulledim.(tırrttt sesi duyana kadar).23.30 TL lik gaz aldı.Yani 16.64 litre.Litre fiyatı 1.40 TL.Yani kısaca 100 km de 23.2 TL yakıyor ki deli para :) Km de 23 kuruş çok fazla.Ama araç da lpg varmı yok mu belli değil performansı çok iyi.Şimdi ben hiç ayara falan gitmedim acaba bi ayar yaptırsam yakıt düşerde performansda çok düşer mi?Yoksa güzel bir ayarla performans etkilenmeden yakıtı düşürebilirler mi?Ayara bi gidersen sonu gelmez falan diyolar korkuyorum yaa :crazy: LPG kiti atiker.Hani atiker çok yakar uğraşma sonuç değişmez diyen olursa kalsın böyle..

Yorum bağlantısı
Misafir

ben çağlar abinin dediği gibi hesaplıyorum.benzin alıyorum o bitene kadar aldıgım lpg leride ona ekleyip km ye bölüyorum.sonuç:kışın kar lastikleriyle km de 220 kuruş..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayhan Bey çok yakmış..

Bakım ihtiyacı varsa aracın.. Önce onlara bak.. Sonra Lpg'ciye git..

Yorum bağlantısı
Ali Temizsoy
Ayhan Bey çok yakmış..

Bakım ihtiyacı varsa aracın.. Önce onlara bak.. Sonra Lpg'ciye git..

Ayhan bey benim 2001 1.6 hb focusum atiker kit ile sehir dışı 13-14 şehir içi 16-18 kuruş yakıyor.Bence siz bir ayar yaptırın.Tabi önce bakım ihtiyaçıonız varsa onu yaptırın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
Ben uzunca zamandır tüketime dikkat etmiyordum.Bugünlerde bir ölçeyim dedim.Depoyu fulledim(Tırttt diye ses gelene kadar)Sonra 100 km yol yaptım şehir içinde ve tekrar depoyu aynı istasyon ve pompadan fulledim.(tırrttt sesi duyana kadar).23.30 TL lik gaz aldı.Yani 16.64 litre.Litre fiyatı 1.40 TL.Yani kısaca 100 km de 23.2 TL yakıyor ki deli para :) Km de 23 kuruş çok fazla.Ama araç da lpg varmı yok mu belli değil performansı çok iyi.Şimdi ben hiç ayara falan gitmedim acaba bi ayar yaptırsam yakıt düşerde performansda çok düşer mi?Yoksa güzel bir ayarla performans etkilenmeden yakıtı düşürebilirler mi?Ayara bi gidersen sonu gelmez falan diyolar korkuyorum yaa :clapping: LPG kiti atiker.Hani atiker çok yakar uğraşma sonuç değişmez diyen olursa kalsın böyle..

Bence çok fazla yakmış.Bizim okulda atiker kullananlar da var bazen kıyaslıyoruz BRC ile çok fark etmiyor .

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vural Kurt

Ford Focus Collection BRC Sequent 24

G.Antep - İzmir ...1100 km(kimi yerler yokus kimi yerler kamyonlu bilenler bilir)

Hız 90-100 km/h

Ortalama 7.7 lt/100km (toplam 85 lt gaz kullanmısım)

Yaklasık olarak ortalama 13 kuruş

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burak Hatipoğlu

peki ben toyota corolla 1.8 turbo almak istiyorum, 192 beygir, normalde test eden dergiler, 100kmde 9.4 lt benzin yaktığnı bildiriyorlar, sıralı sistemden sonra ne kadar yakar tahminen km de kaç kuruş, bilenlerden bi bilgi alabilir miyim acaba, çok acil bilgiye ihityacım var bide hangi modeli önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

Bende Landi renzo LPG sistemi var.

Fulleyip 270 km yoldan sonra tekrar fulledim 42 liralık gaz aldı.

Litresi 1,72 den 15,7 kuruş yaktım km de İstanbul trafiğinde...

şehirler arasına daha hiç çıkmadım acaba uzun yolda kaça düşer?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Talip Eren

son ölçümde 100 kmde 10,4 lt lpg yaktı.pug 306 1.6 motor,lpg voltran sıralı,kullanım şehiriçi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Focus:

120lt 1700km

7lt/100km tamamı şehirler arası.

Clio:

33lt 330km

10lt/100km tamamı şehiriçi.

Yorum bağlantısı

dün babamlar ankara dan izmite gitmişler.330 km de 50 ytl lik lpg yakmışlar.acil bir iş oldugundan 120-150 arası gitmişler (yokuşlardada aynı hız aralıgını koruyarak) yaklasık 10lt/100km yapıyor.sizce nasıl bu tüketim değeri?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

depoyu tamamen boşaltmıştım. doldurup 390 km yol yaptım. çoğunluğu 90 km üstü ve klimalı ş. arası otoban kullanımı.

tekrar doldurdum 29lt x 1,490 tl = 43,21 tl

11,28 krş yakıyor km'de.

ort. tük 7,44 lt.

dün babamlar ankara dan izmite gitmişler.330 km de 50 ytl lik lpg yakmışlar.acil bir iş oldugundan 120-150 arası gitmişler (yokuşlardada aynı hız aralıgını koruyarak) yaklasık 10lt/100km yapıyor.sizce nasıl bu tüketim değeri?

bence o süratler sözkonusu olduğunda, klima da varsa normal değerler

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bende geçen ankaraya gittim geldim ve hızlı gidip geldim hız sınırının epey bir üstünde aracın tüketimi 11 litre felan acaba ayarda sorun mu var diye şüpheleniyorum ayrıca otobanda 2 tane lpg istasyonu var ankaradan izmite kadar shellde satılan ipragazdan aldım ama pompaları ayarsızdı çok bastı ve kalitesinden de şüphelenmedim değil bolu dan sonra sanırım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

33.22 lt lpg ile ş. içi - ş. dışı her türlü şart ve hızda, :nazar: klima kullanımında 396 km gittik. daha tamamen de bitmemişti. tüketim 8.38 lt/100 km.

toplam ödenen meblağ 1.37 tl x 33.22 lt = 45.51 tl. km başına 11,5 krş yakmışız. e daha ben ne isteyeyim :f1:

tarihinde Sayg?n Can O?uz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necati Önder Çöpdemir

En son depoyu fulleyip 180 km yaptım sonra 29 liraya doldu. Şehir içi kullanım lpg kitim de OMVL dream 21n. 0.161TL gibi bir rakama geliyor kilometrede.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

geçen hafta ankara-uşak-denizli-ankara güzergahında 185 tl lik lpg ile 4 kişi ve tam dolu bagaj 1300 km yol yaptık.50 tl si 1.49 kuruş gerisi 1.64 kuruştan.km de 142 kurus yaktı.

dünde ankara-uşak-ankara güzergahında 150 tl lik lpg ile 1080 km yol yaptım.bunun 300 km si ankara şehiriçi.km de 138 kuruş yaktı.klima hiç kapanmadı.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orhan Kalemci

Benim aracımdada lovato plus sıralı sistem lpg takılı 1999 model ford focus chia çok da iyi araç kullanırım hiç bu rakamları yakalayamadım siz nasıl buldunuz anlamadım.Ben lpg tankını dolduruyorum yaklaşık 59.00 tl alıyor ve ankarada şehir içi 348-350 km yol yapabiliyorum sonra benzine geçiyor.Zaten lpg takıldığında denen şu aracınızda % 45 tasarruf sağlarsınız evet doğru 300 tl yakacağını düşürürsek 160-170 tl normal bu 130 - 140 yakan arkadaşlar nasıl yaktı eğer bi ayarı varsa bizde yaptıralım.Ben hiç ulaşamadım o rakamlara .

Yorum bağlantısı

90-100 km/h arasında gittim ve ani hızlanmalardan kaçındım sadece.ortalama 8,5lt/100 km ye denk geliyor buda çok anormal bir deger degil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...