İçeriğe Yönlendir

1.4, 1.6, 1.8L Hacimli Araçların LPG Tüketimleri

Sami Aktaş

Recommended Posts

Cihan Yetişken2

Ankara içinde klima açık yoğun trafik+normal trafik, performanslı, normal kullanım karışık LPG litre fiyatı shell baydarlar 1.32 YTL..benim tüketim km de 15 ykr.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bu yaz aylarında benzin göstergesi pek oynamıyor yerinden benim arabada..Çalıştırdıktan sonra 1 dak içinde lpg ye geçiyor.Motor önceden ısınmışsa yani ikinci çalıştırmada hemen geçiyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

20 günde 40 defa soğuk motor çalıştırdığınızı varsayarsak, Bu 40 çalıştırmada ilk 500 metreyi benzinle gittiğini ve motorunda o anda ortalama 20 litre benzin yaktığını farzedersek,

20 gün boyunca yakacağınız maksimum benzin 4 litre olur.. O'da 12 lira eder..

Bence bi karışıklık var..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

50 YTL'ye dolan bir depo; Otomatik 2,0: 225-250 km yol. :D

Çok yakıyormuş..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen seninki ile 350 gör başkasını boşver.. LPG diye var gücünle abanma gaza. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi benim ufaklık 40 ytl ile 350 km gitmiş nasıl?

Çok yakmış, yüz vermeyin o kadar.. :D
Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Geçen perşembeden bu yana toplamda 109 liralık gazz aldım toplamda 920 km yol gitmişim %90 şehirler arası klima nadiren kapandı tahminen 0.12 lira yakmış km de, genele göre iyi sonuç oluyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Kayseri'de lpg'nin litresi 1,50 Ytl, hesaplarıma göre sanırım yaklaşık km'de 12,5 Ykr yakmışım.

Bu değer süper.. benim araç ilk depoda baya fazla yakmıştı,sonradan düzeldi.Şu an 15 ykr altına inmiş değilim ama öyle ayağımın altında yumurta varmış gibi falan kullanmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

kaç binde devirde vites değiştiriyorsanız Murat bey? Bazen 2000 civarı değiştireyim diyorum bu sefer de trafik hızına ayak uydururamıyorum tekrar eskisi gibi 3500 lere devam.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

devir sayısı da tüketime etki eder fakat gaz pedalına uygulayacağımız kuvvet tüketime daha çok etki eder diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Düşük devirde de çok yakıt tüketilir. Mesela düşük devirde gaza birden basarsanız hızlanmak için gereğinden fazla benzin gider ve boşa gider.tüketim artar.düşük devir yüksek tüketim oldu şimdi de.demekki doğru orantı yokmuş..en iyisi en fazla torkun alındığı devir aralıklarında vites değiştirmektir..

Yorum bağlantısı
Hasan Şahin

3200 km. 380 ytl.lpg tükettim ve klima hep açıktı.

Samsun-Bodrum-İzmit-İstanbul-Ankara-Samsun

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

10 litre yakıyorsunuz demektir bu.. Kayseri'nin trafiği kalabalık.. Bence normal.. Bende Nevşehir'de buna yakın yakıyorum..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Yoğun trafikte normal..Hele ankara da trafik hızlı akıyor genelde..Hızlı hızlı giderken bir de ikide bir ışık çıkıyor dur kalk oluyor..Ben de 15 ykr yakıyorum şehir içinde..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

merhabalar tekrar hafta sonu tatilinden sonra tekrar forumdayım

aracıma gecen hafta taktırdıgım zavoli marka lpg nin ilk deposunu doldurdum salı günü ve daha bugün bitti. 42 litre gaz(58ytl) ile 496km yol yaptım ve bubun sadece 200km si şehir dışı. Benzinli halinden sonra bana cok iyi geldi.

sizlerinde yorumlarınızı almak istedim. sizcede iyimi? yani 1.6lt 105bg ford fusion için (orjinali 100bg filtre ve kiti sayesinde 105) şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sertaç Selim Sarıca

50 ytl benzinle 400 km yapıyorum. lpg bu kadar pahalımı yahu?

Çağlar bey bu değerleri nasıl ulaşıyosunuz bunun formülünü verin bizde deneyelim, ben 1250 motorla bunu başaramıyorumda :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

valla sakin kullanım ve max tork bandına biraz dikkat edince oluyo. genelde sakin kullanımda prob yaşıorum ama arada böle değerler oluyo yanlışlıkla :)

mühim olan akıcı trafikte freni en aza indirmek . o zaman tüketim değerleri çok aşağıya çekilir. tabii kısa mesafe git stop et olayı da çok etkili. motor rejim sıcaklığına ulaşmadan gideceğiniz yer yakınsa bu önemli ölçüde artırır tüketimi. özellikle sabah akşam ev iş çok yakınsa mesela.

bu değeri fusionla ele geçirmiştim ama sakin bir kullanımla tabii.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

ben bu verimleri 90km sabit hızla bile alamadım 200ykr yakıyodum minimum 190ykr. ne yaptınız yoksa almanyadan 1.4ünümü getirttiniz:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

90'la zaten yapamazsın.. 65 falan olması lazım hızın..

Hatta yolun düz olması da yetmez bence, biraz da meyil lazım, Yada arkadan esen şiddetli rüzgar..

Olur mu, olur..

Ben köyden benzini alıp sıfırlıyorum.. Eve geldiğimde ekranda ortalama 3,5 litre falan görüyorum.. Petrol eve 18 km.. Ama hep rampa aşağı geliyorum.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...