İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Cemal Demirezen

mehmet abi sıvı gres ile ne yapacaz açıklarmısınız teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan
(düzenlendi)
yedek kumandalı anahtarı kaça yapıyorlar? ve neresi servise gitmek gerekiyor mu?

1 ay önce aracı ilk aldığımda kaput kilidindeki sorun nedeniyle Kayseri sanayisindeki anahtar ustasında fark etmiştim ve sormuştum. Bütün araçların anahtarlarına kumanda(Kumandalı araçlar için) yapılabiliyormuş. Yedek anahtarıda kumandalı yapmanın mümkün olup olmadığını sorduğumda, yedek anahtarada kumanda yaptıklarını söyledi. Ancak bazı araçlar için aracın olmasına gerek kalmadan yapılırken, bazı araçlar için ise aracın bulunmasının şart olduğu idi. Fiyat sorduğumda ise 150 tl demişti. Kartlarınıda almıştım belki gerek olur diye. İhtiyacı olan arkadaş olursa bilgilerini verebilirim.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Serdar Kaya

Kapı kilitlerinin (switchlerin) temizlenmesi ile ilgili bir arkadaş resimli şekilde olayı anlatmıştı diye hatırlıyorum. Forumu aradım ama bulamadım. Acaba yanlış mı hatırlıyorum yoksa bulamadım mı? Sağ taraf bu aralar tutukluk yapıyor, sadece kendisi açılıyor! Temizlik zamanı geldi galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vardı öyle bir konu..

Ayrıca sıvı gres switchlere olmaz. Onlara, kontakt sprey sıkmak lazım..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
bayramınız mübarek olsun.

arkadaşlar uzaktan kumandaya bi ayar yaprım ve şimdi iptal etmek istiyorum. açma düğmesine bi defa basınca şoför kapısı 2 defa basınca hepsi açılıyor. ben tek dokunuşta hepsi açılsın istiyorum ama bi türlü iptal edemiyorum. çözümü nedir?

ayrıca açma düğmesi çok zor algılıyor pilden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü bagaj ve kilit düğmesi sorunsuz. sizce sebebi ne olabilir? anahtarın içini açtım düğmenin altında toz birikmiş olabilir diye ama düğmelerin olduğu yerde çip var onuda sökmeye cesaret edemedim. ne önerirsiniz?

Anahtar üzerindeki açma ve kapama düğmelerine birkaç saniye basılı tutun, sinyaller yanıp sönecektir. Program iptal olur tek dokunuşta hepsi açılır. Tekrar ederseniz eski haline döner. Açma düğmesi için en çok kontak spreyi kullanabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Son bahsettiğin araba hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi için diye biliyorum. Tarif ettiğim şekilde iki tuşa birden basıp arabanın ışıklarının yanmasını bekledin ama yanmadılarmı ? Problemli açma tuşu işi bozmuş olabilirmi acaba ?

Yorum bağlantısı
Serdar Çalışkan
1 ay önce aracı ilk aldığımda kaput kilidindeki sorun nedeniyle Kayseri sanayisindeki anahtar ustasında fark etmiştim ve sormuştum. Bütün araçların anahtarlarına kumanda(Kumandalı araçlar için) yapılabiliyormuş. Yedek anahtarıda kumandalı yapmanın mümkün olup olmadığını sorduğumda, yedek anahtarada kumanda yaptıklarını söyledi. Ancak bazı araçlar için aracın olmasına gerek kalmadan yapılırken, bazı araçlar için ise aracın bulunmasının şart olduğu idi. Fiyat sorduğumda ise 150 tl demişti. Kartlarınıda almıştım belki gerek olur diye. İhtiyacı olan arkadaş olursa bilgilerini verebilirim.

slm arkadaslarim abilerim kardeslerim,ben de yeni katildim araniza,2004 model 1.6 sedan ghia focus um var.aracimin yedek anahtarı yoktu,Ankaradaki Ford Başer e sordum,aracı da istediler ve fiyatina 270 dediler.kapı ve camlarımda simdilik bir sorunum yok cok sukur,ama sizde de var mi bilmiyorum,baska araclarin kumandalari basar basmaz hemen acilip kapaniyor,ama benim kumandadan acma kapamayi yapabilmem icin yarim saniye kadar basili tutmam gerekiyor,bu normal mi yoksa Anormal mi?aslinda gusel bise gec acilmasi,cepteyken filan en ufak basilmada kendi kendie acilmamasi daha iyi,üstelik acilirken sinyaller yanmazken.2. kilidi devreye sokunca 4lüler yanio ama kilidi acarken yanmio maalesef benim de :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Anlaşılan o ki kilit sorunu olmayan focus yok gibi

ben nerdeyse tüm sorunları okudum ama benim sorunum daha tuhaf gibi

öncelikle benim her şey çalışıyor bu konuyu daha öncede açmıştım ama sonuç alamadım yada yanlış anlattım

dediğim gibi her şey çalışıyor tek sorunum alarmdan kilitleyemiyorum ama alarmdan kilitli kapıyı açabiliyorum .

alarmdan olabilir diye değiştirmiştim alarmı ama sorun hala devam ediyor.

geçtiğimiz hafta oto kilitçiye gittim adam sigorta panelini söktü kontrol etti bi sorun yok ,aynı panel üzerinde sanırım beyni onu kontrol etti sorun yok,bunun üzerine kapı kilitlerinden olabilir dedi vakit dardı baktıramadım ama söylediği de kapı kilitlerindense ve tamir edemezsek tanesi 280TL civarındadır dedi

bu durumda bi önerisi tavsiyesi olan varmı nedendir? gerekirse ben komple sökebilirim (elimden gelir) sanıyorum :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç ambient olduğuna göre orjinal uzaktan kumanda yok. Sonradan uzaktan kumandalı alarm taktırmışsınız..

Daha önceden çalışıyorda şimdi çalışmaz olduysa kumandanız bozuktur..

Hiç çalıştığını görmediyseniz, kapı kilidine bağlantılar hatalıdır, kilidi tetiklemiyordur...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Araç ambient olduğuna göre orjinal uzaktan kumanda yok. Sonradan uzaktan kumandalı alarm taktırmışsınız..

Daha önceden çalışıyorda şimdi çalışmaz olduysa kumandanız bozuktur..

Hiç çalıştığını görmediyseniz, kapı kilidine bağlantılar hatalıdır, kilidi tetiklemiyordur...

Sn. mehmet bey cevabınıza teşekkür edeim. dediğim gibi oto elektirikçi arkadaş tüm bağlantıları kontrol etti bi sorun bulamadı.bu arada havalar çok sıcakken çalışıyor. biraz tuhaf ama bilemiyorum bu durumda ne yapmak gerekir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Bulut
Arkadaşlar, Focus I de kumanda ile kapıları kilitleyince aracın dörtlü ikaz ışıkları yanıyor. Açma esnasında bu uyarı benim aracımda olmuyor. Bu bütün Focus I lerde olan bir şekil mi? Yoksa benim aracımda hatalı bir durum mu var. Diğer marka araçlarda bu ikaz hem kilitlemede hem açmada olurken bizim aracımızda olmaması garibime gitti. Aracı uzaktan açıp açmadığımı anlayamıyorum. Bu durumu düzeltebileceğim bir ayar varmı?
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mustafa bey, hep böyle alıntı yapıp sessiz mesaj mı yazacaksınız ?

Sorun nedir ?

Sayfanın en sonundaki cevapla tuşunu kullanın bence..

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Benim derdimin bir dermanı varmı yoksa elle kilitleyip kumandayla açmaya devammı :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Benim derdimin bir dermanı varmı yoksa elle kilitleyip kumandayla açmaya devammı ;)

Sıcak havalarda çalışıp, soğuklarda çalışmıyorsa iyi bir oto elektrikçisinin parça değişimi yapması gerekir. Kilitleri çalıştıran motorlar artık ölmüşler... :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Sıcak havalarda çalışıp, soğuklarda çalışmıyorsa iyi bir oto elektrikçisinin parça değişimi yapması gerekir. Kilitleri çalıştıran motorlar artık ölmüşler... ;)

tamamda benim anlıyamadığım ya hepten bozuk değil yani ne açıyor ama kapatmıyor,sizce kilitlerdenmidir yinede?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aslında bir bakım yapılabilir, ancak yine aynısı olacaktır. Bu konunun derinliklerinde bakım sonrası nasıl değişiklik olduğu yazıyor olmalı, bulabilirseniz okunmanızı tavsiye edebilirim şu an için.... ;)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Aslında bir bakım yapılabilir, ancak yine aynısı olacaktır. Bu konunun derinliklerinde bakım sonrası nasıl değişiklik olduğu yazıyor olmalı, bulabilirseniz okunmanızı tavsiye edebilirim şu an için.... :)

ilginiz için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlker Anıl

arkadaşlar benimde sağ arka kapımın açılmadığını farkettim bugün.

büyük ihtimalle konunun geri kalan sayfalarında sorumun cevabı vardır ama ilk 5 sayfa içerisinde bulamadım bu konudan dolayı özür diliyorum.

killit ölü gibi ne merkezi kilit ile beraber nede elle kapanmıyor.. herşey normal görünüyodu uzun zamandır ilk defa arka kapıyla işim oldu o zaman farkettim. sorun ne olabilir acaba boşa kapıyıda açmak istemiyorum sağ ön kapıyı öyle açtım şimdi hoparlör bass vrunca bile tır tır ses geliyo sinirim bozuluyo bundada aynı beceriyi gösteririrm büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu arada havalar çok sıcakken çalışıyor. biraz tuhaf ama bilemiyorum bu durumda ne yapmak gerekir?

Kilit bozuk...

Focusların kilidi bozulunca soğukta çalışmaz sıcakta çalışır..

Yorum bağlantısı
İlker Anıl
arkadaşlar benimde sağ arka kapımın açılmadığını farkettim bugün.

büyük ihtimalle konunun geri kalan sayfalarında sorumun cevabı vardır ama ilk 5 sayfa içerisinde bulamadım bu konudan dolayı özür diliyorum.

killit ölü gibi ne merkezi kilit ile beraber nede elle kapanmıyor.. herşey normal görünüyodu uzun zamandır ilk defa arka kapıyla işim oldu o zaman farkettim. sorun ne olabilir acaba boşa kapıyıda açmak istemiyorum sağ ön kapıyı öyle açtım şimdi hoparlör bass vrunca bile tır tır ses geliyo sinirim bozuluyo bundada aynı beceriyi gösteririrm büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

bu gün bir şey farkettiim eskiden araç içinde ön yolcu tarafındanda 4 kapı kilitleniyordu şimdi kitlemiyor sadece kendini kitliyor. dışardan araç kitliykende anahtarla sağ önden açmak istedğimde sadece sağ ön ve arka kapıyı açıyor. sol taraftan denedğimde ise kilitilerken 4 ünün açarken anahtarı yarım çevrinice sol kapıları sonuna kadar çevirince dieğr kapılarıda açıyor. bir oksitlenme felan mı var acaba. ama kumandadan açınca yada kapayınca 4 ü birden açılıp kapanıyor. aynı şekilde çift kitlemede sorun yok. enteresan :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mustafa aynı sorun bendede oldu nasılmı? kilit proğramlarken ne yaptımsa oldu :) şimdi ön yolcu kapısı içerden kilitlenmiyor :good1: bende fazla uğraşmadım öyle bıraktım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

biraz aç kapa felan yaptım tınlamadı :) alttan soketi söktüm yine aynı. neyse allahtan kumanda hepsini kitliyor. bu arada arada araç kendi kendine kapıları kitliyordu yada açık olmasına rağmen kiliç açma sesi geliyordu acaba ondan sonra mı oldu. bi yerde bir şeyi bozuldu yada bozulacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...