İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Yasin Çelik

Slm arkadaşlar aracımda alarm kumandasından kilitleme ile ilgili bi sorun var

kumanda dan açıyor fakat kilitlemiyordu alarm çalışıyor tabi .Bende alarmda bi hata var diye değiştirdim şimdi yine aynı alarmı ilk taktıklarında çalışıyordu kafasına esince yine çalışıyor ama kilitleme arada gidiyor problem nerede?

yani merkezi kilitle ilgili bi sorunum var diye düşünüyorum napmak gerek

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Normal..

Genelde bu tip yapıyor arızayı..

Peki bir çözüm öneriniz varmı acaba :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Malesef, değişim...

Sn mehmet bey kusura baymayın ben malumunuz ford ta yeniyim

neyi değiştireceğiz :) birde fiyat bilginiz varmı

bir diğeri ise bana yakın çıkmacı var ford üzerine ordan temini halinde bi problemi olurmu

çok soruyorum ama mecbur çok teşekkürler yardımlarınıza

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yasin Bey, benim cevabım Aziz bey'in sorunu içindi..

Sizin sorununuzun, merkezi kilitten olduğunu sanmıyorum... Ya alarmdan, ya alarm bağlantılarıdandır...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Yasin Bey, benim cevabım Aziz bey'in sorunu içindi..

Sizin sorununuzun, merkezi kilitten olduğunu sanmıyorum... Ya alarmdan, ya alarm bağlantılarıdandır...

önceden bende alarm yada montajından sanmıştım ve alarmı değiştirdim

yeni bir alarm takıldı

aracı teslim aldığımda bir sorun yoktu. şu an sadece açıyor ama klitleme yapmıyor . keyfi yerine geldiğinde sorunsuz çalışıyor . ama tam anlamıyla ben ilk defa böyle birşey yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Bende 2 hafta tatil yaptım ve ilk defa başıma geldi.Nnemden dolayı zaman zaman kumandadan kitlenmiyordu arabam.Şaşırmıştım ama hemen aklıma forumda okuduklarım aklıma geldi fazla önemsemedim.Eskişehir'e döndüm bir kaç gündür maşallah problemsiz.Anlaşılan Focus1 ghia'lara deniz yaramıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet bizim focuslar buluttan nem kapar..Denizden allah bilir neler kapmazlar :crazy: Buna şükür..

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel
Arkadaşlar burada herkezin Focus aracı var. Kumanda ile kapı açınca ışıklarınız yanıp sönüyor mu? Lütfen bir kişi cevap yazsın. Programsal bir sorunsa servise gidip aracı bilgisayara bağlattıracağım.

kapılar açılırkende kapanırkende dörtlüler yanıyor....

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Kenan Yılmaz

benim sağ kapı kilidi sorun çıkarmaya başladı. Kumandadan yada anahtarla sol taraftan açılmıyor ve kapanmıyor. Doğal olarak kapanmadığı için de diğer bütün kilitler kendiliğinden tekrar açılıyor. Sadece sağ taraftan anahtarla kilitlediğimde sağ kapı kilidi de kilitlendiğinden normal olarak kilitlenme sağlanıyor. Açarken de sağ taraftan anahtarla açarsam bütün kapılar açılıyor. Aksi takdirde 3 kapı açılıyor. Sağ ön kapıyı elle açmam gerekiyor. Sebebi ne olabiilr ki?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Sol ön kapı motorunda sorun var gibi. Komple parça içindeki parça, kapının kitlendiğini anlamıyor gibi, ama sağ ön kapıdan sinyal gelince kapı kitleniyor.

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
(düzenlendi)

sağ ön kapı kilit mekanizması sorun var gibi bence.(kilit mekanizma içindeki swıtch ler)

tarihinde Kenan Yarg?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Arkadaşlar benim canımı çok sıkan bir durum var acaba daha önce yaşayan oldumu.Aracımın bagajını elle açamıyorum. Daha önceden kumandadan kapıları açınca elle açabiliyordum. O hani dokunmatik gibi olan yerden fakat bir süredir açamıyorum. Yalnız kumandadan 2 defa basınca açılıyor. Komple kildi söktüm baktım içine çok su alan bir yapıya sahip ve içinde su vardı acaba çaresi ve çözümü hakkında bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Arkadaşlar benim canımı çok sıkan bir durum var acaba daha önce yaşayan oldumu.Aracımın bagajını elle açamıyorum. Daha önceden kumandadan kapıları açınca elle açabiliyordum. O hani dokunmatik gibi olan yerden fakat bir süredir açamıyorum. Yalnız kumandadan 2 defa basınca açılıyor. Komple kildi söktüm baktım içine çok su alan bir yapıya sahip ve içinde su vardı acaba çaresi ve çözümü hakkında bilgisi olan varmı?

elle açtığın kısmı iyicene çıkar içerisinde bir entegre var onu yanına al entegre satan yerleri dolaş uygun olanı kullan bulamassan tv tamircilerine bak mutlaka benzerini bulursun değiştir işlem tamamdır.ayrıca kablonun bagaj açma yuvaına girişi güzel biçimde bantlayın su girmeyecek şekilde.ben bu şekilde üstesinden geldim aynı sorun bendede vardı.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
elle açtığın kısmı iyicene çıkar içerisinde bir entegre var onu yanına al entegre satan yerleri dolaş uygun olanı kullan bulamassan tv tamircilerine bak mutlaka benzerini bulursun değiştir işlem tamamdır.ayrıca kablonun bagaj açma yuvaına girişi güzel biçimde bantlayın su girmeyecek şekilde.ben bu şekilde üstesinden geldim aynı sorun bendede vardı.

Teşekkür edrim bir denerim inşallah bahsetdiğiniz gibi basit bir sorundur.O söylediğiniz entegreyi biliyorum inşallah bulabilirim.

Yaşar ustam aynı parçadan bahsediyorsunuz değilmi siviç derken? Siviç = entegre yani

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

aynısından bulamassanızda benzerini bulun yalnız uçları lehimlemek gerekiyor isterseniz komple çıkardıktan sonra kablo ile beraber götürün lehimletin.benim evde lehim tabancası olduğu için kendim yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Bugün bir arkadaşımın focusunun kapılarının daha sessiz "tık" diye kilitlendiğini gördüm.Bizimkini de öyle görmek istiyorum:)Ayrıyeten kapı açılıp kapanırken (kilit değil) çok tok bir kapanma açılma sesi var.(arac alırken galericilerin işlem olup olmadığını anlamak için kapıları açıp kapayarak expertiz yapışlarındaki gibi açıp kapama)

Kapı kilitlerini nasıl sökebilirim ve dahası söküp temizlik yaparak şuanki daha ağır kapanışını ve sesini önleyebilirmiyim?

Kapının kapanış ve açılışındaki tokluğu elde edebilecek bir ayar mekanizması mevcutmu?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapı fitillerini değiştirmelisin..

Kapı kilitlerini temizlemeli yağlamalısın..

Yorum bağlantısı
Ekrem Altaylı

selamlar 2004 focus sedan ghia aracımın sürücü kapısında bulunan arka camları kilitleme tuşu işlevini yitirdi kırmızı ışık yanıyor ancak arka camlar açıp kapanabiliyor,yeşil ışık hiç bir şekilde yanmıyor,yani kilitli görünüyor ama aktif...servise gitmeden önce fikirlerinizi alabilirmiyim ?

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
selamlar 2004 focus sedan ghia aracımın sürücü kapısında bulunan arka camları kilitleme tuşu işlevini yitirdi kırmızı ışık yanıyor ancak arka camlar açıp kapanabiliyor,yeşil ışık hiç bir şekilde yanmıyor,yani kilitli görünüyor ama aktif...servise gitmeden önce fikirlerinizi alabilirmiyim ?

Yanlış anladıysam düzeltin.

Arka camlar için çocuk kilidini aktif eden buton/anahtarlar ile fonksiyonu aktif yapabiliyorsunuz.Ancak pasifleştirmek istediğinizde bu durumda yanması gereken yeşil ışığınız yanmıyor ama camlar pasifleşiyor ve arkadaki butonlardan açılmıyor.Böyle ise yeşil ampul/lediniz çalışmıyordur.

Kapı fitillerini değiştirmelisin..

Kapı kilitlerini temizlemeli yağlamalısın..

Abi kilitler için ne yağ tavsiye ediyorsun?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...