İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Bahtiyar Aydoğdu

benim araçda kumandayla açtıgım zaman şöför kapısı açılmıyo anahtar ile açmak zorunda kalıyorum :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Ve bir son 3 gündür sağ yolcu kapısı artık merkezi kilitten bağımsızlığını ilan etti. Artık kumandayı da dinlemiyor. Biraz bekeleyeyim diyorum ama bu sefer kolay düzelmeyecek gibi. Bu merkezi kilit sorunu makyajlılarda giderildi mi acaba. Çünkü onlarda sağ kapıda anahtar girişi yok gibi gördüm ben bir iki araçta.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Ve bir son 3 gündür sağ yolcu kapısı artık merkezi kilitten bağımsızlığını ilan etti. Artık kumandayı da dinlemiyor. Biraz bekeleyeyim diyorum ama bu sefer kolay düzelmeyecek gibi. Bu merkezi kilit sorunu makyajlılarda giderildi mi acaba. Çünkü onlarda sağ kapıda anahtar girişi yok gibi gördüm ben bir iki araçta.

benim araçda'da sag arka kapı bagımsız kafasına göre takılıyo, dünde aracın içinde iken stop halinde kapıları kilitledi açtım bi müddet sonra yine kilitledi...

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
şöför tarafinda,icerden manuel olarak "lock" tusuna basip 4 kapiyi da kilitledigimizde arkadaki kapilarin icerden acilmamasi gerekmiyor mu?eger söför tarafindaki tusla kilitleyince arkadan aciliosa ne anlami kaldi kilitin bence???

İçerdeki Lock kilidi ıaşıklarda durduğunuzda davetsiz kişilerin kapıları dışarıdan açmalarını engellemek içindir.Arka koltuklarda oturan çocukların içerden kapıları açmalarını engellemek için;kilitk.jpg

Bu durumda,arkada oturan büyüklerde içerden kapıları açamıyacaktır.Onları uyarın kapı kilit koluna asılıp durmasınlar :i-ih:

Aşağıya inip kapıyı dışarıdan siz açacaksınız.

Bu ilk defa resim ekledim.Boyutlar için kusura bakmayın.Öğreneceğiz. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu ilk defa resim ekledim.Boyutlar için kusura bakmayın.Öğreneceğiz. :nazar:

Fotoğraf eklemede sorun yok... Başarmışsınız :i-ih:

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Benim aracımda sağ ön kapı için problem yaşayarak çıkmacıdan alarak değiştirmiştim. Çok daha nadiren olsa da sol ön kapı da kış soğuklarında problem çıkarıyordu. Hatta CC için GEM modülünü değişitirinceye kadar bir kez problem de olmuştu. Otomatik kilitlenen kapıları park sonrasında bazen elle açamıyor, kumanda kullanmak zorunda kalıyordum. GEM modülü değişikliği sonrasında havalar belirgin soğusa da hiç tekrarlamadı.

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
Fotoğraf eklemede sorun yok... Başarmışsınız ;)

Sayenizde Özyürek Hocam.Forumda yok yok.Her şey açıklanmış.Tüm arkadaşların emeğine sağlık.

Yorum bağlantısı
Muhsin Küçüktuna

Merkezi kilit konusunda bende oldukça sıkıntılıyım. kumanda ile kapıların kilidini açmak istediğimde 4 kapı otomatik olarak açılıyor ancak hemen arkasından tekrar kilitlemeye geçiyor veya kilitlemek istediğimde ise kilitleme yapmıyor ve dolayısı ile kapıları manuel olarak kilitleyip açmak zorunda kalıyordum. ustaya götürdüm. tamirinin olmadığını ve değiştirilmesi gerektiğini söyledi. geçici olarak iptal edildi. kapı kilit otomatiği kaça malolur.

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg

arklar soguk havalarda özellikle merkezi kilit uzaktantan kumanda ile kapanmıyor ama anahtarla kapanıyo hepsi birden.yağmurlu havalarda çok kötü oluyo??bende anahhtarla arabayı kilitleyip kumandayla da kitliyorum ki alarm devreye girsin. açarken de sanki hiç bi sorun yokmuş gb açılıyo ama kumanda kilitlenmiyor alarm sonradan takılmış. ustaya 5 defa gittim elini bile sürmeden motoru gitmiştir 350 tl gider diyor bende ne yapacağımı şaşırdım arabam 2001 focus gp ambiante ltf yardımcı olabilecek ark lar msj yazsın ltf

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
En ufak bir müdahale ile çalıştırılabilir parçaların değiştirilmesini LÜTFEN önermeyin. Otomobil firmalarına para kazandırmak yerine ustalığınızı gösterin ve mecbur kalmadıkça, zorunlu olmadıkça parça değiştirmeyin. Müşteriye parça değişimi isterse o zaman parça değiştirin. Benim aracın motor suyu püskürtme motorunun hortum bağlantı yerinden su damlıyordu. Motor değişecek deyip işin içinden çıktılar.

Basınçlı bile olmayan bir su damlasını kesemeyecek kadar aciz bir usta mısınız?

Benim tamir ile ilgim olmamasına rağmen türlü yapıştırıcılar, balmumu vs ürünlerle bu damlama olayını kesebileceğimi düşünüyorum.

Fakat usta, motor değişecek deyip işin içinden çıkıyor. Gitsen fiyatını sorsan 150 TL isterler. Kardeşim tamirini yap, 50 TL yi sen al.

Malaesef günümüzde çoğu usta sök tak ustası tabir edeceğimiz ustalardan , istisnalar hariç .

Cam motorum bozulmuştu ilk aracımda araç Doğandı nereye gittiysem cam motoru değişecek dediler 100 küsürlüra para istemişerdi o zaman üç kuruşluk araba o parayı vermem dedim . Tavsiye üzerine Bostancıda bir ustaya gittim motoru söktü tornacıya gönderdi motorun içi açılmaz şekilde yapılmış içini açtı tornacı. Bozulan sarmal şeklinde teli tekrar sardı ve leğimledi. 5 lira tornacıya 5 lirada ustaya 10 liraya halletmiştim. Kimse parçayı tamir yoluna gitmiyor malesef günümüzde :jedi:

Yorum bağlantısı
Özay Uçar
arklar soguk havalarda özellikle merkezi kilit uzaktantan kumanda ile kapanmıyor ama anahtarla kapanıyo hepsi birden.yağmurlu havalarda çok kötü oluyo??bende anahhtarla arabayı kilitleyip kumandayla da kitliyorum ki alarm devreye girsin. açarken de sanki hiç bi sorun yokmuş gb açılıyo ama kumanda kilitlenmiyor alarm sonradan takılmış. ustaya 5 defa gittim elini bile sürmeden motoru gitmiştir 350 tl gider diyor bende ne yapacağımı şaşırdım arabam 2001 focus gp ambiante ltf yardımcı olabilecek ark lar msj yazsın ltf

aynı sorun bende alarmı taktırdığım günden beri var. bu gün ithalatçı firmayla görüştüm, beyini söküp kargolamamı istediler. alarmı ben haziran ayında taktırmıştım. o günden beri kapıları kilitlemiyor, ancak kilitli kapıları açıyor.

Yorum bağlantısı
İlhan Soyak

arkadaşlar iyigünler ben yeni katıldım aranıza bende 2001 model focus var bağaj kiliti ne içerden nede kumandadan açılıyo sıcak havalarda sorun yok ama serin havada açılmıyo bunun çözümü nedir bagaj kilidini biz temizleyebilirmiyiz acaba ve nasıl temizlenir.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
WD40 işe yararmı acaba :good1:

Kesinlikle işe yarar . Bende 4 kapıya sıkmıştım kış başlamadan :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

benim de sorunum vardı kaportacı içeri neredeyse bir kutu spreyli bir şeyi boşalttı çok da acayip kir çıktı içerden

sonra bir güzel sıvı gresle yağladı

canavar gibi şimdi

Yorum bağlantısı
İlhan Soyak
(düzenlendi)

şimdi hiçbir kilit çalışmıyo soğuk havada merkezi kilit devre dışı hava ısınınca düzeliyo biraz güneş çıkınca hangi kilitleri söktürüp temizletmem gerekir bu işi kaportacı yaparmı acaba yoksa elektirikçimi.Birde kilitlere wd40 nasıl uygulanır tüm kapı kilitlerine birdee bağaj kilidinemi uygulatayım bağaj kiliti kapalı bir kutu gibi duruyo onun içinemi sıkacam acaba yoksa sadece ön kapılaramı sıkalım şimdiden teşekkür ederim acil yardımlarınızı bekliyorum

tarihinde ?lhan Soyak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlhan Soyak

şimdi hiçbir kilit çalışmıyo soğuk havada merkezi kilit devre dışı hava ısınınca düzeliyo biraz güneş çıkınca hangi kilitleri söktürüp temizletmem gerekir bu işi kaportacı yaparmı acaba yoksa elektirikçimi.Birde kilitlere wd40 nasıl uygulanır tüm kapı kilitlerine birdee bağaj kilidinemi uygulatayım bağaj kiliti kapalı bir kutu gibi duruyo onun içinemi sıkacam acaba yoksa sadece ön kapılaramı sıkalım şimdiden teşekkür ederim acil yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Kapı kilitlemeyle ilgili bir sorun yaşamadım bir bilgim yok fakat wd 40 ın faydası olur ben buji kablolarının içerisine bile sıkıyorum iletkenliği artırıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kış gelince yapar ama Hatay çok mu soğuk ;) arkadaş hiç öyle anlatmıyordu da

Yorum bağlantısı
İlhan Soyak
Kış gelince yapar ama Hatay çok mu soğuk ;) arkadaş hiç öyle anlatmıyordu da

dondurucu soğuk olmasada soğuk biraz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Araba 10 yaşına girdi ya dün 2-3 gün önce otomatik sorunlar baş gösteriyor sanki programlanmış gibi.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
Kapı kilitlemeyle ilgili bir sorun yaşamadım bir bilgim yok fakat wd 40 ın faydası olur ben buji kablolarının içerisine bile sıkıyorum iletkenliği artırıyor.

İletkenliğin soğukla bir lakası olabilirmi ? Wd 40 burada iletkenliği nasıl etkiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Malum konu ile birleştirelim burayı arkadaşlar... Ben bi okuyum forumu.. dünden beri bakamadım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...