İçeriğe Yönlendir

Anahtar Soru Ve Sorunlarınız

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Hüseyin Yergin

Daha önce almış olduğum 2010 titanium hb aracımın 2 adet yedek anahtarı da kumandalı idi şimdi aldığım 2008 titanium x paket aracımda yedek anahtarı kumandasız. Eşimle aracı ortak kullanıyoruz, pozitif ayrımcılık yaparak kumandasız anahtarı ben aldım ve titanium x paket aracımın kapısını kontakla çevirerek acıyorum, biraz garip ve zor oluyor bunu kumandalı yapsak ne kadar masraf gider? diğerinide değiştirmek gerekirmi? buralarda ilçede yapabilecek bir yer yok il dışına göndersem kargoyla yapılamazmı araçta gitmesi lazımmı? osmaniyeye gidecegim hafta sonu orada yapabilecek birini tanıyan varmı?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Daha önce almış olduğum 2010 titanium hb aracımın 2 adet yedek anahtarı da kumandalı idi şimdi aldığım 2008 titanium x paket aracımda yedek anahtarı kumandasız. Eşimle aracı ortak kullanıyoruz, pozitif ayrımcılık yaparak kumandasız anahtarı ben aldım ve titanium x paket aracımın kapısını kontakla çevirerek acıyorum, biraz garip ve zor oluyor bunu kumandalı yapsak ne kadar masraf gider? diğerinide değiştirmek gerekirmi? buralarda ilçede yapabilecek bir yer yok il dışına göndersem kargoyla yapılamazmı araçta gitmesi lazımmı? osmaniyeye gidecegim hafta sonu orada yapabilecek birini tanıyan varmı?

Telefonla görüşün yardımcı olurlar ;)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/180761-ankara-ycel-anahtar/page__view__findpost__p__710175

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Çalışmayan camları tekrar kodlamanız gerekiyor.. ( tüm camlara yaparsanız daha iyi olur )

Kodlamak için kontak açıkken camlar kapanana kadar tuşa basılı tutun ve 5-6 saniye kadar basılı bekleyin ;)

Abi bu olay bizim fiestalarda var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yakup Gönül

Selamlar arkadaşlar, ben de 2006 focus aracımın kumandalı anahtarını kaybettim. Yetkili servilerdeki fiyatlar malum.

Güvenilir bir anahtarcıya ihtyacım var.

Şişli Maslak civarında var mıdır?

Yardımcı olandan Allah razı olsun.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Olcay Eyüboğlu

Arkadaşlar 2008 focus ghia hb tdci aracım var. Kumandadaki bagaj açma tuşuyla bagajı açıyorum. Bagajı elimle kapatıyorum, dörtlü ikaz yanıp sönüyor. Bagaj bazen kilitleniyor, bazen kilitlenmiyor. Tekrar elimle açıp kapıyorum. Bazen ilk denemede kilitleniyor, bazense birkaç deneme yaptıktan sonra kilitleniyor. Her elimle kapatmamda dörtlü ikaz çalışıyor, fakat her çalıştığında bagaj kilitlenmiyor. Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Merhabalar,eski kumandalı anahtarım fazla yıprandığı için kasko hakkımdan yeni bir kumandalı anahtar aldım,haliyle anahtarlarımın kodu değişti,eski anahtarımı da yedek olarak kullanmak istiyorum fakat kitapçıkta yazan anahtar programlama tarifinden sonra(4 kere kontağı 2 konumuna getirin gibi şeyler yazıyordu) eski anahtarım sadece arabayı açıp kitleyebiliyor,hala çalıştıramıyor.

Yanlış ya da eksik yaptığım bir şey mi var yoksa güvenlik açısından buna izin verilmiyor mu?Eğer kendim yapamıyorsam ankara'da nerde yaptırabilirim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaskonuzda, arızalı anahtarı değiştirme hakkınız mı varmış.. ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İmmo kodu değişti, galiba anahtar yıprandı değil de kayboldu diye beyanda bulundunuz...Eski anahtarınızı bir ihtimal bir anahtarcı tarafından kodu silinip tekrar yeni kod yazılarak aktif hale getirilebilir..Sizin aktif etmeye çalıştığınız uzaktan kumanda kodu, immo kodu değil..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Kaskonuzda, arızalı anahtarı değiştirme hakkınız mı varmış.. ?

Kayboldu diyerek aldık

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

İmmo kodu değişti, galiba anahtar yıprandı değil de kayboldu diye beyanda bulundunuz...Eski anahtarınızı bir ihtimal bir anahtarcı tarafından kodu silinip tekrar yeni kod yazılarak aktif hale getirilebilir..Sizin aktif etmeye çalıştığınız uzaktan kumanda kodu, immo kodu değil..

evet kayboldu diyerek aldık,daha sonra da anahtarın biri babamda diğeri de bende dursun istedik.o zaman bir anahtarcının yolunu tutucaz.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aydın Bengü

2011 focusun kumandalı anahtarı kaputu açarken (sol-sağ) zorlanıyor, nerdeyse çat diye kırılacak

hatta eklem yerinden oynamaya başladı, herkeste mi aynı durum var, benim kaput kilidi yağ mı istiyor.

çözümü nedir kumandasız yedeklemi açalım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Çalıkuşu

immo anahtarında pil yuvasında bir problem oluştu , çıkma bir kart ayarladım pil yuvasını aktardık , anahtarı kodlayamadık

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Sanırım bagaj kapağının ayara ihtiyacı var dili tam karşılamıyor.Bazen yakalıyor bazen yakalayamıyor.

Araçta sorun yokmuş. Meğer bagaj kapandıktan 15-20 sn sonra kilitleniyormuş. Galiba anahtarı bagajda unutma ihtimaline karşı, ya da almayı unuttuğun birşeyi tekrara bagajı açmaya gerek kalmadan alasın diye...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Kızılkaya

Anahtarsız çalıştırmada anahtar çalınır veya kaybolursa, araç hırsızlığını (anahtarı bulan kişinin aracı çalması) önlemek için ne yapılabilir?Anahtarın kodu aracın anahtarı tanıdığı kod veya şifre değiştirilebilirmi ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Karaaslan

son günlerde fark ediyorum araba sanki geç hızlanıyor neden olabilir? turbo da sıkıntı yok yağ değişti hava filtresi polen filtresi değişti sadece mazot filtresi değişmedi mazot filtresinden kaynaklanıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Onur BOYACI

yorumların hepsini okuyamadım ama bana bi tek bana mı 1 asıl 2 yedek anahtar verdiler =) aracım start/stop lu modelden. 2 tane kumandalı 1 tane kumandasız anahtar verdiler

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

Anahtarsız çalışma özelliği bulunan aracımda anahtar pili zayıf uyarısı verdi ve sarı ünlem devamlı yanıyor.

1. Bizim kumandaların pili nedir?

2. Nasıl değişiyor?

Yorum bağlantısı
Anıl Demirtaş

aynı sorun bendede var.konu açtım bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Bende de aynı arıza uyarısı oldu.Serviste anahtar pili değişti 10 tl ye ve sorun kalmadı.Kendiniz değişseniz bile kodlama için mecbur servise gideceksiniz.Bence hiç uğraşmayın

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hüseyin Yergin

Aracımın kaybolan anahtarlarını 2 haftadır arıyordum sonunda buldum. Anahtar düşmanı kızım anahtarımı alıp, kullanmadığımız icinde biraz su kalan damacana şişesinin içine atmış şans eseri buldum bulğumda deri anahtarlık kısmı küflenmiş ve demir kısımları paslanmaya başlamıştı çıkartıp iyice sildim ve temizledim.

img20121222111950.jpg

Sobanın arkasına koydum içi bile su dolmuş iyice kuruttum.

img20121222112837.jpg

Kuruduktan sonra yağ ile metal kısımlarını silip iyice pasını aldım buda son durum. Anahtarımız hala sorunsuz calışıyor. Fordumun anahtarı bilem sağlam.(Maşallah)

img20121222120150.jpg

Evimizde olan bir faili meçhulu daha aydınlatmış bulunuyorum. İşte fail suratında suçluluk edası ve yanında suç eşyası. :air_kiss:

img20121222112847.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mesut Çelik

Benim de yedek anahtarım malesef yok !

2010 model comfort larda sıfır alınırken verilen anahtarlar hangisi sustalı kumandalı, kumandalı, kumandasız bu üçünden ikisinimi veriyorlar yoksa üçü birden sıfır araçlamı veriliyor?

Anahtarla ilgili herşeyi okudum formda kafam çok karıştı. Yedek anahtarı olmayanlar için, Mehmet bey ilk başlarda komple kilit sisteminin değişmesi gerektiğini belirtmiş ilerleyen sayfalarda bir anahtarcıdanda yedek anahtar alınabileceğini söylemiş. Benimde nacizhane anladığım biz yedek anahtarı yaptırınca aracın şifresi değiştirilip yeni ve eski anahtarlarla bu şifre eşleştiriliyor, ama aracı alırken verilmeyen yedek anahtarda kapıları açabiliyor ama çalıştıramıyor. Vakit ayırıpta cevaplayan olursa minettar kalırım.

Bu arada çorum servisivde 195 tl ye yedek bir anahtar yapabileceklerini söylediler anahtar kumandalı fakat sustalıdeğil, ilk başta sorduğum sorunun cevabına göre anahtar yaptırmayı düşünüyorum.

Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

Teşekkürler iyi dilekleriniz için. 2010 comfort donanımında nasıl bir anahtar veriliyordu bilmiyorum, ama araçınız için sustalı anahtar yaptırmak artık çok kolay anahtarlarınız kumandasız yada sustasız olsa bile anahtarcıya gidiyorsunuz önce boş sustalı anahtarı sizin aracın kontağına girecek şekilde çekiyor. Elinde bir mini bilgisayar gibi bir aletle mevcut anahtarı sizin araçınıza tanıyor sanırsam immobilizer dedikleri olay bu olsa gerek. Tüm kapıları sorunsuz açıyor ve kapıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...