İçeriğe Yönlendir

Anahtar Soru Ve Sorunlarınız

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Kıvanç Altınbay

ıkıncı servıs yanlıs bır sıstem uygulamıs hıc bır kasko bunu kabul etmez cunku kasko arabasınıda garantıye almak zorundadır ıkıncı kısılerın araca gırmesını de engellemesı ıcın butun gobeklerın degısmesı gereklı

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Çağlar Bayur
sanırım birkaç kişinin merakla aradığı anahatar bu umarım işinize yarar,

http://www.sahibinden.com/ford_fiesta_kuma...pXQQdisplayitem?

İlandaki parça aslında 2 ayrı parça ama bunda anahtar bölümü yok :nazar: , orjinal parça ise kırmışlar almışlar, ya da orjinal değil. Yani tek başına işe yaramaz. anahtar bölümü yok ise immo çipi içinde mi diye açıp bakmalı.

Yorum bağlantısı
Ali Küçükşahin

Herkese merhaba,

Öncelikle kaskolarda (en azından benim araştırdıklarımda) anahtar kaybı durumunda yedek anahtarı kaskodan yaptırıyorsunuz ama hasarsızlık gidiyor. Eskiden hasarsızlık gitmiyormuş, hasarsızlığı kaybetmeden yaptıran arkadaşlarım vardı.

Neyse bende turan güneş cad./ankara da bi anahtarcıda kumandasız anahatarı 75 tl yaptırdım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Öz
(düzenlendi)

Bugün elime 2008 model bir Focus 1.6 Titanyum geçti. Sağolsun şirketim al kullan dedi, ama arabayı otoparktan teslim aldığımda anahtarı yoktu, kapısı açıktı. Kapıyı trafik vakfının çekicisi aracı otoparkta itebilmek için açmış.

Neyse, otopark Herford'a yakındı, Nihat abi sağolsun bir anahtarcı önerdi(kendisine ilgisi ve yardımları için çok teşekkür ediyorum), arabayı çekiciyle anahtarcının önüne götürdüm.

Kapı kilidini 1 adet vidayı sökerek yerinden çıkarttılar ve kilidin şifresine göre 1 adet sustalı anahtar ve 1 adet kumandasız yedek anahtar yapıp arabayı çalıştırmayı başardılar. Ama bir sorun var, kumandayı programlayamadık. Ustanın dediğine göre (ki benzerini ustanın connectinde denedik) kontağı hızlı bir şekilde 4-5 kez açıp kapatınca araç sesli bir uyarı veriyormuş, uyarıdan sonra kumandanın tuşuna basarak kumandayla arabayı tanıştırıyormuşuz.

Ama değil 4-5, 20 kere kontağı açıp kapattık ses seda yok. Acaba bu arabada kumandayla arabayı tanıştırmanın başka bir yolu mu var?

Edit: sanırım yanlış yere yazmışım, araç focus :D

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

bende var kayıtlı adresi isteyene verebilirim bu sustalı anahtarladan yapıyor istanbulda bir firma

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

anahtar kodlarken ford servislerinde bir iç kod giriliyor bu kod internetten forddan ( ingiltere) alınıyor

anahtarcılar bu iç kodu girebilmek için değişik cihazlarla uğraşıyorlar ve buda aracın PCM modülünü bozuyor dikkat edin her anahtarcıya yaptırmayın derim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

25.000Euroya bir cihaz almışlar, pcm den aldıkları bilgiyi, internet üzerinden yollayıp immo kodunu alıyorlar. İmmo ya da güven kalmadı.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
25.000Euroya bir cihaz almışlar, pcm den aldıkları bilgiyi, internet üzerinden yollayıp immo kodunu alıyorlar. İmmo ya da güven kalmadı.

+1

O alet epey ucuzlamış, anahtarın şifresini yaptıktan sonra immo kodunu kırmak 15 dakika sürdü.. GPRS ile bağlanarak aldı kodu alet..

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Birkaç gündür yedek anahtarımı kullanıyordum. En son aracımı çalıştırmak istediğimde gösterge ışıkları vs. yandı ve son hamlede arabada tık yok, bir türlü çalıştıramadım. Diğer anahtarımı denediğimde sorunsuz çalıştı. Oysaki yedek anahtarın çıkıntılarında aşınma diğerine göre yok denecek kadar az. Sorun ne acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Birkaç gündür yedek anahtarımı kullanıyordum. En son aracımı çalıştırmak istediğimde gösterge ışıkları vs. yandı ve son hamlede arabada tık yok, bir türlü çalıştıramadım. Diğer anahtarımı denediğimde sorunsuz çalıştı. Oysaki yedek anahtarın çıkıntılarında aşınma diğerine göre yok denecek kadar az. Sorun ne acaba?

İmoobilizer...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Cihan Toparlak

bende aracın sahibi aldığımda yedek anahtar verdi, anahtar aracı açıyor kapatıyor kumanda ediyor ancak çalıştırmıyor neden acaba. marş basmıyor. bir arkadaş onda cip kodlama yapmak gerekiyor dedi . ama ben o kodlamayı kitapçıktaki talimata göre yapınca olmuyor hala sadece kumanda ediyor kapıları açıp kapatıyor bagajı açıyor bukadar kapıları açıyor kontağı çeviriyor ancak çalıştırmıyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Toparlak
Bugün elime 2008 model bir Focus 1.6 Titanyum geçti. Sağolsun şirketim al kullan dedi, ama arabayı otoparktan teslim aldığımda anahtarı yoktu, kapısı açıktı. Kapıyı trafik vakfının çekicisi aracı otoparkta itebilmek için açmış.

Neyse, otopark Herford'a yakındı, Nihat abi sağolsun bir anahtarcı önerdi(kendisine ilgisi ve yardımları için çok teşekkür ediyorum), arabayı çekiciyle anahtarcının önüne götürdüm.

Kapı kilidini 1 adet vidayı sökerek yerinden çıkarttılar ve kilidin şifresine göre 1 adet sustalı anahtar ve 1 adet kumandasız yedek anahtar yapıp arabayı çalıştırmayı başardılar. Ama bir sorun var, kumandayı programlayamadık. Ustanın dediğine göre (ki benzerini ustanın connectinde denedik) kontağı hızlı bir şekilde 4-5 kez açıp kapatınca araç sesli bir uyarı veriyormuş, uyarıdan sonra kumandanın tuşuna basarak kumandayla arabayı tanıştırıyormuşuz.

Ama değil 4-5, 20 kere kontağı açıp kapattık ses seda yok. Acaba bu arabada kumandayla arabayı tanıştırmanın başka bir yolu mu var?

Edit: sanırım yanlış yere yazmışım, araç focus :)

kitapçıkta yazılan ve benim becerdiğim kodlama yöntemini belirteyim.

kontağı 6 saniye içerisinde 4 kere 2 konumuna getiriniz yani marşa basınca kontağın geri tıkladığı noktaya

yani

0 - 2

0 - 2

0 - 2 bunlar 6 sn içerisinde

0 - 2

0

birinci anahtarın kumanda tuşlarından açmaya basın 10 sn içerisindede bunlar

ikinci anahtarın kumanda tuşlarından açmaya basın

üçüncü anahtarın kumanda tuşlarından açmaya basın

'''

'''

'''

sonra anahtarı 2 konumuna alınız

kumandaları kodladınız. kalanı immobilizer cip kodlamaymış onu ben beceremedim benim yedek anahtarım marşa basmıyor arkadaşın dediğine göre immobilizer cipi kodlanmalıymış ama nasıl ben bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Çalıkuşu

istanbulda anahtar yaptırabileceğim güvenilir bir firma ismi önerebilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Onur Aslan

herkese merhaba bugün aracıma bindim işimi hallettim sonra tekrar bindim eve geri geldim kapıları kilitlemeye çalıştığımda bir baktım kilitlenmiyor.kapılar falan mı açık diye kontrol ettim değil sonra ford yetkili servisine gittim kumanda değişcek dediler 450 tl + 100 tl de kodlama parası 550 tl para istediler kumandaya :) bende yaptırmadım döndüm geri.uzaktan kumada ile kapıları bagajı açabiliyorum fakat kilitleyemiyorum araç 2006 focus 2 tdci yardımcı olabilcek yada bir önerisi olan varsa çok sevinirim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

Manuel olarak kilitleyebiliyorsanız, muhtemelen anahtarın sadece uzaktan kumanda kısmı değişecek. Çıkma anahtar bile işinizi görmesi lazım. Programlama için de yetkili servis şart değil.

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ustalarımız daha iyi bilir ama aküyü söküp 5-10dk bekleyip geri bağlamayı denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
herkese merhaba bugün aracıma bindim işimi hallettim sonra tekrar bindim eve geri geldim kapıları kilitlemeye çalıştığımda bir baktım kilitlenmiyor.kapılar falan mı açık diye kontrol ettim değil sonra ford yetkili servisine gittim kumanda değişcek dediler 450 tl + 100 tl de kodlama parası 550 tl para istediler kumandaya :s bende yaptırmadım döndüm geri.uzaktan kumada ile kapıları bagajı açabiliyorum fakat kilitleyemiyorum araç 2006 focus 2 tdci yardımcı olabilcek yada bir önerisi olan varsa çok sevinirim teşekkürler.

Kumandanın kilitleme tuşunu kontrol edin ; oksitlenmiş falan olmasın.. :p

Yorum bağlantısı
Onur Aslan
(düzenlendi)

dün ilk başta tanıdığım bir elektronikciye uğradım yetkili servise gitmeden önce o anahtarın içini açtı oksitlenmenin olmadığını üstelik herhangi bir sorunda göremediğini söylemesi üzerine yetkili servise gittim. yetkili servistete açıkcası 2 dk birşeyler yapıp hemen anahtar değişcek dediler o yüzden güvenemedim açıksası düzeltmek için hiç bir çaba göstermediler. aküyü söküp takmayı denemedik bir de onu deniyeyim bugün o zaman teşekkürler. şuan niğdede bulunuyorum öğrenciyim burası küçük bir yer hafta sonu tatile giriyorum samsuna memlekete dönicem yani olmadı o zamana kadar beklicek ama insanın canını sıkıyor anahtarla açmak.teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

tarihinde Onur Aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...