İçeriğe Yönlendir

Anahtar Soru Ve Sorunlarınız

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Keşke öyle olsa. Kapıları açıyor ve kilitliyor. Arabanın içinden hava yastıklarını ve teypi kolaylıkla sökebilirler. Besbelli ortada durum. Çok büyük bir sorun arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Murat Mert
Keşke öyle olsa. Kapıları açıyor ve kilitliyor. Arabanın içinden hava yastıklarını ve teypi kolaylıkla sökebilirler. Besbelli ortada durum. Çok büyük bir sorun arkadaşlar.

bunu bende denemiştim sadece kilitliyodu okadar ama tabi neolur ne olmaz dikkat etmek lazım. yada size denk geldi kilidinizin ikizini buldunuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
bunu bende denemiştim sadece kilitliyodu okadar ama tabi neolur ne olmaz dikkat etmek lazım. yada size denk geldi kilidinizin ikizini buldunuz.

Hem kilitliyor hemde açıyordu. Hemde kapı farketmiyor. Bagaj kapağını dahi açıyordu. Hem onunki benimkini hemde benimki onunkini.

Yorum bağlantısı
Volkan Ertürk

fiestalarda aracı alırken 2 immobilizerlı ve 1 adet yedek anahtar mı veriliyor, bende 1 adet imb. ve 1 adet yedek anahtar var ???

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Immobilizer lı anahtar olmazsa araba çalışmaz.Kumandalı demek istediniz herhalde.Bir kumandalı, bir normal anahtarla verilir Fiesta'lar.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Reşat Aydın

arkadaşlar bende connect vardı. kumandadan 1 kez kitleyince kapılar kitlenip içerden açılıyor 2 kez üst üste kitleyince ne içerden ne dışardan açılıyordu. bu özellik fiestada yokmu acaba? ve kapıları kitlemeyi unutunca kaç dk sonra kapılar otomatik kitleniyor. şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Fiesta da bu özellik yok.

Otomatik kilitlenme ise siz kumanda dan herhangi bir tuşa basmazsanız kilitlemez. Fakat kapatma yerine açma tuşuna basarsanız yanlışlıkla, araç 30sn gibi bir süre sonra kendini kilitler.

Yorum bağlantısı
Reşat Aydın

çift kitleme yapınca kapılar içerinden açılıyormu peki..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çift kilitme özelliğinde sizinde dediğiniz gibi içerden de açılmaz.Ama bizim Fiesta'ların comfort modellerinde bu özellik yok.Belki yeni kasalarda vardır.Görkem'in dediği otomatik kilitleme (unutmalara veya yanlış açılmalara karşı) benim arabada yok.

Yorum bağlantısı
Reşat Aydın
(düzenlendi)

bende collection modeli var ama çift kitlenme yok. alırken çift kitlenme var demişlerdi ya fiestada çift kitlenme yok yada saış elemanı yanlış bilgi verdi..

tarihinde Re?at Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Isık

camı açık bırakıp çift kilitleme yapmayı deneyelim bakalım ne olacak içeriden açılacak mı

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Kapıların içeriden açılmamasının ne gibi bir avantajı var ki? Emin misiniz bu işe yaradığına?

Ben çift kilitlemeyi şoför kapısı ve/veya diğer kapıları bağımsız olarak açıp kapatmaya yarıyor diye biliyorum...

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünsal Günal

Çift kilitlemede, açık camlar kendiliğinden kapanmıyor? Bir arkadaşın focus unda bu özellik var ...

Yorum bağlantısı
Reşat Aydın
(düzenlendi)

Arkadaşlar bende connect vardı onda vardı. amacı çift kitleme yaptığınız zaman içeridende kapılar açılmıyo ve hırsız camı kırıp içeriye giremiyor. camdan içeri girse bile çıkması o kadar güçleşiyor... ben denedim olmadı biraz zaman mı lazım. mesala tek kitleme yapıp kapıyı açınca kendi alarmı ötmüyor fakat kitledikten sonra 30 sn sonra açınca alarm ötüyordu.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Gerekmedik
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Erdoğan

Önceleri arada sırada oluyordu kumanda kapıları klitlemiyordu,yada araç hareket halindeyken kapı açık uyarısı yanıyordu.Şimdilerde ise sürekli kapı açık uyarısı veriyor ve kapılar kilitlemiyor.Benzer sorun yaşayanlar olduysa çözüm yolu alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kumandaya basınca, kapılar kitlenip sonra geri mi açılıyor, yoksa hiç mi hareket yok, keza anahtar ile kitleyince?

Yorum bağlantısı
Gökhan Erdoğan

Kumandaya basınca kilitleyip tekrar açıyor,bazende normal kilitlediği halde hareket halindeyken kapı açık uyarısı yanıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok güzel, yani bulmak kolay gibi. Çok emin değilim Fiestada test modu varmıydı, ama varsa: Kapılardan birini 8 defa aç-kapa yapın (durmaksızın) bip bip diyeses duyacaksınız, test moduna girdiniz, anahtar ile tek tek her kilidi açın kapayın, kapıyı, bagajı, kaputu açın kapayın. Her harekette bip sesi duymalısınız. Mesela arka kapıyı açtınız bip, kapadınız ses yok ise, orada arıza aranacak. Test modundan çıkmak için 20s. hiçbir şey yapmadan bekleyin yeterli. Test modu yok ise, aracın içinde oturun, içerden manuel olarak tek tek kapıları kitleyip, uzaktan kumanda ile kitleyin bekleyin, hangi kapı kitli iken uk çalışır ve sorunsuz kitlenirse sorunu arayacağınız kapı o kapı olacaktır.

Arıza kapı içi mekanizmada da olabilir,basit kapı switchinde de. Genelde bagaj konnektörlerinde korozyon çıkabiliyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Erdoğan

İlginize çok teşekkür ederim sabah ilk iş deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...