İçeriğe Yönlendir

Ledli stop ford connect

Yavuz Deniz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
E bunların hepsi sis kadar güçlü yanar ki zaten. :p

Bende aynen öyle düşünmüştüm... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

yaa mehmet abi ben seri 4 led yapıcam bir hazır delinmiş plakete. direnç gerekiyor mu? 12v desteklicek şekilde. birde bağlantısını nasıl yapabilirim. dirençi hangi bacaga nasıl bağlicam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yaa mehmet abi ben seri 4 led yapıcam bir hazır delinmiş plakete. direnç gerekiyor mu? 12v desteklicek şekilde. birde bağlantısını nasıl yapabilirim. dirençi hangi bacaga nasıl bağlicam?

Gerekiyor Mustafa

12 değil 14 volt düşün...

Direncin artısı eksisi olmaz..

mesela...

+ uçtan başla direnci bağla ledin + bacağını dirence, ledin - bacağını diğer ledin + bacağına, yine ledin - bacağını bir sonraki ledin + bacağına bağla...

Bu böyle devam eder gider.. Buna seri bağlama denir...

+ direnç +led- +led- +led-

Aşağıdaki resimdeki R6 direnç, D'ler Led..

led_baglanti_seri.JPG

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
Gerekiyor Mustafa

12 değil 14 volt düşün...

Direncin artısı eksisi olmaz..

mesela...

+ uçtan başla direnci bağla ledin + bacağını dirence, ledin - bacağını diğer ledin + bacağına, yine ledin - bacağını bir sonraki ledin + bacağına bağla...

Bu böyle devam eder gider.. Buna seri bağlama denir...

+ direnç +led- +led- +led-

Aşağıdaki resimdeki R6 direnç, D'ler Led..

led_baglanti_seri.JPG

peki mehmet abi kaç ohm luk direnç alcam? direncin birimini yanlış yazmadıysam kaçlık direnç olcak yoksa direnç ver desek yetermi adama :) ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

abi tamam sağol herşeyi anladım abi alıcam bugün malzemeleri. yapalım bakalım ne çıkıcak ortaya :clapping:

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Sinyal sorununu nasıl aştın...

sinyal ampullerini arka planda yanacak şakilde bağladım. artık ledli sinyallerim eskisi gibi düzenli olarak yanıp sönüyor sorun yok. ama gösterge aydınlatmasına hala bir çozüm bulamadım yok mu bu connect in göstergelerinden anlayan birisi.

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Bence göstergelere girme...

o cesareti bulmuş olsaydım çoktan girerdim. emin olmadan sökmeyi düşünmüyorum. oynanacak bişeye benzemiyor. eski sistemler gibi olsa olurdu ama fazla teknik bir yapıda imal edilmiş. dolaysıyla mudahale için konuya tam hakimiyet şart. yoksa sonu çok acı olur.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bugün bi şahinde gördüm. Standart stopların içine led döşenmiş. Müthiş olmuş,işi anlayan biri yapmış belli ki fabrikasyon gibiydi. Sinyallerin yanma aralığı ve hızı aynı vwdeki gibi yapılmış. Ben de özendim yahu. ;)

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Bugün bi şahinde gördüm. Standart stopların içine led döşenmiş. Müthiş olmuş,işi anlayan biri yapmış belli ki fabrikasyon gibiydi. Sinyallerin yanma aralığı ve hızı aynı vwdeki gibi yapılmış. Ben de özendim yahu. :)

wv deki gibi yanması için birşey ayarlaman gerekmiyor. normal ampullerin ışığı çoğalarak yanar azalarak sönerler ama ledler öyle değil tam parlaklıkta ve aniden yanar, aniden söner. yani sert yanar sert söner. normal ampul gibi solma olmaz. zaten beni de cezbeden tarafı bu olmuştur. bence bir avuç led al ve önce dilediğin kadar oyna onlarla. çok zevkli bir uğraş. maliyeti düşük olduğu için sana yük olmaz. bir kaç denemeden sonra bırakamayacaksın emin ol. zaten bunun zevkli tarafı kendi kendine yapmak.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

VW den kastım;yanma sönme süreleri arasındaki boşluğun güzel ayarlanmış olmasıydı.Normalinden biraz daha hızlı. Yoksa ledler normal ampüller gibi dirence sahip olmadıklarından,ısınmaları ve soğumaları söz konusu değil,o yüzden de ani yanıp sönerler. Bayağı bi uğraşmışlığım var. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vw lerdeki ledler çok değişik ve özel. + - kutuplar yer değiştirince sarı veya kırmızı yanan ledlerden var. Bir stop farını hacamat edip bakmıştık içine, piyasada satılan ledlere hiç benzemiyor. Connectin stopları şok şık olmuş elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Çok güzel olmuş eliize sağlık. Yeni Cmax'lerin Led'li stopları gündüz güzel durmuyor şekil olarak ama gece çok güzel görünüyor. Ayrı bir hava katıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İnan Erbil Sefer
hızımı alamayınca biraz ucu fazla kaçtı. aslında 3. frenle işim yoktu ama o kadar led in içinde parazit yapıyordu bende onu terfi ettirdim.

sizin fikrinizi değerlendirdim sisleri fren olarak kullandım tabiki.

Kolay gelsin abi

Sisler orjinal kalsada Fren kısmına "aralardaki " boşluklara led atsan olmazmı

Sadece bi fikir

Bildiğim kadarıyla park stoplarıyla fren stoplarının tesisatları ayrı olmalı

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Kolay gelsin abi

Sisler orjinal kalsada Fren kısmına "aralardaki " boşluklara led atsan olmazmı

Sadece bi fikir

Bildiğim kadarıyla park stoplarıyla fren stoplarının tesisatları ayrı olmalı

o resimler projenin ilk hali. şu anda ki çalışma şekli senin bahsettiğin gibi. ama led eklemek bütünlüğü bozuyor. ben fren ledlerini, farlar ile normal yaktım, frene basınca ise daha parlak yanıyor böylece fren ve park olarak çalışan en üstteki lamba da orjinali gibi çalışmış oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Connect için hazır led stop yoktur...

Ama yapı uygun el beceriniz varsa kendiniz yapabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

bu iş üzerinde bende çalışmalar yapıyorum eski bir çıkma stop aldım üzerinde çalışıyorum becerebilirsem siteye resimleri eklerim ama bayabi zor olacak

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Deniz
Abicim herşeyi çok güzel anladım lakin stopların içini nasıl açacağım konusunda hiçbir fikrim yok zarar vermemem için bana bu yöntemi biraz açıklarsanız sevinirim.....

stop cam kısmının arkasındaki plastik gövdeyi. ledleri dizdiğin kartın gireceği kadar keseceksin başka yol yok. camları çıkarmayı unut. kırılıyor. ben çok uğraştım nafile.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yavuz bey elinize emeğinize sağlık led çalışması güzel olmuş eminim isterseniz göstergeleride yapabilirsiniz.(Ben de Darıcada oturuyorum burasıda yanılmıyorsam ya Hızlan ın yada Alsan ın bahçesi)

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
Yavuz bey elinize emeğinize sağlık led çalışması güzel olmuş eminim isterseniz göstergeleride yapabilirsiniz.(Ben de Darıcada oturuyorum burasıda yanılmıyorsam ya Hızlan ın yada Alsan ın bahçesi)

merhaba adnan bey buralardan birini duymak güzel. bende darıcadayım (f. çakmak mah.). tahmininiz isabetl oldu. resimlerdeki yer hızlanlar oto nun park yeri. zaten ben de hızlanların elektrikçisiyim. evet led çalışması bence de güzel oldu ama ledler çok narin malzemeler. ve yaparken biraz terletiyor.

Peki abi bi resim falan var mı örnek olması açısından yada en son halinide olsa çekip koysan rica etsem :)

arkasını ne şekilde keseceğiz abi bide resim olsa :D

yusuf kardeş senin için stopları söküp buraya resimlerini koyacağım.

eline sağlık çok güzel olmuş.

teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Bende ASAN ın arka tarafında oturuyorum k.karabekir mh. bende elk.tek.ama bu işlere bulaşmıyorum(bulaşmamaya çalışıyorum bazı işler çok güzel oluyo bende yapmak ıstiyorum.)Arabanın 1sene daha garantisi var belki sonra ufak ufak başlarım.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...