İçeriğe Yönlendir

LPG kiti taktırmalı mıyım diyenler

Güntan Kömürlü

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
1.LPG’ye son yapılan zamlardan sonra LPG takmak hala mantıklı mı? Örneğin şu an şehir içi sakin kullanımda (Konya trafiği) 300 ykr (9 litre benzin) yakıyor. LPG takınca ne kadar yakar?

2.Forumdan edindiğim bilgilere göre en mantıklı seçim Teleflex markası. Ancak Konya’da ve Elazığ’da servisi yok. Teleflex tercih edilecekse montajı Ankara da yaptırmak gerekiyor. Bir sorun olduğu zaman da Ankara ya da Kayseri’deki servislere gitmek gerekecek. Düzgün bir montaj sonrasında ne sıklıkta servise gitmek gerekir? Kaputu kapatıp unutabileceğiniz sorunsuz bir sistem var mı?

3.Teleflex’in servis ağı sorunundan dolayı başka bir marka önerir misiniz?

1- Az kilometre yapıyorsanız bu günkü fiyatlar ile lpg mantıklı değil bence...

Niye derseniz, niyesi şöyle;

Benzin; 3,15 Lpg: 2,03 Ytl.

8 litre benzin yakan bir araç 100 km'de 25,20 Ytl yakar...

8 litre benzine tekabul eden 9,36 litre lpg litresi 2,03 liradan 19 Ytl. yapar.. Yani 100 km'deki tasarruf miktarı sadece 6 lira...

2- Ben Nevşehir'den gidip Ankara'da taktırdım... Mutluyum, mesudum... Ucuz bir kit taktırmayacaksanız ve bir kaç gün test etme imkanınız olacak ise Ankara'dan teleflex tavsiye ederim... Sorunsuz bir montajdan sonra sadece filtre değişim işiniz olacak.. Gittiğiniz yerde filtre bulamasanız bile size filtreyi gönderirler herhangi bir yerde taktırırsınız...

3- Öneri değil ama.. Teleflex taktırmayacaksanız en ucuzlara bakın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.Arabayı kısa mesafelerde kullanacaksanızda lpg'ye gerek yok,çünkü ısınmadan lpg'ye geçmiyor,malum Elazığ ve Konya soğuk memleketler.

Merak ettim kaça aldınız,Benimde niyetim var o yüzden soruyorum.

İyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Yorum ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim. Elazığ Konya arası 750 km. senede bir kaç kez gelip gitsem sanırım en az 5-7 bin km uzun yol yapıyor. Bu arada arabayı 27000 YTL ye aldım.

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Emme Gaz diye bir sistemi övdüler. Nedir ne değildir bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Galip bey ben de çok bilmiyorum bi arkadaşım önerdi. Ama araştıracağım. Bildiğim kadarıyla tank üreten Step firması distribütörlüğünü yapıyormuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emme Gaz diye bir sistemi övdüler. Nedir ne değildir bilgisi olan var mı?

Adını bildiklerimizi çözersek yeter arkadaşlar.. Bide bunlarla uğraşmayalım... :)

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Mehmet Bey, LPG fiyatları düştüğüne göre LPG cazip bir seçenek diyebilirmiyiz.

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Haklısınız. Mondeoyu alalı henüz 1-2 ay oldu sanırım bir süre benzinle binip sonra da teleflex takmak mantıklı. Ama daha önce de belirttiğim gibi servis sorunu düşündürüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey, LPG fiyatları düştüğüne göre LPG cazip bir seçenek diyebilirmiyiz.

Diyebiliriz....

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Ben de o nedenle bir süre benzinle binip aracı tanıyayım diyorum. Sonrasında LPG yi takınca muhtemel sorunların kaynağını bilebilmek için. Mondeo için LPG deposu olarak bir öneriniz var mı? Simit ya da düz gibi.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fikri Çakır

geçen hafta uzun araştırmalar sonucunda nihayet aracımı aldım fakat internetten kurtulamadım. araba ilanını geçtik şimdide lpg ye kafayı taktık...

aracım focus 2002 ghia beyaz en kısa zamanda da fotoğraflarını koyacam siteye

yeni üyeyim ve ilk arabam. öğretmenim ve yılda hesaplamalarıma göre 7000 ile 10000 arası km yapacak gibiyim.

lpg yi taktığımda daha hesaplı gelecek gibi ama bazı arkadaşlarda lpg motoru yiyiyor masrafı artıyor vb. sözler de diyorlar. geçengün denizli den memleketten gelirken 256 km de 50 tl ye fulledim yaklaşık 195 yakmış uzun yolda ama aynı caziplikte şehir içinde yakmıyo gibi geliyo bana SİZCE NE YAPMALIYIM ARABAMDAN MEMNUNUM ŞİMDİLİK 4-5 SENE EN AZ BİNERİM GİBİ GELİYO BANA

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Bence yılda 15000km den az yapıyorsanız LPG gereksiz...Çünkü yaptığınız masrafı karşılaması yıllar alır...

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

7000-10000 km arası yapacaksanız kesinlikle taktırmayınız.Motora zarar verdiğini düşünmüyorum ama diğer parçaların ömrünü kısaltıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzin ile 10 bin km'yi yapan, lpg ile 15 bini rahat yapar.. :p

Ama 7-8 bin km'de falan kalırsanız lpg ile falan uğraşmayın...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bizde yılda 15 bin km yapıyoduk tüpten sonra 6 ay 10bin km yapmışız bence lpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
bizde yılda 15 bin km yapıyoduk tüpten sonra 6 ay 10bin km yapmışız bence lpg

çok doğru yakıt sarfiyatı azalınca insanın daha çok gezesi geliyor :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Demekki toplam harcamada, meblağ yükselten bir yan etkisi var.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Yaşasın çevre ve cüzdan dostu Lpg...

Ne güzel işte kara kara düşünmeden gezebilmek.

Az para harcamak için arabaya binmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

varsa yoksa lpg kaç bin km olursa olsun taktırmak lazım. sonuçta 5 yıl binilecekmiş. kendini kurtarır.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

LPG kafanızın rahat etmesi ve keyifle gezebilmek için şart bence. Daha sonra aracı satabilmek içinde bu gidişle artı bir değer olmak üzere LPG.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Ben olsam taktırmazdım, taktırmıyorum da zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...