İçeriğe Yönlendir

LPG kiti taktırmalı mıyım diyenler

Güntan Kömürlü

Recommended Posts

Mustafa Yiğit

araca uzun süre (5 YIL) binmeyecekseniz hiç bulaşmayın derim.bide devamlı ayar vs muhabbeti can sıkıyor. 200-210 ykr yakacak lpg de.benzindede 2800 x 8 lt yaksa :~224 yakacak yani lpg mantıklı eğil

Yorum bağlantısı
Tolga Kaya

Araba kullanmayı seviyorsanız taktırın bence zira yakıt masrafındaki azalmayı farkedince daha bir gezesi geliyor insanın en azından bana öye oldu. lpg taktırmadan önce yılda 10-12 bin km düşünüyordum şimdi 15 bini rahat geçerim diyorum. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
araca uzun süre (5 YIL) binmeyecekseniz hiç bulaşmayın derim.bide devamlı ayar vs muhabbeti can sıkıyor. 200-210 ykr yakacak lpg de.benzindede 2800 x 8 lt yaksa :~224 yakacak yani lpg mantıklı eğil

6 ayda bi kere ayara gittim oda filitre taktım söktüm acaba ayar bozludu mu diye bilgisayara takınca bozulmadığını anladım bir daha gitmedim şehir içi 11 -12 litre yakıyo uzun yolda 7-8 litre kmde en az 10 kuruş fark ediyo 20.000 kmde tüm masrafı çıkmış oluyo 20.000 km e kadar benzin yerine lpg taksiti ödemiş oluyoz

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Artık lpg ye yaptığınız masrafı satarken araç fiyatına ekleyebiliyorsunuz yani bu mantıkla senede 3000 km de yapsanız lpgden zarar etmezsiniz.Yalnız lpg de hiç sorun çıkmıyor diyen yalan söyler.Ufak tefek sıkıntılar oluyor bana göre sıkıntılarına tasarruf için katlanılır.Siz 7000 km için uğraşmayayım derseniz oda mantıklıdır.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

Matematiğiniz kuvvetliymiş:D

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bence takın lpg'yi gitsin..Rahat rahat binin arabanıza..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bence ekonomisi ayrı bir konu ama sorun açısından çok net 2 farklı bakış açısının oluşması çok dikkat çekici. Problemli olduğunu düşünen arkadaşlar yeni teknoloji sıralı sistemlerden bahsetmiyorlardır belki...

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
bence takdırma daha iyi ben taktırdım geri çıkarmayı bile düşünüyom bence taktırma

takdırma kardeşim benim bana seviste çalışan ustam takdırma dedi dilemedim arabanını beyni allak bullak oluyo

arıza lambası sürekli yanar bilgisayara bağlatırsın ya bisürü şey daha ne bilim takdırma

Siz kötü ustaya düşmüşsünüz.

Yorum bağlantısı
Fikri Çakır
(düzenlendi)

Şubat tatilinde istanbul da olacağımkayınımın düğünü için.

Yaklaşık bir hafta da duracağım. acaba sıralı sistem tüp taktırma orda daha ucuza maledebilirmiyim fikriniz nedir, ne tavsiye edersiniz???

tarihinde Fikri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tunahan Çınar

ustası iyide olsa beyinden meyinden anahtar gösterge derken 5 yılda alacağın benzin parası çıkar :p

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Şubat tatilinde istanbul da olacağımkayınımın düğünü için.

Yaklaşık bir hafta da duracağım. acaba sıralı sistem tüp taktırma orda daha ucuza maledebilirmiyim fikriniz nedir, ne tavsiye edersiniz???

Mümkün olduğunca bulunduğunuz yerden taktırmaya gayret edin. Olası problemleri daha kolay çözümler, suçu başkasına atmalarına meydan vermemiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

LPG kiti taktırmadan önce yetkili servise sordum, taktırabilirsiniz hiç sakıncası yok dediler. Oysa ben sorumluluk almamak için muğlak cevap vermelerini beklerdim. Taktırsammı taktırmasammı derken 3 ay geçmiş, o zaman içinde 6bin km yaptım. Taktırdıktan sonra 9bin yapmışım. Yani kafama koyduğum an yapsaydın şu an maliyetini çıkarmıştım. Kıssadan hisse, aklınıza düşünce yaparsanız karlı çıkarsınız. Bu sıralı sistemleri ehil bir yerde taktırırsanız başınız ağrımaz, cebiniz rahat eder.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...