İçeriğe Yönlendir

Ehliyetler Değişiyor.

Emre Gülşen

Recommended Posts

Enis Sever
(düzenlendi)

Forumda arama yaptığımda bu konu en son 2008 senesinde açılmış gözüküyor eğer benim görmediğim bir başka konu açılmaşsa konu ilgili bölüme taşınabilir. Ehliyetlerimizin değişmesini ben olumlu buluyorum. Maddi olarak getirebileceği külfetten dolayı olumsuz bakıyorum.. Ancak ne olursa olsun trafik canavarları, gözü görmeyen vb... tipteki insanların trafikten elenmesi açısından da olumlu buluyorum.  Sizler neler düşünüyorsunuz? Ayrıca ehliyetlerimiz uluslararası statüye kavuşursa yurtdışına araç ile çıkarken uluslararası ehliyeti alma zorunluluğu ortadan kalkacak mı? Eğer böyle bir şey varsa Yunanistan a girişte gümrük polisinin önünden keyifle geçeceğiz diye düşünüyorum

tarihinde Ayça Şimşek tarafından düzenlendi
Siyasi mesaj vermeyecek şekilde düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Sani Gerşon

Bu sene itibari ile eski ehliyetlerin süreleri doluyor. Yenilenmesi konuunsda yakın zamanda işlem yaptıran var mıdır?

Randevumu aldım ama belge ve ödeme ile alakalı bilgileri göremedim. Ödemeler 2 yere gözüküyor ama emin olamadım.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bu sene itibari ile eski ehliyetlerin süreleri doluyor. Yenilenmesi konuunsda yakın zamanda işlem yaptıran var mıdır?
Randevumu aldım ama belge ve ödeme ile alakalı bilgileri göremedim. Ödemeler 2 yere gözüküyor ama emin olamadım.
Nasilsa uzar diye dusunuyorun hala eski ehliyetim var
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Ne kadar güvenilir bilmiyorum ama fikir verebilir.

https://www.milliyet.com.tr/gundem/ehliyet-yenileme-2022-yeni-surucu-belgesi-yenileme-ucreti-gerekli-evraklar-son-tarih-ve-randevusu-6509874#:~:text=2022 Ehliyet yenileme ücreti ne,280%2B60 TL'dir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Benimki de eski ehliyet. Sağlık raporu lazım birde aile hekiminden. Parayı yatırıyorsun , randevu alıyorsun, fotoları verip eve gidiyorsun. Adresine geliyor. Sonra ehliyetle tc kimlik kartı birleştiriliyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Benimki de eski ehliyet. Sağlık raporu lazım birde aile hekiminden. Parayı yatırıyorsun , randevu alıyorsun, fotoları verip eve gidiyorsun. Adresine geliyor. Sonra ehliyetle tc kimlik kartı birleştiriliyor. 
Parayi nereye yatiriyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:
Erhan Doruk yazdı:

Parayi nereye yatiriyorsunuz?

kimlik değiştirirken Devlet bankalarının bankamatiğinden yatırmıştım. Ehliyette de öyledir. Ama randevu almadan sakın gitmeyin.  15 tl miş

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

kimlik değiştirirken Devlet bankalarının bankamatiğinden yatırmıştım. Ehliyette de öyledir. Ama randevu almadan sakın gitmeyin.  15 tl miş

Randevu hazır.

Ben bankaları denemiş başarılı olamamıştım maalesef. Şimdi yarın PTT deneyeceğim bakalım.

İbrahim Arslan yazdı:

Maalesef bir parçası oluyor sadece.

"Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sürücü belgesi değerli kağıt bedeli tahsil edilirken, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı için alınan tutarların tahsilatı gerçekleştirilmemektedir"

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
İbrahim Arslan yazdı:

13 TL ücret çıkıyor, başka ödeme yapılmayacak mı acaba? bende de 2010 da aldığım ehliyet duruyor. Sözde kimlik ile birleşecekti...

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

13 TL ücret çıkıyor, başka ödeme yapılmayacak mı acaba? bende de 2010 da aldığım ehliyet duruyor. Sözde kimlik ile birleşecekti...

2TL'de polisi güçlendirme vakfına ödenmesi lazım ama onu online yapabilene bi tost :)

Kimlik ile ehliyetler artık birleşiyor. Her ikisinde de yeni tip olan birleştirebiliyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

2019  da ikisini de online ödedim. Sanırım ya vakıfbanktan yada garantiden halletmiştim. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ben ehliyeti 2017 de yenilemiştim. Yeni ehliyeti yenileme ücreti 345 TL yazıyor.

Yani süresi dolunca 345 mi vereceğiz. Resmen para tuzağı.

Bilseydim son güne kadar yenilemezdim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İbrahim Arslan yazdı:

Ben de bu yüzden bekledim son güne kadar. Yurtdışına çıkacağım, yoksa yıl sonuna kadar beklerdim.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Sani Gerşon yazdı:

Az evvel ptt'den ödeyebildim valla. 

Ehliyet değişimi için emniyete mi gidiliyor ? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bende ehliyet ve kimliği değiştiriyorum. Aile sağlığı rapor vermedi hastaneye yönlendirdi. Sabah göze girdim şimdi ücreti ödeyeceğim. Perşembe günü randevu var. Kaç fotoğraf gerekiyor ikisi için ve bu evrakları götürmeye gerek var mı ki? Ekrandan görüyor galiba arşiv evrak gibi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben ehliyetimi de nüfus cüzdanımı da yeniletmedim. İkisi tek kimlikte birleşiyor mu? Prosedür tam nedir?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Fena bilgi kirliliği var. 2.sınıf sürücü olur diyor raporda. Biyerde gözlükle kullanmak için diyor. Başka yer e sınıfı ehliyetler için öyle yazıyor diyor. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
İbrahim Arslan yazdı:

Ben ehliyeti 2017 de yenilemiştim. Yeni ehliyeti yenileme ücreti 345 TL yazıyor.

Yani süresi dolunca 345 mi vereceğiz. Resmen para tuzağı.

O kadar olmaz. Kayıp ve mevcut yeni ehliyeti yenileme için isterler. Süre dolumu nedeniyle isteyeceklerini zannetmem. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben ehliyetimi de nüfus cüzdanımı da yeniletmedim. İkisi tek kimlikte birleşiyor mu? Prosedür tam nedir?

Önce e devletten sağlık formu dolduruluyor, sonra aile sağlığından rapor (beni hastaneye yönlendirdi.) Sonra ücret yatıyor alınan randevu saatinde nüfusa gidiliyor. Öğrendiğim bu. Benim randevum perşembe günü. Eksik adım yoktur umarım.

Bu arada hastane 90 tl ücret aldı. 52,5 de ptt alacakmış.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Önce e devletten sağlık formu dolduruluyor, sonra aile sağlığından rapor (beni hastaneye yönlendirdi.) Sonra ücret yatıyor alınan randevu saatinde nüfusa gidiliyor. Öğrendiğim bu. Benim randevum perşembe günü. Eksik adım yoktur umarım.

Bu arada hastane 90 tl ücret aldı. 52,5 de ptt alacakmış.

Hangisi için bu? Randevu paradan önce mi, sonra mı? Sen yaptır, yanlış varsa açığa çıkar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...