İçeriğe Yönlendir

Ehliyetler Değişiyor.

Emre Gülşen

Recommended Posts

İlkay Başaran

Bu arada d ve üzeri sınıfsa sağlık ocağından alınan belge ile ehliyeti alamazsınız. Daha doğrusu belgeyi vermez. Hastane şartı arıyor o zaman. Ben sağlık ocağından alamadım raporu. Hastaneye yönlendirdi. Eski e sınıfı ehliyet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Bana her hangi bir evrak vermediler, muhtemelen prosedür aynı olur ama yine de özel sağlık merkezine sormak lazım, bence bağlı bulunduğunuz sağlık ocağı ile aranız iyi ise telefon ile arayarak bile halledilebilir.

Doktorla görüştüm. hastaneye sevk ediyoruz dedi. Uğraşamam hastane ile devlet hastanelerinin girilecek hali kalmadı. 

Selçuk Bakış yazdı:

-Öncelikle işe randevu almakla başlıyoruz. 1. dereceden yakınlarımıza da bu ekrandan randevu alabiliyoruz.

https://randevu.nvi.gov.tr/

Rapordan önce randevu mu almalıyım. 

İlkay Başaran yazdı:

Bu arada d ve üzeri sınıfsa sağlık ocağından alınan belge ile ehliyeti alamazsınız. Daha doğrusu belgeyi vermez. Hastane şartı arıyor o zaman. Ben sağlık ocağından alamadım raporu. Hastaneye yönlendirdi. Eski e sınıfı ehliyet.

Haydaa benimki de C

Nasıl olacak ki ?

C'den feragat edemiyor muyuz. ?  yenisini B versinler 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Doktorla görüştüm. hastaneye sevk ediyoruz dedi. Uğraşamam hastane ile devlet hastanelerinin girilecek hali kalmadı. 

Rapordan önce randevu mu almalıyım. 

Haydaa benimki de C

Nasıl olacak ki ?

C'den feragat edemiyor muyuz. ?  yenisini B versinler 

C bırakılır mi almaya kalksan şuan 10 binlik oluyon.

Ben geçen sene mi almıştım ehliyeti. Saglik ocağı aile hekimi verdi evrak. Ben eski ehliyeti yenileme değilde sınıf büyütme yaptım bide

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Çağatay Kılınç yazdı:

Peki yeni tip ehliyeti kimlik kartı ile birleştirme işlemi için ücret ödeniyor mu ?

Hayır ödenmiyor. Tek şart hem ehliyet hemde kimliğin yeni tip olması. Yani eski ehliyeti yeni kimliğe işletemiyorsunuz. 

Ama birleştirme işini tavsiye etmiyorum. Niye derseniz, ehliyeti ya da kimliği kaybettiniz bu sefer iki belgeyi birden yenilemek zorunda kalıyorsunuz. Bu da şu an kayıp kimlik bedeli 75 kayıp ehliyet bedeli 345 toplamda 420 TL artı fotoğraf bedeli vs derken 500 tl rahat gider 😊 o yüzden ben kimliğe işletmedim gerek de yok. Her türlü iki belgeyi de taşımanınız gerekiyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Göz tansiyonu ve görme testi olmadan b sınıfı üzerine vermiyor burası. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Birde benden dinleyin, 

hepsini yapıp gittim. Ehliyetim gözükmüyor, yazışma yapacağız sonra gelin dediler iyi,

2. defa gittim., Ehliyeti  göbekli tepe harabelerinde bulmuşlar. Buda iyi

kız , aa amca sizde işitme cihazı var (çınlamadan dolayı takıyorum) e dedim

olmaz kulak raporu lazım, 

han fendi raporum var, 

evet var ama gerekiyor

siz dr musunuz  yetkinizi aşıyorsunuz gibime geliyor  belki bacağımda protez, bakmak isterimsiniz.

Neyse çok tatlı bir kızdı çok kibarca amcacım iyi olur falan deyince kırmadım peki dedim.

gittik KBB ye  e işitme testi  gerekiyor, sizi sevk ediyom (La havle) peki

Fatih hastanesine sevk  neyse orda şansım yaver gitti hemen yaptılar. 

Döndük dr, "tamam ama sistemde senin rapor var ben 2. bir rapor yazamıyorum sistem kabul etmiyor."

E, ne yapacağız

Bilmiyorum.

Dr hanım siz bu işitme testinin altına yazın imzalayın öyle deniyim dedim tamam dedi yazdı .

3. (dün) randevu aldım saat 4 gittik sıra numarası aldık bekliyoz . Güvenlikçinin boru sesi patladı  "Ehliyet yenileme için bekleyenler beklemesin, sistem bozuk."

şimdi bir daha randevu alıp gidecem sonuç ?? görecez ,yine bir şeyler bulurlarsa  artık cimere mi yazarım idari mahkemeye dava mı açarım bilemiyorum.

Bu sıcakta ve bu yaş da beni bu kadar koşturanlar, umarım yaşlandıklarında başlarına gelir. Sonu başı bir ehliyet yenileyecekler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Haşmet Güngör yazdı:

Bu sıcakta ve bu yaş da beni bu kadar koşturanlar, umarım yaşlandıklarında başlarına gelir. Sonu başı bir ehliyet yenileyecekler

Hiç sesini çıkarma, veriyorlarsa al şükret :)

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiç sesini çıkarma, veriyorlarsa al şükret :)

Vermezlerse, münasip bir çekmeceye koysunlar. Allahtan  forumda çok şoförüm var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Mustafa Karaca yazdı:

Hayır ödenmiyor. Tek şart hem ehliyet hemde kimliğin yeni tip olması. Yani eski ehliyeti yeni kimliğe işletemiyorsunuz. 

Ama birleştirme işini tavsiye etmiyorum. Niye derseniz, ehliyeti ya da kimliği kaybettiniz bu sefer iki belgeyi birden yenilemek zorunda kalıyorsunuz. Bu da şu an kayıp kimlik bedeli 75 kayıp ehliyet bedeli 345 toplamda 420 TL artı fotoğraf bedeli vs derken 500 tl rahat gider 😊 o yüzden ben kimliğe işletmedim gerek de yok. Her türlü iki belgeyi de taşımanınız gerekiyor. 

Tek belge olsa iyiydi ama bu şekildeyse gerek yok zatenn ikisi de cüzdanda. Teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sağlık raporunu özel tıp merkezinden alacağım.. 

O zaman işleyiş nasıl olacak ?

Benim de askerlik öncesi göz için girdiğim heyeti gördü ekranda sağlık ocağı. Hastaneden alacaksın raporu ben veremem dedi. Özele gittim. Raporu aldım. Çıktı verdi sisteme de işliyorlar zaten. 

Babam da sağlık ocağı veremediği için devlete gitti. Şu an çok sıkıntı yaşıyor. Ehliyeti arabası değişecek.

İşin özeti ; sağlık ocağı veremiyorsa özelde halletmeli. Devlete kalınca iş sarpa sarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ehliyeti arabası değişecek.

İşin özeti ; sağlık ocağı veremiyorsa özelde halletmeli. Devlete kalınca iş sarpa sarıyor.

Arabayı da mı muayene ettiriyorlar ?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Haşmet Güngör yazdı:

Arabayı da mı muayene ettiriyorlar ?

Yok Haşmet abi. Babamın bacağında bir problem var. Yıllardır manuel kullanıyor hiç problem kaza yaşamadı. Hayatının akışına bir engeli yok probleminin. Ama otomatik bir araç ve gaz pedalı solda olacak şekilde kullanması gerekiyor şu an. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bende ilk sağlık ocağına gittim aile hekimi gözlük kullanıyorsun ben veremem dedi hastaneye gittim. Hastane ehliyet raporu için ücret talep etti. İmkanı olan hiç bulaşmasın aile hekimi hastane işlerine özel hastane fiyatını geçti benim işlemler git gel hastaneye öde falan bilseydim özelden alır giderdim. Birde hem kimlik hem ehliyet yenileyecek olanlar mutlaka ikisi için ayrı randevu alsın tek randevu ile işlem yapmıyorlar. Ben çok uğraştım. Birde birleştirme işlemi iki kart elinde olmadan yapmıyorlar önce ikiside eline gelecek sonra tekrar randevu alıp gitmek gerekiyor. Anlamadım hazır gitmişken tek seferde neden yapılmıyor anlamak mümkün 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
Çağatay Kılınç yazdı:

Peki yeni tip ehliyeti kimlik kartı ile birleştirme işlemi için ücret ödeniyor mu ?

birleştirme işini nüfusta işiniz bittiğinde kiosk cihazıyla kendiniz yapıyorsunuz. kimliğe tanımlamış oluyorsunuz. 1-2 dakikalık işlem. kimliği takıyorsunuz yönlendirmeyle devam edip sürücü belgesini eklemiş oluyorsunuz

sağlık raporunu aile hekiminden aldım . sorun çıkartmadı. göz kontrolü yaptı o kadar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hekim bana iyi misin dedi. İyiyim dedim tamam dedi :) evragi verdi :∆

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Eğer bu yeni kimlikle yeni tip ehliyetin geçerlilik süresi varsa neden herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan birleştirmiyorlar. Tekrardan bu kadar evrak istiyorlar? İşi yokuşa sürüyorlar resmen.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

neden herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan birleştirmiyorlar

Birleştirmek için bir belge vermenize gerek yok. Sadece randevu ile kiosktan yapıyorsunuz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hekim bana iyi misin dedi. İyiyim dedim tamam dedi :) evragi verdi :∆

Bana onu bile sormadı 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selçuk Bakış yazdı:

Bana onu bile sormadı 😁

Hal hatır sordu zaar :∆

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Benim gözün biri 0,25 çıktı. Gözlük var mı dedi vardı. Gözlüklü kullanır yazayım mı dedi bende rica ettim yazmasak olur mu diye. Yazmadı. Tozlu ortamda çalışıyoruz gözlük dert oluyor dedim. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

2 sene önce bu işlem için aile hekimine gittim, oturttu karşısına, arkasında diploması asılı. Bak bakalım hangi okuldan mezun olmuşum? Dedi. Diplomadan okudum hacettepe diye. Tamamdır dedi onaylayıp yolladı beni:)

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Selçuk Bakış yazdı:

ana onu bile sormadı

Sizde gözlük kullanıyorsunuz ve rapor vermiş.  Aile hekimlerine göre değişiyor o zaman. Aile hekimleri canı istiyorsa kişi gözlüklü olsa bile raporu verebiliyor demek ki

Bu ay içinde sıra bize de görünüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Ben de sağlık ocağından hallettim rapor işini. E devletteki belgeyi doldurmuştum. Gözlük için ne muayene etti ne de hastaneye git dedi. Raporu onayladı geçti. Yalnız benim gözlük camları yeni değişmişti. 6 ay olmamıştır, o muayeneyi gördüğü için belki tekrar göndermemiş olabilir. Diğer işlemler zaten anlatıldığı gibi.
Yalnız ben kendimi uyanık sanarak 4 yıl önce çektirdiğim fotoyla gittim. Resmi kontrol edelim dedi memur. Açtı bilgisayardan, yeni kimlikteki resimle aynı, bu 4 yıllık foto dedi. Ben de ne bileyim, anlamaz heralde demiştim [emoji28]. Bi 50 tl de ona bayıldık mecburen..

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...