İçeriğe Yönlendir

Nokian Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

İlhan Gülcan

Recommended Posts

Mehmet Türkkanı

Ben aldım nokian v serisi 195/50/15 gayet güzel bi lastik sessiz ve jant koruması sayesinde balon yapma olasılğı düşük

Yorum bağlantısı
Bilal Çolak

Merhaba arkadaslar bende bugün 195/60/15 Nokian V modeli yaz lastiklerini 2004 focus aracıma takdım. İlk izlenimlerim gayet sessiz ve konforlu olması tabi ilerleyen günlerde daha çok anlaşılır nasıl bir lastik olduğu.Bu lastikle ilgili olumsuz hiç birşey duymadım hatta aşağıdaki linkteki yorumları okursanız özellikle ALİ SA

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İlhan bey verdiğiniz linkten lastikleri incelemek istedim ama saldırgan site diye uyarı aldım engellendi site 1 ay içerisinde 12 saldırgan girişimde bulunulduğu söylendi bu problemi bir benmi yaşadım yoksa diğer üyelerde de varmı aynı sıkıntı

Yorum bağlantısı
Bilal Çolak
İlhan bey verdiğiniz linkten lastikleri incelemek istedim ama saldırgan site diye uyarı aldım engellendi site 1 ay içerisinde 12 saldırgan girişimde bulunulduğu söylendi bu problemi bir benmi yaşadım yoksa diğer üyelerde de varmı aynı sıkıntı

ben böyle bir problemle karşılaşmadım sizin antivirüs progaramınız çok hassas sanırım:) şaka bir yana donanınımhaber sitesi herkes tarafından çokca ziyaret edilen bir site benim verdiğim linkte sorunsuz çalışıyor tekrar deneyin isterseniz. bu arada yarın uzun yola çıkıyorum yeni lastiklerle, dönünce lastik hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olurum. sizede aktarırım

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
ben böyle bir problemle karşılaşmadım sizin antivirüs progaramınız çok hassas sanırım:) şaka bir yana donanınımhaber sitesi herkes tarafından çokca ziyaret edilen bir site benim verdiğim linkte sorunsuz çalışıyor tekrar deneyin isterseniz. bu arada yarın uzun yola çıkıyorum yeni lastiklerle, dönünce lastik hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olurum. sizede aktarırım

http://www.nokian-lastikturk.com Bilal bey donanım haberden değilde İlhan beyin vermiş olduğu linkten hatayı alıyorum linki yazdım.Hayırlı yolculuklar bu arada kazasız belasız gelin deneyimlerinizi paylaşırız.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Emre

Merhabalar,

Nokian V , 195-60-R15 4 adet lastik aldım. Nokian internet sitesinde V sınıfı için yapısal jant koruma özelliği olduğu yönünde bilgi vardı. Fakat benim ebatta olan lastikte bu özelliğin yok olduğunu gördük. Hayal kırıklığı yaşadım.

İkinci hayal kırıklığı lastiklerin yanak kalınlıklarının sadece 2mm civarı olması idi. Balans ayarı yapan lastikçim lastikleri hiç beğenmedi. çok kısa bir süre içinde yanakların balon yapacağı iddiasında bulundu. Kendi sattığı bilindik marka lastiğin yanak kalınlığı nerdeyse 6mm civarında idi.

Üzüldüm açıkçası daha uygun fiyata jant korumalı, kalın yanaklı bilindik markalardan almadım diye pişman oldum.

Lastiği kullandıktan sonra endişelerimin doğru olup olmayacağını görücez.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yanak kalınlığı da ne imiş :D yabancı dökümanlar da bile hiç rastlamadım :D

Yorum bağlantısı
Fatih Emre
(düzenlendi)

Goodyear'da var mesela "durawall" diyor. Güçlendirilmiş lastik yanakları 2 kat kaplamalı imiş.

Durawall Technology

Utilising a layer of high strength rubber in the sidewall of the tyre for extra strength and to help resist impact damage.

DuPontTM and Kevlar

tarihinde Fatih Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buğra Gündoğan
Merhabalar,

Nokian V , 195-60-R15 4 adet lastik aldım. Nokian internet sitesinde V sınıfı için yapısal jant koruma özelliği olduğu yönünde bilgi vardı. Fakat benim ebatta olan lastikte bu özelliğin yok olduğunu gördük. Hayal kırıklığı yaşadım.

İkinci hayal kırıklığı lastiklerin yanak kalınlıklarının sadece 2mm civarı olması idi. Balans ayarı yapan lastikçim lastikleri hiç beğenmedi. çok kısa bir süre içinde yanakların balon yapacağı iddiasında bulundu. Kendi sattığı bilindik marka lastiğin yanak kalınlığı nerdeyse 6mm civarında idi.

Üzüldüm açıkçası daha uygun fiyata jant korumalı, kalın yanaklı bilindik markalardan almadım diye pişman oldum.

Lastiği kullandıktan sonra endişelerimin doğru olup olmayacağını görücez.

bence üzülmeyin aldığınız lastik verdiğiniz paranın sonuna kadar hakkını verecek bir lastik ben 1 yıldır nokian kullanıyorum çokta memnunum

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
13 yıldır Nokian lastik kullanan biri olarak tek laf ederim o kendini çok şey bilen lastikçinizi değiştirin.Ben bizzat kendi lastiklerimi yediririm ona da neyse.Bilen bilmeyen konuşuyor dedikleri bu olsa gerek.aldığınız lastikler hakkında internette bile araştırma yapsanız mantıken doğru sonuca ulaşırsınız....

Durun hocam sakin olun

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

Lastik yanağı deyince benim aklıma michelin geliyor,bende bilindik marka diye michelin aldım,park ederken kaldırma sürtünce lastik yanağı iki yerden zedelendi,üstelik biri bayağı derin neredeyse tel gözükecek,garantiyede girmiyor. Bilindik markalarıda iyi incelemek lazım..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özcan Polat

Sonunda ben de 4 adet nokian 195 60 15 V lastikerlini taktırmış bulunmaktayım.. ilk gün izlenimlerimi aktarayım lastiklerin balansı yapıldıktan sonra konya-ankara yoluna çıktım daha önce çekme problemim vardı ve bir türlü giderememiştik şimdi ise araba maaşallah ok gibi. demekki lastiklerimdenmiş. Aracın yol sesini içeri azalması epeyce azaldı. Yol tutuşu ve virajlardaki performansı iyileşti.. Daha Islak zeminde deneyemedim hayırlı bakalım....

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sonunda ben de 4 adet nokian 195 60 15 V lastikerlini taktırmış bulunmaktayım.. ilk gün izlenimlerimi aktarayım lastiklerin balansı yapıldıktan sonra konya-ankara yoluna çıktım daha önce çekme problemim vardı ve bir türlü giderememiştik şimdi ise araba maaşallah ok gibi. demekki lastiklerimdenmiş. Aracın yol sesini içeri azalması epeyce azaldı. Yol tutuşu ve virajlardaki performansı iyileşti.. Daha Islak zeminde deneyemedim hayırlı bakalım....

Fiyatınıda yazarsanız alacak olan kişilere yardımcı olur.. ;)

Güle güle kullanın yeni lastiklerinizi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, düz tutulan direksiyonda, bir tarafa gitmeye zorlama yani çekme varsa, lastiktendir, direksiyon düzken, sağa/sola gidiyorsa rot ayarındandır.

Yorum bağlantısı
Özcan Polat
Fiyatınıda yazarsanız alacak olan kişilere yardımcı olur.. :D

Güle güle kullanın yeni lastiklerinizi..

Ersan bey fiyatı yazmadım çünkü şöyle bir olay oldu... Yine forumdan kuzenim olan Bilal ÇOLAK ve arkadaşı bundan yaklaşık 2 veya 3 ay önce 2 takım Nokian 195 60 15 h serisi lastik almak için nokian bayiye giderler ve fiyatını sorarlar onlarda adedinin 145 tl olduğunu soylerler. ancak ellerinde H serisi olmadığından V serisi lastik verirler ve fiyatınıda H dan hesaplarlar, Fatura kesince farkına varrırlar ancak iş işten geçmiş olur...Neyse bu sefer boyle olsun derler.. Bende bu olaydan 2 3 ay sonra adamları arardım ve fiyat istedim H serisine 145 V serisine ise 181 tl istediler. bende dedimki benim kuzenime V serisini 145 ten vermişsiniz dedim abi imkansız dedi o H serisidir oyle fiyat olmaz dedi. Bende Valla Billa vermişşsiniz diyince Benden isim istedi. Bende verdim faturayı buldular bi baktıki V serisi. Hemen ordan bi bağırış kim verdi bu lastikleri ..... .. vs.... Dostum onu bunu bilmem dedim ben yoldayım geliyorum dedim. adam abi valla veremeyik dedi. Bende israr ettim adam en sonunda pes etti. 4 lastik için 590 tl para verdim yani lastik başı 2,5 tl fazlasına bıraktı.. giderken de bana lutfen başka arkadaşlarına 147,5 tl den aldığını soyleme biz o paralara satarsak batarız dedi....

Vesile ile, düz tutulan direksiyonda, bir tarafa gitmeye zorlama yani çekme varsa, lastiktendir, direksiyon düzken, sağa/sola gidiyorsa rot ayarındandır.

Evet abi rotlarda sorun yoktu lastik balanslarıda tam dı ama araba sürekli sola gitmek istiyordu lastikleri yer değiştik bu sefer sağa gidiyordu.. Sonra onleri arka, arkaları ön , Sağı sol, solu sağ derken çekmeler devam ediordu sonunda pes ettik lastikdendir dedi rotcu.lastikler 2008 di dişleri de iyiydi ama benim içim husursuzdu. 590 tl sıkışmış huzuruma, verdim huzura kavuştum :)) :D

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mustafa Ceviz

arkadaşlar ankarada nokian 195/60/15 ebatlarında lastiği nerden alabilirim acaba

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Kaan Serter

V ile H serisi arasında ki fark nedir?

Malum lastik değişim zamanı geldi de. Araştırmayı yoğunlaştırdım.

Nokian ve Yokohama arasındayım...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Tüysüz
(düzenlendi)

arkadaşlar ankarada nokian 195/60/15 ebatlarında lastiği nerden alabilirim acaba

ben internetten almayı düsünüyorum

Bayi Adı: ARY METAL EMLAK İNŞ.OTM. SAN.VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.

Tel: 0312 397 37 27

Fax: 0312 397 02 60

Adres: ERCİYES İŞ YERLERİ SİTESİ 187.CAD.NO:127

İl: Ankara

İlçe: Yenimahalle

Bayi Adı: OTOMAT OTM.TİC.A.Ş.

Tel: 0312 492 17 10

Fax: 0312 492 17 13

Adres: TURAN GÜNEŞ BULVARI.73/C YILDIZ/ÇANKAYA

İl: Ankara

İlçe: Yıldız

tarihinde ismail can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ersin Şahin

Evet arkadaşlar sonunda uzun araştırmalarım sonucu karar kıldığım lastik markası nokian oldu ilk kez deneyim yaşayacağım için modelleri arasında kararsız kaldım yüksek hızlara çıkmadığım içinde 190 km hızlara kadar olan modeli Nokian İ3 de karar kıldım. Yaklaşık 1 haftadır lastikleri kullanıyorum araca takdırdığım andan itibaren ses denen bir şey kalmadı diyebilirim neredeyse. Kuru zeminde yere sıkı yapışan yol tutuşu oldukça güzel ve kısa fren mesafesi sağlayan bir lastik olduğunu anladım. Malumunuz son bir kaç gündür Ankara yağışlı geçtiği için ıslak zemindeki performansını da görme şansına haiz oldum. Diyeceğim ıslak zemindeki performansı kuru zeminden kat kat daha fazla yaklaşık 85 90 km hızla su birikintisinden hiç sapma olmadan geçtim ıslak zemindeki virajlarda yol tutuş harika bu konuda lastiklere güvenim arttı artı olarak jant ile lastik arasında çamur önleyici bir kısım bulunuyor buda çamurun lastiğe tutunmasını engelleyerek artı bir yük olmasını engelliyor ve deformasyona karşı koruyor. İlk izlenimlerim şu an için bunlar Sanırım kışlık seçimimde Nokian olacak.

Yorum bağlantısı

Evet arkadaşlar sonunda uzun araştırmalarım sonucu karar kıldığım lastik markası nokian oldu ilk kez deneyim yaşayacağım için modelleri arasında kararsız kaldım yüksek hızlara çıkmadığım içinde 190 km hızlara kadar olan modeli Nokian İ3 de karar kıldım. Yaklaşık 1 haftadır lastikleri kullanıyorum araca takdırdığım andan itibaren ses denen bir şey kalmadı diyebilirim neredeyse. Kuru zeminde yere sıkı yapışan yol tutuşu oldukça güzel ve kısa fren mesafesi sağlayan bir lastik olduğunu anladım. Malumunuz son bir kaç gündür Ankara yağışlı geçtiği için ıslak zemindeki performansını da görme şansına haiz oldum. Diyeceğim ıslak zemindeki performansı kuru zeminden kat kat daha fazla yaklaşık 85 90 km hızla su birikintisinden hiç sapma olmadan geçtim ıslak zemindeki virajlarda yol tutuş harika bu konuda lastiklere güvenim arttı artı olarak jant ile lastik arasında çamur önleyici bir kısım bulunuyor buda çamurun lastiğe tutunmasını engelleyerek artı bir yük olmasını engelliyor ve deformasyona karşı koruyor. İlk izlenimlerim şu an için bunlar Sanırım kışlık seçimimde Nokian olacak.

Türkiye'de bilinmez pek bu lastik markası ancak 100 yılı aşkın süredir üretim yapan bir markadır. Özellikle kışlık lastikleri ki zaten Fin markası olması hasebiyle çok iyidir. Bazı büyük markalar dahi Nokian'ın pistlerinde deneme testlerini gerçekleştirir. Ben kışlık lastiklerini kullandım ve arkadaşıma sattım hala kullanıyor. Mükemmel bir performansı var. ABS'yi devreye sokmak için çok büyük gayret gerektiriyor. Yazlık lastiklerini çok düşünmeme rağmen aldığım araçlarda genelde yazlık lastikler yeni olduğu için alamadım ama methini çok duydum. Güle güle ve kazasız belasız kullanın inşallah. 

Konunuz birleştirilmiştir.

Bu ne hızdır Moderatörüm :) yorum yazıp göndere bastığımda direk hata aldım :) Tebrikler  :bravo:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu ne hızdır Moderatörüm :) yorum yazıp göndere bastığımda direk hata aldım :) Tebrikler  :bravo:

Görevimiz efenim :):tap2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...