İçeriğe Yönlendir

LPG taktıranlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

50 ytl tüple 400-500 km mi gidiyosun Mehmet Abi?

Şehir içi 400, adam gibi gidersem uzun yol 500 km..
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Evren Barış Özbek

Forumumuz sayesinde özelliklede Mehmet Ağbi (Özyürek) sayesinde artık dayanamayarak lpg dönüşümünü yaptırdım.

Uzun araştırmalarım sonucunda BRC seq 24 (my 07) taktırdım.

Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. :)

1700ytl 6 taksit yaptılar.Peşin olsaydı 1550 ye takacaklardı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun.. Sen aynı benzinde kullandığın gibi kullanırsan bu arabayı, üste para bile kazanırsın..

İyi etmişsin..

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

hayırlı olsun evren abi.güle güle kullan.darısı bizim başımıza.forumda benzinli araç kullanan kimse kalmayacak herhalde.

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Güle güle kullan,bol bol gezersin artık

Bende lpg takarım fantazisiyle,irice bir araba alayım diyorum ama nasıl olur ki 4.6cc falan

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Abi hayırlı olsun.. Bi ben kaldım ama benzinin son damlasına kadar diretecem.. :)

Bende lpg takarım fantazisiyle,irice bir araba alayım diyorum ama nasıl olur ki 4.6cc falan

Aradaki farkla vergiyi ödersin abi.. El ele baş başa kalır.. 4.6 ne yaf.. RR mi alıos? :huh:
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun Evren. Benzinlide kaç lt yakıyordu ki araban, 100 km'de?

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim.

Benzinlide kaç lt yakıyordu ki araban, 100 km'de?

Klima açık halde şehiriçi 8-8.5lt yakıyor.

Tam yüklü (5kişi+tepeleme dolu bagaj) + klima+ farlaraçıkken şehirlerarası (90-100km süratte) 5.7lt yakıyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

E iyiymiş. LPG ile ekonomik sürüşelr sana. Yav forumda LPG'li sayısı amma arttı ....:huh: :blink:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Abicim hayırlı olsun güle güle kullan,doya doya gez..

bir kaç senede haşatı çıkıyormuş aracın ne bileyim ben ya üfff

Gitti bizim arabalar desenize...:huh:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Keseme kıyarım da arabama kıyamam yaa...

bir kaç senede haşatı çıkıyormuş aracın ne bileyim ben ya üfff

Bu iş insan oğlunun et yemeyi bırakıp sebze yemeklerine geçmesi gibi bişey.. Arabaya noluyor ki tüp takınca..
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Peki Evrren bey yaklaşık 20.000 kmlik benzin paranızı şimdiden vermişiniz lpg ye dönüşüm için. yani en iyi ihtimalle %30 daha az yaksa lpg sisteminiz 34.000 km sonra amorti edecek . bu arada alüminyum olan silindir kapağınıza soğutucu ve kayganlık sağlayıcı özelliği de olan benzin girmeyecek, bagajınızda biraz küçülmüş olacak. tabiki yılda kaç km yaptığınızı bilmiyorum ama iyi hesaplamak gerekir forumdaki diğer arkadaşlara da tavsiyem bu yönde olur. Benzin dizel lpg kıyaslamasını kağıt üzerinde çok iyi hesaplayarak yapınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki Evrren bey yaklaşık 20.000 kmlik benzin paranızı şimdiden vermişiniz lpg ye dönüşüm için.

Burda bi hata var Çağlar Bey.. Benzine vereceği para alev alev yanacaktı.. Lpg kiti 20 bin km sonra hala duruyor ve işini yapıyor olacak..

yani en iyi ihtimalle %30 daha az yaksa lpg sisteminiz 34.000 km sonra amorti edecek . bu arada alüminyum olan silindir kapağınıza soğutucu ve kayganlık sağlayıcı özelliği de olan benzin girmeyecek

Evren Ankara'da 2,84'den benzin alacaktı ve 8,5 litre yakıyordu bu hesaptan tüketimi km başına 0,24 YTL idi..

LPG'yi ise 1,20'den alacak ve maksimum 10 litre yakacak.. Bu hesaptan tüketimi km başına 0,12 YTL olacak.. Bu % 50 eder.. Hadi bunun % 5'ini ilk çalıştırmadaki benzin tüketimine düşelim.. (Bence % 5 bile olmaz çünkü 40 derecede araç lpg'ye geçiyor, dışarısı zaten 40 derece)

En kötü ihtimal % 45 tasarrufu olacak..

0,24x45%= 0,10 YTL olduğunu varsayarsak, Evren 17000 km sonra 6 ayda ödeyeceği kitin parasını tasarruf etmiş ve aracında takılı bir takım BRC Seq 24 kiti olacak..

bu arada alüminyum olan silindir kapağınıza soğutucu ve kayganlık sağlayıcı özelliği de olan benzin girmeyecek, bagajınızda biraz küçülmüş olacak

Bu arada bu supaplara noluyor kendilerini nasıl yağlayıp nasıl soğutuyorlar bilmiyorum ama, benimkiler 17 bin kilometredir, bu 17 bin kilometreden önceki 94 bin kilometredeki çalıştığı gibi çalışıyorlar..

Başlarına bi iş gelirse ebay mebay biyerlerden bulur değiştirriz napalım..

Benim bagajda yedek lastik var iken ikiz çocuk arabası ve çocukların koca çantası rahat sığıyor.. Bana bagajdaki yedek lastiğin şu ana kadar bir sıkıntısı olmadı..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Burda bi hata var Çağlar Bey.. Benzine vereceği para alev alev yanacaktı.. Lpg kiti 20 bin km sonra hala duruyor ve işini yapıyor olacak..

Evren Ankara'da 2,84'den benzin alacaktı ve 8,5 litre yakıyordu bu hesaptan tüketimi km başına 0,24 YTL idi..

LPG'yi ise 1,20'den alacak ve maksimum 10 litre yakacak.. Bu hesaptan tüketimi km başına 0,12 YTL olacak.. Bu % 50 eder.. Hadi bunun % 5'ini ilk çalıştırmadaki benzin tüketimine düşelim.. (Bence % 5 bile olmaz çünkü 40 derecede araç lpg'ye geçiyor, dışarısı zaten 40 derece)

En kötü ihtimal % 45 tasarrufu olacak..

0,24x45%= 0,10 YTL olduğunu varsayarsak, Evren 17000 km sonra 6 ayda ödeyeceği kitin parasını tasarruf etmiş ve aracında takılı bir takım BRC Seq 24 kiti olacak..

Bu arada bu supaplara noluyor kendilerini nasıl yağlayıp nasıl soğutuyorlar bilmiyorum ama, benimkiler 17 bin kilometredir, bu 17 bin kilometreden önceki 94 bin kilometredeki çalıştığı gibi çalışıyorlar..

Başlarına bi iş gelirse ebay mebay biyerlerden bulur değiştirriz napalım..

Benim bagajda yedek lastik var iken ikiz çocuk arabası ve çocukların koca çantası rahat sığıyor.. Bana bagajdaki yedek lastiğin şu ana kadar bir sıkıntısı olmadı..

Benim diyecek lafım kalmadı.
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun. İnşallah sorunsuz kullanırsınız. Ama artık market otoparklarına giremeyeceksiiniz :blink:

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Hayırlı olsun...

Forumdaki LPG başlığının kapatılıp, benzin başlığı açılmasını rica ediyorum :blink:

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

yakın bir tarihte cng li sistemler çıkacakmış

konu hakkında bilgis olan var mı acaba ?

Mehmet abi sen araştırmışındır bunu.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Hayırlı olsun. İnşallah sorunsuz kullanırsınız. Ama artık market otoparklarına giremeyeceksiiniz :blink:

Bu hafta eniştemin focusu bende.. Mehmet(Özyürek) abinin aracın tıpkısının aynısnın lacisi.. 2.0 ve brc li.. Şimdiden girilmez denen 3 otoparka girdim.. Kimse bişey demedi.. Patlar mı? Belli olmaz ama benim gibi en az 10-12 kişi daha vardı otoparkta.. Alnında yazmıor ya lpg li diye.. Hem devletim sızdırmaz demiş gerisinden kime ne. :blink:
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...