İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

Sani Gerşon

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önce tam 10sene boyunca Sıfır aldığım 2004 focus 1.8 dizel kullandım şimdi satıp mondeoma kavuştum şimdi bi sorunum var ve bilgi sahibi Arkadaşlara sormak istedim şöför koltuğunun yükseklik alçaklık ayarının olduğu düğmenin kaldırması çalışıyor ama iniş maalesef çalışmıyor Ankara'da elektrikçi tanıdığı olan varsa yada başka bir Çözümü yardım lütfen

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önce tam 10sene boyunca Sıfır aldığım 2004 focus 1.8 dizel kullandım şimdi satıp mondeoma kavuştum şimdi bi sorunum var ve bilgi sahibi Arkadaşlara sormak istedim şöför koltuğunun yükseklik alçaklık ayarının olduğu düğmenin kaldırması çalışıyor ama iniş maalesef çalışmıyor Ankara'da elektrikçi tanıdığı olan varsa yada başka bir Çözümü yardım lütfen

Surekli yukseliyor mu yani su anda koltuk?En ustte kalirsa kötü olur. Sizin probleminiz dugmeden olabilir. Disli siyirmis olsa tam turunu cevirdiginde asagi yukari oynamaz hale gelir koltuk.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İsmail Tiryaki

Herkese merhabalar...

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.98 mondeo ghia kullanıyorum.Ankara'da yaşıyorum.

Arkadaşlar şoför koltuğunun yukarı aşağı düğmesi çalışmıyor.Zannedersem dişli sıyırmış.Ankara'da önerebileceğiniz bu işi yapan usta varmıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herkese merhabalar...

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.98 mondeo ghia kullanıyorum.Ankara'da yaşıyorum.

Arkadaşlar şoför koltuğunun yukarı aşağı düğmesi çalışmıyor.Zannedersem dişli sıyırmış.Ankara'da önerebileceğiniz bu işi yapan usta varmıdır acaba?

Buradan devam edelim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Dursun

Sizde sağolun, sorunu tespit edin...Hallolur mutlaka, dün bir kaç tane de motor buldum...Onları depozito yaparım belki, hazır yapılmış bekler elimizde..

serkan bey siz oto lastik işiylemi uğraşıyorsunuz acaba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dursun

Herkesin Kurban bayramını kutlarım. Erdoğan Bey, bendeniz tornacıya sakalsız gitmiştim. Sanırım adam soyadımı da görmezden geldi :kafa: :kafa:

Sonunda dişliyi çatlattı. Serkan Bey, sağ olsun onca işi gücü arasında ilgilendi. Bazı sıkıntılar var, onları halledince Serkan Bey ile irtibata geçeceğiz inşallah. Kendisine sabrından dolayı teşekkür ediyorum. :flowers: Saygılarımla.

Burçin bey abi fotoların orjinali elinizde varsa  yeniden yukleyebilirmisiniz. Benim koltuk dişlimde de problem var.mdursun@outlook.com adresinede mail atabilirsiniz. Ama foruma yazarsanız eklerseniz daha iyi olur. Konuyu hortlatmış oluruz. :vampir:

Yorum bağlantısı
Mehmet Dursun

İstanbul yolu, erciyes işyerleri sitesine Liva pastanesinin oradan girince 200 metre kadar ilerde sağda cadde üstünde Saygınlar Makina var..Sarı renk bir tabelası var, Mustafa beyi veya oğlunu bulun..Dişliyi tarif edin, hatta mili söktürüp götürürseniz onlar sabitlerler dişliyi üzerine..

Serkan abi forumda yeniyim. Ghia mı yeni aldım 2000 model. konuyu hortlatmış olacağım ama benim koltuktada aynı sorun var. Ben ankaradayım abi  yukarıda verdiğin adres güncel mi acaba. orada takma işini yaptırabileceğimiz bir yerde var mı acaba? İlgine teşekkur ederim. selamlar...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan abi forumda yeniyim. Ghia mı yeni aldım 2000 model. konuyu hortlatmış olacağım ama benim koltuktada aynı sorun var. Ben ankaradayım abi yukarıda verdiğin adres güncel mi acaba. orada takma işini yaptırabileceğimiz bir yerde var mı acaba? İlgine teşekkur ederim. selamlar...

Sökme takma işini tornacının orada bir personel yapıyordu tabi ayrıca ücretii almak şartıyla... Adres güncel yeri değişmedi, sorun olursa buradan yardımcı olurum yine..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Yusuf Koç

Serkan Bey size bir sorum olacak. Benim sağ koltukta çelik dişli taktırmış benden önceki sahibi, ama usta bir parçayı takmamış heralde, koltukta küçük bir boşluk var. Sol koltukta da otururken yukarı aşağı hareketi tam olmuyor, çok az aşağı ve çok az yukarı hareket ediyor. Ama kalkınca hareketi tam yapıyor. Bu sorunları Ankara'da nerede çözebiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Koltukta bosluktan kasit one arkaya oynama ise motora giren milde bosluk olma ihtimali var. Ankara sasmazda kilitci Aydin vardir. Eger bosluk varsa o bir sekilde cozum bulur ama bunlarin hepsi koltuk sokuldukten sonra anlasilir. Koltuk uzerinde agirlikla hareket etmiyorsa motor gucu kaldirmiyordur ya da oturunca birsey milin onunu kesiyordur. Bunu doseme isi yapan ya da elektrik ustasi belki sokmeden anlayabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Koltukta bosluktan kasit one arkaya oynama ise motora giren milde bosluk olma ihtimali var. Ankara sasmazda kilitci Aydin vardir. Eger bosluk varsa o bir sekilde cozum bulur ama bunlarin hepsi koltuk sokuldukten sonra anlasilir. Koltuk uzerinde agirlikla hareket etmiyorsa motor gucu kaldirmiyordur ya da oturunca birsey milin onunu kesiyordur. Bunu doseme isi yapan ya da elektrik ustasi belki sokmeden anlayabilir.

Saygilarimla.

Evet öne ve arkaya doğru küçük bir boşlu, ilk kaşkışlarda ve frenlerde hissediliyor. Aydın usta için "2537 so.(Eski 9) No.29 Şaşmaz-Ankara" adresi çıkıyor nette, bahsettiğiniz usta mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan Bey size bir sorum olacak. Benim sağ koltukta çelik dişli taktırmış benden önceki sahibi, ama usta bir parçayı takmamış heralde, koltukta küçük bir boşluk var. Sol koltukta da otururken yukarı aşağı hareketi tam olmuyor, çok az aşağı ve çok az yukarı hareket ediyor. Ama kalkınca hareketi tam yapıyor. Bu sorunları Ankara'da nerede çözebiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dişliyi mil üzerinde sabitlerken pim kullandılarsa ve dişlide geniş kanal açtılarsa sallanma olabilir. Diğer koltukta dişli kasılma yapıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Dişliyi mil üzerinde sabitlerken pim kullandılarsa ve dişlide geniş kanal açtılarsa sallanma olabilir. Diğer koltukta dişli kasılma yapıyor olabilir..

Serkan bey, aracı aldığım beyefendi, usta küçük bir parçayı takmamış, ondan sallanıyor dedi. Evren beyin tavsiye ettiği Aydın ustaya göstermeyi düşünüyorum. Usta bakınca sorunun neden kaynaklandığını bulur inşallah. Kasılma için yağlama mı gerekir acaba?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan bey, aracı aldığım beyefendi, usta küçük bir parçayı takmamış, ondan sallanıyor dedi. Evren beyin tavsiye ettiği Aydın ustaya göstermeyi düşünüyorum. Usta bakınca sorunun neden kaynaklandığını bulur inşallah. Kasılma için yağlama mı gerekir acaba?

Dişli düzgün çekilmediyse kasılma olabillir. Çapraz diştir çünkü, açıları tutmamış olabilir. En güzeli motorları söktürüp Saygın Tornaya götürün, onlar anlar problemin nerede olduğunu. Tabi öncesinde ustanın görüşü de önemli, bizim ki tahmin sonuçta.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

c-Max'ın koltuk dişlisi uyar mı ki? Hiç bozulanını duymadım. :)

Koltuk mu, sandalye diyecektin galiba abi, klavye mi sürçtü ?  ;)

Yorum bağlantısı

Koltuk mu, sandalye diyecektin galiba abi, klavye mi sürçtü ?   ;)

Business tarzındaki yüksek kalite koltukların dişlisini  sordum. :yes:  ;)  Galiba sen yanlış yazdın, tabi ki o koltukların dişlisi sandalyelere uymaz. :blush:

Yorum bağlantısı

Evet öne ve arkaya doğru küçük bir boşlu, ilk kaşkışlarda ve frenlerde hissediliyor. Aydın usta için "2537 so.(Eski 9) No.29 Şaşmaz-Ankara" adresi çıkıyor nette, bahsettiğiniz usta mıdır acaba?

Şaşmazda doğru ama tam kapı adresini bilemiyorum. Kilitçi Aydın dediğinizde benim derse odur:) Bu boşluk bende de vardı. Motorun içine giren milin ileri geri  hareket etmesi nedeniyle aslında çok küçük olan boşluk, koltuğa etkili şekilde sirayet ediyor. Milin önüne bir parça ilave etmesi lazım ama boşluğu almak için ince bir hesap yapacak. Beni sima olarak tanır ismi olarak tanımaz. Ancak işlemi hatırlatmak için Roma Kaporta'dan Oğuz Usta'nın benzer bir işlemini yapmışsın derseniz muhtemelen daha önceden yaptığı işlem nedeniyle konuya daha sahip çıkacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Şaşmazda doğru ama tam kapı adresini bilemiyorum. Kilitçi Aydın dediğinizde benim derse odur:) Bu boşluk bende de vardı. Motorun içine giren milin ileri geri  hareket etmesi nedeniyle aslında çok küçük olan boşluk, koltuğa etkili şekilde sirayet ediyor. Milin önüne bir parça ilave etmesi lazım ama boşluğu almak için ince bir hesap yapacak. Beni sima olarak tanır ismi olarak tanımaz. Ancak işlemi hatırlatmak için Roma Kaporta'dan Oğuz Usta'nın benzer bir işlemini yapmışsın derseniz muhtemelen daha önceden yaptığı işlem nedeniyle konuya daha sahip çıkacaktır.

Saygılarımla.

Az önce Roma Kaporta'dan Hacı ustaya uğradım, ekrem döşeme diye biryere yönlendirdi, oraya gittim. Usta baktı inceledi, milide boşluk oluşmuş dedi, söküp tornacıda mil yaptırmak gerekir, ama işlevinde sıkıntı olmadığını, bu araçlarda çok rastlanılan bir sorun olduğunu söyledi. Maliyet ise 150 tl torna+50 tl işçilik = 200 TL. Bir de Aydın ustaya gideyim müsait olunca, daha ekonomik bir çözüm önerirse orda yaptırırım. Olmadı  bu şekilde idare edicem artık.

Yorum bağlantısı

Az önce Roma Kaporta'dan Hacı ustaya uğradım, ekrem döşeme diye biryere yönlendirdi, oraya gittim. Usta baktı inceledi, milide boşluk oluşmuş dedi, söküp tornacıda mil yaptırmak gerekir, ama işlevinde sıkıntı olmadığını, bu araçlarda çok rastlanılan bir sorun olduğunu söyledi. Maliyet ise 150 tl torna+50 tl işçilik = 200 TL. Bir de Aydın ustaya gideyim müsait olunca, daha ekonomik bir çözüm önerirse orda yaptırırım. Olmadı  bu şekilde idare edicem artık.

Onlar sadece söksünler. Geri kalanını Aydın Usta yapacak zaten.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Osman Oğuz

Mk2 mondeomun koltuk motorunu soktum sayginlar tornaya gönderdim sağolsunlar yapıp hemen gönderdiler. Cumartesi günü de kismetse takarim artık. Emegi gecenlere teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhlis Yeniçerioğlu

selamlar.arkadaslar forumun kıymetli üyeleri daha önce şöför koltuk dişlisi için ankarada tel ve adres vermişlerdi.saolsunlar.bende istanbulda yaptırdım.pendik velibaba sanayi sitesinde evren dişli adlı işyerinde tornacı.2 tane 150 lira tek olursa 100 dedi.90 a anlaştık.bilgilerinize

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

selamlar.arkadaslar forumun kıymetli üyeleri daha önce şöför koltuk dişlisi için ankarada tel ve adres vermişlerdi.saolsunlar.bende istanbulda yaptırdım.pendik velibaba sanayi sitesinde evren dişli adlı işyerinde tornacı.2 tane 150 lira tek olursa 100 dedi.90 a anlaştık.bilgilerinize

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Uğurlu

benim aracın koltuk ayarı çalışmıyor ama sorun nerde bilmiyorum düğme mi dişlimi vb gibi, tespitini ben yapabilirimiyim yoksa elketrikçi veya döşemecimi anlar 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...