İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

Eser Yıldırım

11 anahtarla sokeceginiz 6 tane vidasi var, koltuk yerinden ciktiktan sonra airbag kablo bagini sokeceginiz bir civata daha var onuda soktukten sonda koltugu disari alabilirsiniz. Yanliz tamamen disari almak icin emniyet kemerini de sokmeniz lazim. Onunda tork civatasi var ve yeri biraz ters..

çok teşekkür ederim yarın izinliyim bir dalayım bu işe çünkü artık can sıkmaya başladı.bel desteği resmen belimi ağrıttı koltuk en aşağıda duruyor çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Koltuk ayar düğmeleri kendinize doğru çekince çıkar, arka kısımda yıldız bir vida var onu sökünce koltuğun solundaki plastik trimde çıkar ve kemer vidasını kolayca sökebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Gürkaynak

Slmlar serkan bey,

Konunun hakimi sizsiniz size sorayim , benim koltuk tusunada bastigimda herhangi bir ses gelmiyor, sorun baska okabilir mi , yosa sokup disliye mi baksak.

SM-T320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Çok küçükte olsa motor sesi gelir.o zaman dişli sıyırmıştır.Ben duymadım o motorun yandığını soketi çıkmıştır-sigortası atmıştır.

Yorum bağlantısı
Emre Gürkaynak

Hic gelmiyor , muglada ustada bulamadikki anlayan, ankaraya isim dusse hemen gidecem guzel bir ustaya, tavsiye edilenlere.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Slmlar serkan bey,

Konunun hakimi sizsiniz size sorayim , benim koltuk tusunada bastigimda herhangi bir ses gelmiyor, sorun baska okabilir mi , yosa sokup disliye mi baksak.

Koltuğun altına eğilip baktığınızda motorlar görünür.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Uçkan
(düzenlendi)

Merhabalar , koltuk sorunu bende de hasil oldu yukarı aşağı çalışmıyor, motor çalışıyor dişli siyirmis sanırım. Adanada bu işi daha önce çözen varmı , yoksa hiç ugrasmadan bahse konu Ankarada ki yere mi gondereyim .Tesk.

tarihinde Emre Uçkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Özgün Önder

Merhabalar , koltuk sorunu bende de hasil oldu yukarı aşağı çalışmıyor, motor çalışıyor dişli siyirmis sanırım. Adanada bu işi daha önce çözen varmı , yoksa hiç ugrasmadan bahse konu Ankarada ki yere mi gondereyim .Tesk.

Aynı sorun bende de var, ben de Ankara'da baktırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

benim motor sağlam fakat elektirik gelmiyor,dışardan elektirik verdiğimizde çalışıyor...sırf onun için de hat çektirmek istemiyorum...kararsın kaldım varken kullanamamak da sıkıntı :/

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sökemedim motorun koltuğa bağlı kısımlarını. Dişliyi değişmem gerekiyor benimde ama pres yapmışlar direk. Hangi akla hizmet? Abi yapsana vidalı falan bişeyler :/

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

benim motor sağlam fakat elektirik gelmiyor,dışardan elektirik verdiğimizde çalışıyor...sırf onun için de hat çektirmek istemiyorum...kararsın kaldım varken kullanamamak da sıkıntı :/

Belki sigorta atmıştır kontrol et onun tek başına sigortası yoktur bildiğim kadarıyla

Yorum bağlantısı

Motor genelde saglamdir zaten. Ses cikarip hareket etmiyorsa disli, ses de cikmiyorsa dugme kontrolnedilmeli. Sigortasi bildigim kadari ile yok. Bugune kadar cozum namina sigorta gecmedi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Said Avşar

motor dan ses geliyor fakat koltukda hareket yok,bu dişliyi ankara da nerede bulabilirim :)

metal olanı 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

motor dan ses geliyor fakat koltukda hareket yok,bu dişliyi ankara da nerede bulabilirim :)

metal olanı 

332029145 sahibinden ilan no su. Ankara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
3 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

332029145 sahibinden ilan no su. Ankara

eyv :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Said Avşar
On 27.01.2008 at 00:24, Evren İskent yazdı:

Aracı aldığımdan beri arızalı olan elektrikli yükseklik mekanizması uzun süreden beri tamir edilmeyi bekliyordu. Bugün ustamın yoğun ilgisi sayesinde sorun halloldu. Bu konuda sıkıntısı olanlar için Ankarada oldukça sağlam bir metodla problemi giderebilirler.

Öncelikle arızanın dişli sıyırmasından kaynaklandığını motoru sökünce anladık. Yanlız dişlinin plastik olması çıkma alınacak parçanın da ilerleyen zamanda aynı akibeti paylaşacağının göstergesiydi. Konuya hakim bir başka ustanın yardımı ile Ostim de plastik dişliyi metalden yapan atölye olduğunu öğrendik. Gerçekten de ince işçilikle hazırlanmış parçayı aldık. Yanlız bu parçalar siparişle üretiliyormuş, benim ki biraz şans oldu, yoksa 2-3 gün beklemek gerekiyor yapılması için. Şu anda koltuk problemsiz çalışıyor, hem de metal dişli plastiğe göre daha sağlam oldu. Problem yaşayan arkadaşlara istedikleri zaman adresi verebilirm.

Saygılarımla.

Dişli motor kısmında mı?  Komple mekanizmayı mı sökmen gerekiyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
On 15.02.2017 at 18:31, Ahmet Said Avşar yazdı:

Motordada dişli varda genelde mekanizmadaki dişli kırılıyor mekanizmayı sökmen lazım söktünmü görürsün zaten hangisinin gittiğini

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
On 15.02.2017 at 18:31, Ahmet Said Avşar yazdı:

İstanbul yolunda Erciyes işyerleri sitesinde Saygınlar Makine var. Dişliler hazır orada, motoru söküp götürünce değiştirip verirler. Tek dişli alıp taktırmak için de tornacı müdahalesi gerekiyor. En güzeli orada takılması için motoru götürmek..

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu dişliyi neden biz takamıyoruz? Plastik dişliyi kırarak eriterek vs. bir şekilde yerinden çıkardıktan sonra yeni dişliyi yerine taksak olmuyor mu? Sanırım bir tanede küçük pimi var dişliyi tutan, onu da takarsak olmaz mı, yapamaz mıyız?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Bir saat önce, Mehmet Çelebi yazdı:

Motordada dişli varda genelde mekanizmadaki dişli kırılıyor mekanizmayı sökmen lazım söktünmü görürsün zaten hangisinin gittiğini

koltuğu sabitleyen vidaları sökünce motor kısmını sökebiliyorum ama mekanizma için koltuğu yüzeyinden mi sökeceğim ? burayı anlayamadım.

33 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Bu dişliyi neden biz takamıyoruz? Plastik dişliyi kırarak eriterek vs. bir şekilde yerinden çıkardıktan sonra yeni dişliyi yerine taksak olmuyor mu? Sanırım bir tanede küçük pimi var dişliyi tutan, onu da takarsak olmaz mı, yapamaz mıyız?

metal ile plastik mevzusu sanırsam,yoksa tornaya neden girsin

Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

İstanbul yolunda Erciyes işyerleri sitesinde Saygınlar Makine var. Dişliler hazır orada, motoru söküp götürünce değiştirip verirler. Tek dişli alıp taktırmak için de tornacı müdahalesi gerekiyor. En güzeli orada takılması için motoru götürmek..

dişlinin hazır olduğu yeri buldum,satıcı sök gel ben takarım,tornacıyla uğraşmazsın dedi,daha önce çok taktığını bu yüzden elinin de alışık olduğunu söyledi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Orijinal halinde pim yok. Mil delinecek pim takılacak. Plastik dişli preslenmiş şekilde çıkıyor orijinalinden.

39 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

koltuğu sabitleyen vidaları sökünce motor kısmını sökebiliyorum ama mekanizma için koltuğu yüzeyinden mi sökeceğim ? burayı anlayamadım.

metal ile plastik mevzusu sanırsam,yoksa tornaya neden girsin

dişlinin hazır olduğu yeri buldum,satıcı sök gel ben takarım,tornacıyla uğraşmazsın dedi,daha önce çok taktığını bu yüzden elinin de alışık olduğunu söyledi.

Metal dişli karşıdaki dişliyi bozar, benim dediğim yerdeki plastik dişli daha sağlıklı. Sonra metal olanı aramak zorunda kalabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)

lakin nasıl sökeceğiz :( koltuk döşemesini sökmem gerekiyor mu? motor sağlam dişli gidik.

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
15 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

lakin nasıl sökeceğiz :( koltuk döşemesini sökmem gerekiyor mu? motor sağlam dişli gidik.

Koltuğu sökeceksiniz, kumaş kalsın.. :) Koltuğu söküp ters çevirin, motor ortada duruyor zaten.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
13 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Koltuğu sökeceksiniz, kumaş kalsın.. :) Koltuğu söküp ters çevirin, motor ortada duruyor zaten.. ;)

sadece motoru söküp götüreceğim demi çarkı değiştirmek için :) kafam kalınlaştı biraz :rolleyes:

koltuğu söktüm lakin dişlinin nerde olduğunu bilemediğim için motoru sökmedim,gereksiz yeri söküp tekrar takmaya uğraşmayayım die :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...