İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

Serkan Toker

benim aracın koltuk ayarı çalışmıyor ama sorun nerde bilmiyorum düğme mi dişlimi vb gibi, tespitini ben yapabilirimiyim yoksa elketrikçi veya döşemecimi anlar

Düğmeye basınca motorun sesi geliyorsa dişlidir. Motor ve düğme kolay bozulmaz.

Yorum bağlantısı
Ömer Uğurlu

Düğmeye basınca motorun sesi geliyorsa dişlidir. Motor ve düğme kolay bozulmaz.

düğmeye bastığımda ben hiç bi etkileşim olmuyor ne motor sesi ne de başka bi şey 

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

merhaba  herşey  var  ama  koltuk  nasıl  sökülecek  bulamadım..:::=)))))))   koltuk altındaki  kabloları  çıkarınca  arıza  lambası  yanarmı  acaba   mondeo mk2 ghia

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

merhaba herşey var ama koltuk nasıl sökülecek bulamadım..:::=))))))) koltuk altındaki kabloları çıkarınca arıza lambası yanarmı acaba mondeo mk2 ghia

Dört tane civatası var. Soketleri söküp koltuğu ters çevireceksiniz..

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Dört tane civatası var. Soketleri söküp koltuğu ters çevireceksiniz..

sağolun  yarın  deneyecegim.   arıza  lambası  yanmaz  değilmi??

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

merhaba  bugün  koltuğu  söktüm ce  motoru  çıkardım   .  dişli   kırıktı evet  ama  dişliyi  sökemedim.  dişli  vidalımı   yoksa   ısıtıp  preslemişlermi.  dişli  takıldıktan  donra tombul bi metal  parça  var. söken  arkadaşlar   yardımcı  olurlarsa  memmun  olurum..

sanayide  dişli  yapımı  için  100.tl      istedi tornacı    plastic olacakmış. aynısı.   dişliyi  bulursam takabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

merhaba bugün koltuğu söktüm ce motoru çıkardım . dişli kırıktı evet ama dişliyi sökemedim. dişli vidalımı yoksa ısıtıp preslemişlermi. dişli takıldıktan donra tombul bi metal parça var. söken arkadaşlar yardımcı olurlarsa memmun olurum..

sanayide dişli yapımı için 100.tl istedi tornacı plastic olacakmış. aynısı. dişliyi bulursam takabilirmiyim

Dişli presli ve yeni yapılacak olan dişli milin üzerine delik açılıp kama ile takılacak. Hangi sehirdesiniz mobilden göremiyorum ?

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Dişli presli ve yeni yapılacak olan dişli milin üzerine delik açılıp kama ile takılacak. Hangi sehirdesiniz mobilden göremiyorum ?

antalyadayım...   metal   yaptıran  arkadaslar   nasıl  taktı  acaba.   bi  yol  gösterin  satan  bi yer   varsa   almak  istiyorum  100.tl   pahalı  geldi   bana.

Yorum bağlantısı
Muhlis Yeniçerioğlu

antalyadayım...   metal   yaptıran  arkadaslar   nasıl  taktı  acaba.   bi  yol  gösterin  satan  bi yer   varsa   almak  istiyorum  100.tl   pahalı  geldi   bana.

hocam ben yeni yaptırdım.o dişli kırılmadan çıkmıyor.sen çıkarma .benimkini çıkarmadan ölçü aldılar.sonra çıkarırken kırıldı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

antalyadayım... metal yaptıran arkadaslar nasıl taktı acaba. bi yol gösterin satan bi yer varsa almak istiyorum 100.tl pahalı geldi bana.

En iyi cevapta adres bilgileri var.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

tesekkür  ederim arayıp  görüsecegim  .   

belliki   bu  dişli  yedek  parçacıların elinde  olen  birsey  değil

bu  arada    komple  koltuk  kaldırma motoru  için  900.tl     dediler.  :=)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

tesekkür ederim arayıp görüsecegim .

belliki bu dişli yedek parçacıların elinde olen birsey değil

bu arada komple koltuk kaldırma motoru için 900.tl dediler. :=)

Aramanıza gerek yok, motoru isteyecekler kargoyla. Dişliyi değiştirip geri yollayacaklar. Size dişliyi gönderseler orada yine bir tornacı takacak muhtemelen takarken kıracak vs.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Aramanıza gerek yok, motoru isteyecekler kargoyla. Dişliyi değiştirip geri yollayacaklar. Size dişliyi gönderseler orada yine bir tornacı takacak muhtemelen takarken kıracak vs.

konunun  yeri  değil  ama    sol  cam   kriko plastiği  lazım

http://www.fordparcabul.com/images/products/00%5C30%5C28/3028_kucuk.jpg

resimdeki  kırmızı  parça.   kırılmıs  cam  düzgün  açılmıyor.      komple  kriko  olarakmı  satılıyor  yada  sadece  plastik  bulunabilirmi.

parça ismi  Cam Krikosu  plastiği  ama  bulamadım  mk2 için

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Arkadaşlar bende bu sorunu çözmek istiyorum sizlere sorum bu sistemi Sökmen için koltuğu Sökmen gerekiyor mu yoksa koltuğu Sökmeden onu çıkartabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Mk2 mondeomun koltuk motorunu soktum sayginlar tornaya gönderdim sağolsunlar yapıp hemen gönderdiler. Cumartesi günü de kismetse takarim artık. Emegi gecenlere teşekkür ederim.

Mk2 mondeomun koltuk motorunu soktum sayginlar tornaya gönderdim sağolsunlar yapıp hemen gönderdiler. Cumartesi günü de kismetse takarim artık. Emegi gecenlere teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arkadaşlar bende bu sorunu çözmek istiyorum sizlere sorum bu sistemi Sökmen için koltuğu Sökmen gerekiyor mu yoksa koltuğu Sökmeden onu çıkartabilir miyim?

Koltuğu sökerseniz epey kolaylaşır. Koltuk sökülmeden ben sökemem. Çekiç gerekecek mesela, aracınız kaç model mobilden göremiyorum gerçi..

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Serkan Toker   bey  teşekkür  ederim  sayenizde   koltuk  çalışıyor.  :=)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eser Yıldırım

Tekrar konu açmayayım.mk3 mondeo var ve hepsi gibi benimde ön koltuk sıkıntılı.ileri-geri ve sırt kısmı çalışıyor.ama arka taraf yukarı-aşağı girmiyor sanırım ön taraf içinde ayrı bir yukarı-aşağı motoru var ikisinden de ses geliyor ama çalışmıyor ve bu koltuğu nasıl sökerim...

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tekrar konu açmayayım.mk3 mondeo var ve hepsi gibi benimde ön koltuk sıkıntılı.ileri-geri ve sırt kısmı çalışıyor.ama arka taraf yukarı-aşağı girmiyor sanırım ön taraf içinde ayrı bir yukarı-aşağı motoru var ikisinden de ses geliyor ama çalışmıyor ve bu koltuğu nasıl sökerim...

11 anahtarla sokeceginiz 6 tane vidasi var, koltuk yerinden ciktiktan sonra airbag kablo bagini sokeceginiz bir civata daha var onuda soktukten sonda koltugu disari alabilirsiniz. Yanliz tamamen disari almak icin emniyet kemerini de sokmeniz lazim. Onunda tork civatasi var ve yeri biraz ters..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...