İçeriğe Yönlendir

Plazma yada LCD TV

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Uğur Koçyiğit

Phılıps in bir modeli var şu an ona takmış durumdayım 3500ytl ye alabilioruz

42PF5331 MODELİ sanırım bütün icatlar için mevcut bunun, benim kararsızlığım şundan,ben aldıktan sonra birisi çıkıpta ya bundan daha iyisi vardı bu fiyata veya az fakla deyip canımı sıkmasın ,bunun için buraya yazıyorum ki herkes görsün

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu akşam biraz bakayım.

42PF5331 güzel televizyon ama benim için büyüktü. Sizin için de belki bilemiyorum büyük olabilir. 3500 ytl vermeyi göze alırsanız görütü kalitesinden ben gayet memnun kaldım. (neyle karşılaştırdın diyeceksiniz, satıcılarda açık olan modellerle yan yanayken). Sony daha iyi üst modelleri ama fiyatları uçuk gibi.

Eski model büyük boy plazmaları ucuza bulabilirseniz o da iyi seçim olabilir. ama ucuza bulursanız. 1500 ytl felan 42 için.

...

Baktım...

http://www.tiryakiforum.org/forum/donanim-...len-yeni-nesil/

anlaşılan yeniden para harcamak lazım :)

Tüm liste ise şurda:

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=237287

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

herbişeyi. Digiturk şimdi zaten kendi receiverini veriyor ya. Onu HD yaptığında yani HD receiver gönderdiğinde tüm digiturk 1080i HD olacak. Bence digiturk adına çok karlı bir atılım olur.

Bugun dikkat ettim,yeni aldığım 82 ekran LCD de görüntü net de olsa sıkıştırma ve çözünürlük sebebiyle yakından bakınca detaylar iyi görünmüyor. Yayın HD olsa böyle olmaz. Mesela bilgisayar baglayıp DIVX seyredince cam gibi net.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

İyide HD olarak çekimeyen hiç bir şeyi HD olarak yayınlayamassınızki, maçları kendi çekiyor olabilir, fakat yayınladığı filmler veya belgeseller başkaları tarafında kaydedilmiş ve HD değiller, bu durumda onları gerçekten HD olarak yayınlayamassınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

filimler telesine makinası ile yayınlanır diye biliyorum. ya da öyleydi.

ya da DVD ile. DVD ile yayınlarsa HD olur. adamlarda sistem MPEG2 ise tabi kalitede gelişme az olur. ancak alıcınızın HD çıkışı varsa, analog kayıpları olmayacaktır. Bilgisayar ekranında uydu ne kadar kaliteli çıkıyorsa o kadar seyredilir.

Bilgisayara uydu kartı takıp HDMI monitör çıkışına baglayıp denenebilir.

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

1. LCD projeksiyon TV'ler ikesinlikle tavsiye etmem kısa zamanda ampullleri yanıyor ve değiştirmek için dünya para istiyorlar. Bir projeksiyon TV'nin 7 yıllık maliyeti LCD TV'nin aynı süredeki maliyetinden %40 daha fazla.

2. Ugur philips 5331 modeli çözünürlüğü 852x480 sanırım. Kesinlikle bunun yerine aynı paraya LG'nin 1024x768 modelini tercih et sonra HD yayın başlayınca pişman olup tekrar değiştirmek istersin.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Hayırlı olsun,bende bugün biraz Vatan,Teknosa ve Carrefour u dolaştım sizin aldığınız modelin 32inç olanı ile Lg arasında kararsız kaldım Lg nin özellikleri Sony e göre daha iyi gibi ama diğeri nihayeti bir Sony,ben biraz daha beklemeye karar verdim.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Uurcum biramı hazırla mac izlemeye geliyom yarın :)

hayırlı olsun kardeşim..

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Çahdırma mehmet abi :)

valla mertol baktım işin içinden çıkamıyorum dedim o özellikbu özellik kafayı yiyeceğime hepsinin olduğu bir tane iyi marka olsun,sağolsun arkadaşım indirimli şekilde aldı bana,hatta çocuk zarar bil etti biraz ,e ama olsun o kadar 40 yılda bir işimiz düştü,3900 e aldım

tenosadan internet ten o fiyata alınırsa,yanında PS2 hediye veriliyor bilginize

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

o ne demek yaahu,tabiki sağlam kalacak hem yeneriz hemde o kadar para verdim takım için ona zararmı vericem :)

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Ugur hayırlı olsun. Güle güle seyret...

Bu arada sony KDL-40X2000 diye bir model çıkartmış tam benim istediğim gibi hem çok büyük değil hemde 1920x1080 tam destekleniyor. Yani FullHD fiyatı 8500YTL olduğu için hala almayıdüşünmüyorum ama artık 852x480 modellerin fiyatları iyice düşer.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aydan Aykac

Ugur nasıl yeni TV, memnunmusun? Digiturk- Kablo TV - Uydu - Anten vs. görüntü farkı nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

.. neyse gaza gelip almadım ama mağazadan çıkmadan sony dv camera aldım ... :seytan:

İyi ki gaza gelmemişsin.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun Selo.. Aç bi topikte.. Bakalım ne almışsın.. Bizide bilgilendirmiş olursun..

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

LG PLASMA FİYATLARI

42PX4 RV ...............2850 YTL

42PC1 RV...............2750 YTL

42PC1 R ...............3350 YTL

42PC1 RR...............3950 YTL

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LG LCD TV FİYATLARI

26 LC2 R.................... 1650 YTL

32 LC2R .....................1950 YTL

37 LC2R......................2950 YTL

42 LC2R......................3950 YTL

Digicom LG ve Samsung'ta kampanya yapmış. Yakında digerleride başlar fiyatları indirmeye...

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Plazmanın yerine lcd tavsiye ederim,Plazmalarda normal yayın seyrederken logonun olduğu bölümün altındaki pikseller yanıyor ve gölge şeklinde kalıyor.Lcd de böyle bir sorun yok ben LG kullanıyorum 32 lx2r,32lc2r den tek farkı parlaklığı 600cdm2 ve otomatik kontrast ayrı var ve dış kasası daha modern.Daha öncede yazmıştım kimse yeni nesil Hd televizyonlardan bir mucize beklemesin yanlız DVD seyrederken farkı anlayabiliyorsunuz.Televizyon alacakların ben biraz daha sabırlı olmasını diliyorum ben mecburiyetden değiştirdim eski televizyonunum bozulduğundan dolayı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...