İçeriğe Yönlendir

Plazma yada LCD TV

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

2006 yazında vestel hd (bi ton uzatması wardı hatırlamıyorum) aldık 106 ekran ben memlunum 3.300 15 ay taksitle...

tarihinde Mehmet Ali K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Ben gayet güzel fiyata almışım sony bravıa lcd yi, bir de üstüne 500 ytl lik hediye veriyolar ohhh, alet diğer alt marka ve modellerle aynı seviyeye geliyor

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Çok yakında bir 32" LCD almayı planlıyorum. Philips 32PF5331 alacağım herhalde?

HD yayın olayı netleşsin, birde 46" plasma alacağım. 1366x768 olacak ama markaya karar veremedim.

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Elektronik herhangi bir ürün almak istediğinizde bana mesaj atın,bir de ben fiyat sorayım,benim arkadaşım oldukça güzel fiyatlar verebiliyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydan Aykac

Sonuçta bunun arkasında ticari bir şirket varsa araştırma sonuçları biraz taraflı olabilir. Şüpheyle karşılasamda normal yayını uzaktan izlemek için plasmanın daha iyi oldugunu gözlerimle gördüm. Plasmalar 42" olduğu için normal yayında yakından pixelleşme yapıyor. LCD'ler ise HD yayını daha net gösteriyor(1920x1080 gibi bir sayısal üstünlükle)

İzleme mesafenize göre şeçim yapın derim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gold daki adam doğru söylemiş. Plazmalar daha çok enerji harcıyor. kısa ömürlü vesaire. ama büyük ekran ya da aydınlık mekan için LCD den kat kat iyi. ben philips 32 ekrandan memnunum. 5331 mi 5431 mi ne. şimdi bir de CINEOS olanlar çıktı. ben alırken 4bin ytl mi neydi onlar.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Daha evvel aramızda konuşmuştuk hep, ama bu açıklayıcı oldu.

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Kalitesinden dir belki,bilmiyorum ne marka kullanıyor ama,

sony bravia lcd kullanıyorum,cihazın neresinden bakarsan bak görüntü kalitesi değişmiyor,çok net ışığıda kendi ayarlıyor

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Demek ki eksik bir özellik var fahri, yoksa panasonic te dediğin gibi en iyilerden biri

ulem selo reklamını yapıcam tabi,o kadar para verdim ona,acım büyük :)

Yorum bağlantısı
Gökhan inal

esas sorun elimizdeki büyük ekranları nereye koyacağımız. fiyatlar illa ki düşecek ama mesela 52 kiloluk 72 ekranı da atsan atılmaz, satsan satılmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

52 kiloluk 72 ekranı

Ben şüpheleniyordum zaten vardır o kadar.. Tek başıma gücüm yetmiyor benim.. Eski 56'm nasıl iyiydi..

Tamire götürürken hiç zorlanmazdım.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bizim de 84 (galiba :huh: ) sony var,12 yaşında. Geçen tamire giderken tek başıma kucaklayınca belim,kollarım ve bilimum taşıyıcı mekanizmam yerle bir oldu. Kutusunda 52 kg yazıyor ama eminim daha ağır(ya da ben formdan düşmüşüm) Hadi ağırlığı neyse de benim upuzun kollarla bile kavranamayacak kadar büyük yau. Namıssız ölüp ölüp diriliyor, cortu çeksede alsak en bi hafifinden p"a"lazma diye gözüne bakar oldum yau.

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Fiyatların çok ucuzlayacağını sanmıyorum. 82 ekran samsung CRT 100Hz TV 1800YTL civarında ve HD destekliyor.(Nasıl destekliyor bilemiyorum)

Üreticiler eski teknoloji ürünlerini satıştan kaldırıp yeni ürün sunuyorlar ve fiyatını eskisinin üstünde tutuyorlar. Ardından yavaşça fiyatı düşüyor ve yenisi çıkıyor. Bu döngü sürerken fiyatların aşağı gidişi kolay olmuyor. En basiti PC fiyatlarına bakın yıllar öncede fiyatlar bu seviyedeydi. Elbette yıllar önce aldığınız PC ile şimdiki aynı değil ama fiyatları yakın. :D

HD yayın konusunda, Türk üreticilerin ürünleri piyasaya geldiğinde HD receiverlerin fiyatını düşeceğine eminim, bu işte CD ve DVD sürücülerin fiyat döngüsü gibi olur.

Yinede 852x480 plasma almayında ne yaparsanız yapın derim...

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Tabi ilk PC çıktığında 3-5bin$ civarındaydı. Şimdi LCD-plasma aynı konumda mı diyorsunuz? Benim bildiğim plasmalar 10 yıldır falan var.

CRT konusunda Fahri sana müjdem var. Samsung'un CRT'si kısaltılmış tüplü az yer kaplıyor. Ayrıca 100Hz ve HD ready yani 720p ve 1080i gösterebiliyor. Katalogtaki tek falsosu 55kg olması :D Ben bu TV'yi bayrampasa carrefour'da seyrettim, yanında bir plasma vardı ve görüntü kalitesi plasma'ya göre rezaletti. Son derece soluk ve cansız kalıyordu.

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Selo sen bu işi harbiden iyi biliyon yani :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim ilk aldığım pc 1200 dolar civarıydı, 486DX- 33...Ses kartı ve CD-ROM da yoktu o zaman... Şimdi aynı fiyata LCD monitörlü süper makine toplarsın.

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Ulen selo yine mi acıtasyon yav,yapma kardeşim yapma

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Selo, atarisi, commodore'u olan arkadaşın da mı yoktu?

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

1983'te spectrum 48K almıştım. Hatta 16K'ydı sonra upgrade ettirdim. 1989'da ilk PC'm 286'ydı. 1100TL'ye almıştım. O zaman sıkı paraydı.

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Plasma konusunda beni çok rahatsız eden bir olay var. Burn-in denilen ekranda uzun süre kalan bir görüntünün ekrana sabitlenmesi. (Örn. Kanal logoları vb.) Bunun önlenmesi için tüm plasmaların kitapçıklarında ilk 1000 saat %50 kontrast oranının ve %40 parlaklık ayarının altında kullanılması gerektiği gibi laflar yazıyor. Bu olay bana sanki 1000 saat sorun çıkartmayacak ayarla kullanın sonrasında zaten çok geç olur geri falan veremezsiniz gibi geliyor. Sonuçta bu alet elektronik bir alet ve bir mekanik parçanın alışması gibi durum söz konusu değil. Eger tüp ömrü iddia edildigi gibi 30000saat ise, bu yüzden ilk başta veya 1000 saat sonrasında kontrastı %80 yapsan bir fark yaratmaz. Bunu ögrendikten sonra plasma teknolojisine güvenim sarsıldı. Bir çok kişi bundan habersiz cihazını almış ve kullanma klavuzunu okuyunca şok olmuşlar. Eger iz kalırsa servisler bunu temizleyebiliyormuş(ama her zaman degil!!!) fakat bu tabiki paralıymış.

Sanırım en iyisi LCD almak... http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Grundig 11bin DM a satıyordu...

Bugünkü para ile 5bin € civarı bir para...

Benimde ilk bilgisayarım Sinclari dı.. 83 tü galiba.. En teypli olanlarından .. 1 sene kadar sonra disketli modeli çımıştı uyuz olup Vestel Goldstar almıştım... Onun RAM i dah abüyüktü.. 64KB RAM 32 KB ROM vardı...

Yahu anlaşılan hepimizde bu nanelerden var. Benimki 48K spectrum+ modeli lastik tuşlu olmayan. Ayrıca interface 2 ve joystick de var (ikinci el). Festival mi düzenlemeli ne yapmalı. benimki hala kutusunda duruyor. birkaç oyun da var sanırım kasette.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...