İçeriğe Yönlendir

Muayene Hakkında Bilmek Istedikleriniz

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Burhan Çelik

Son zamanlarda muayene girmiş olup da;

sonradan takılan gündüz farları sorun oluyor mu?

xenon mercekli far otomatik yükseklik ayarı yok manuel var sorun oluyor mu?

bunlar sorun yaratıyorsa gündüz farlarının kablolarını çıkarıp çalışmaz halde gitsek, xenonlarıda sadece balanslarını bırakıp söksek bir şey derler mi?

aracım 2012 model ford fiesta..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Son zamanlarda muayene girmiş olup da;

sonradan takılan gündüz farları sorun oluyor mu?

xenon mercekli far otomatik yükseklik ayarı yok manuel var sorun oluyor mu?

bunlar sorun yaratıyorsa gündüz farlarının kablolarını çıkarıp çalışmaz halde gitsek, xenonlarıda sadece balanslarını bırakıp söksek bir şey derler mi?

aracım 2012 model ford fiesta..

Gündüz farları konusunda bir bilgim yok ama xenon takılı araç geçmiyor. (ben her sene söküyorum bi-xenon farlarımı orjinalleri takıyorum) Kaputtun altında olan xenon'le ilgili parçaları önemsemiyorlar.

2 senede  sökmeden gittim gıçıklığına 2 sindede geçmed. 4300K xenon var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sami Aktaş

Geçen hafta muayeneye gittim Bandırma'ya...Egzos muayesini de aynı yerde yaptırayım dedim ama geçmedi...Bu arada da ruhsatta 5 koltuklu görünüyor diye ağır kusur yazmışlar...4 olmalıymış oradaki eleman trafik tescile git elle 4 yaparlar dedi... :) Haftaya tekrar gideceğim...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

5'i 4 yaptılar...Egzos yine geçmedi, Ford servisinden aldım ben de pulu...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Son dakika!!!

Bugün arkadaş beyaz Corolla ile muayeneye gitti. Tavan komple siyah kaplama. Yeni kanun gereği tüm gövde tavan dahil ruhsatta yazan renk olmalıymış. Ağır kusurlu ve geçememiş muayeneden. Şimdi tavan kaplamasını söktürüyor.

Hata 1.1.22 Araç özellikleri: aracın rengi farklı - Ağır Kusur

Haberiniz olsun. Eğer tavan kaplaması olup nasılsa geçiliyor diyenler dikkat!!!

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Son dakika!!!

Bugün arkadaş beyaz Corolla ile muayeneye gitti. Tavan komple siyah kaplama. Yeni kanun gereği tüm gövde tavan dahil ruhsatta yazan renk olmalıymış. Ağır kusurlu ve geçememiş muayeneden. Şimdi tavan kaplamasını söktürüyor.

Hata 1.1.22 Araç özellikleri: aracın rengi farklı - Ağır Kusur

Haberiniz olsun. Eğer tavan kaplaması olup nasılsa geçiliyor diyenler dikkat!!!

bunda şaşıracak birşey yok ki,doğrusu bu zaten :yes:

sökmesin,aynı renk beyaz kaplatsın,muayeneden sonra hemen beyazı söksün

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bunda şaşıracak birşey yok ki,doğrusu bu zaten :yes:

sökmesin,aynı renk beyaz kaplatsın,muayeneden sonra hemen beyazı söksün

Sadece tavan için laf söz etmiyorlardı şimdiye kadar. Çok geçen oldu. Ama artık oda sıkıntıymış. Aynı elemanlar bakacağından üzerine beyaz kaplama fark edilirse yine sorun çıkartmasınlar?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sadece tavan için laf söz etmiyorlardı şimdiye kadar. Çok geçen oldu. Ama artık oda sıkıntıymış. Aynı elemanlar bakacağından üzerine beyaz kaplama fark edilirse yine sorun çıkartmasınlar?

bence sorun olmaz,renk aynı olsun yeter.

Yorum bağlantısı

bence sorun olmaz,renk aynı olsun yeter.

Xenonlarla birlikte serviste ilk sıfır alırken garantili taktırmış kaplamayıda. Xenon larıda söktürürken bunuda söktürüyorum başım ağrımasın dedi.. 3 sene siyah tavanlı kullandım, birazda beyaz olsun diyor :)

Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek

Kerem abi senle ve bir arkadaş daha vardı bu konuyu önceden tartışmıştık. Aslında yeni kanun falan yok 2 sene öncede exeo marka aracıma (beyaz) parlak siyah tavan folyosu çektirmiştim.Muayenedeki adamın dediği Türkiye nin neresine gidersen git tavan folyolu aracın ruhsatına işlenmemişse kesinlikle söktürülür. Ağır kusurludur dediğini hatırlıyorum. O konuda da ağır kusurludur geçemez dediğimdede sizler tarafından baya bi alay konusu olmuştum. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Kerem abi senle ve bir arkadaş daha vardı bu konuyu önceden tartışmıştık. Aslında yeni kanun falan yok 2 sene öncede exeo marka aracıma (beyaz) parlak siyah tavan folyosu çektirmiştim.Muayenedeki adamın dediği Türkiye nin neresine gidersen git tavan folyolu aracın ruhsatına işlenmemişse kesinlikle söktürülür. Ağır kusurludur dediğini hatırlıyorum. O konuda da ağır kusurludur geçemez dediğimdede sizler tarafından baya bi alay konusu olmuştum. 

Eğer ben alay ettiysem kendi adıma çok çok özür diliyorum..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

Bayadır kimse yazmamış. Bugün muayeneden geçtik. Egzoz emisyon dakhil 206 lira. Tüpün tarihi, sisler ve lambalar için hafif kusur yazmışlar. Bunlarla ilgili işlem yapmaya gerek var mı ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bayadır kimse yazmamış. Bugün muayeneden geçtik. Egzoz emisyon dakhil 206 lira. Tüpün tarihi, sisler ve lambalar için hafif kusur yazmışlar. Bunlarla ilgili işlem yapmaya gerek var mı ?

Geçmiş ve hayırlısı olsun. Hafif kusurlarla ilgili birşey yapmanıza gerek yok. Çoğu yazılmış olsun  diye yazılıyor. Sizi yada karşınızdaki sürücüleri rahatsız eden durumlara kendiniz için müdahale edilebilir..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hafif kusurlu olarak muayenemizi yaptırdık. Farlar düşük, ön an cam filmi için kusur yazdılar. Gündüzleri ya da diğer ledler sorun olmadan geçti.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akan Belen

Yarın muayeneye gireceğim sanırım.Gününü geçirdim zaten.Ön balataların bitmek üzere olduğunu biliyorum aslında.Birde halen daha egzoz manifolt contam kaçırıyor gaza basınca ötüyor biraz.Bunlar yüzünden herhangi bir sıkıntı çıkma ihtimali varmı acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yarın muayeneye gireceğim sanırım.Gününü geçirdim zaten.Ön balataların bitmek üzere olduğunu biliyorum aslında.Birde halen daha egzoz manifolt contam kaçırıyor gaza basınca ötüyor biraz.Bunlar yüzünden herhangi bir sıkıntı çıkma ihtimali varmı acaba

Frenler tutmazsa sıkıntı olur da, aksi halde problem olmaz.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Frenler tutmazsa sıkıntı olur da, aksi halde problem olmaz.

Şimdilik sıkıntı yok ama azaldığını biliyorum balataların.Sanırım sıkıntı olmaz olursada değişim yaparız :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Randevu almak istiyorum ama nasıl yapacağım bunu.Bunun içinde mi ücret ödemek gerekiyor anlamadım ki bu durumu.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sabah muayene girdik bol hafif kusurlu şekilde çıktık. :D İşin garip tarafı camlarda film yok renkli cam var ama film var diye hafif kusur yazmışlar dert etmedim artık bir önemi yok diye.Saolsun daha 2 hafta önce servisten çıkan aracın far ayarları da bozuk çıkmış.

Asıl sormak istediğim konu şu resimde de görüldüğü üzere Hem uzun hemde kısalarda ışık şiddeti açısından çok fark var gibi geldi bana bunun sebebi nedir.Ampullerde mi sıkıntı var demektir acaba

Gönderilen Resim
Yorum bağlantısı

Sabah muayene girdik bol hafif kusurlu şekilde çıktık. :D İşin garip tarafı camlarda film yok renkli cam var ama film var diye hafif kusur yazmışlar dert etmedim artık bir önemi yok diye.Saolsun daha 2 hafta önce servisten çıkan aracın far ayarları da bozuk çıkmış.

Asıl sormak istediğim konu şu resimde de görüldüğü üzere Hem uzun hemde kısalarda ışık şiddeti açısından çok fark var gibi geldi bana bunun sebebi nedir.Ampullerde mi sıkıntı var demektir acaba

Sıkıntı yok abicim. sanayide bir far ayar yerine gidersen makinede sıkıntı yaşamazsın. Daha öncede yazmıştım yazmazlarsa olmuyormuş bir sebebimi ne varmış. O yüzden mutlaka hafif birkaç ksuur yazılıyor. Ağızınla dedin film yok diye ama yazmışlar. Demek ki farlarda ayarlı ama ayarsız yazmışlar.

Randevu alırken ücret yok. Farklı birkaç site var komisyon alan. Amman dikkat!

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...