İçeriğe Yönlendir

Muayene Hakkında Bilmek Istedikleriniz

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu

Konya/Karapınar'da da gördüm birtane yeni kuruluyordu bu yaz başında.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

Elazığda var yanlış hatırlamıyorsam reklam panolarını biz yapmıştık,resimde görülen totem benim eserim.şimdi birde Hadımköy gişeler yanında bir bina galiba araç muayene istasyonu

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

adanada 2 tane var.vayki vay.milletin canına okuyorlar :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mazhar Uzun

ankarada 2 kasımdan itibaren altı yerde başladı bence mantıklı bir muayene istasyonları

http://www.tuvturk.com.tr bu adreste detaylı anlatılıyor.araç muayenesi yapılamayacak yeri okurken şöyle bir madde vardı

araç sırada iken çalışmaz ise muayenesi yapılmaz . 2 sene önce muayaneye gittiğimde bir araç çalışmamış idi çok eski bir model 124 iterek sıraya girdi vede muayene sırasında motorla uğraşarak iyi kötü çalıştırmışlardı tabiiki muayeneden geçti.Herhalde bundan sonra böyle birşeyler olmaz

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Orkun Özbay

istanbul'da tüv'den muayene yaptıran var mı hiç?

ne yapmak lazım neler istiyorlar ne kadar sürüyor vs.vs.vs internet sitesinde yazanlardan farklı bir bilgi verebilcek kimse var mı

eski istasyonlar artık muayene yapmıyor herhalde...

bir de aracın borcu yoksa temiz kağıdı alınmasına gerek yokmuş galiba , teyitleyecek kimse var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
istanbul'da tüv'den muayene yaptıran var mı hiç?

ne yapmak lazım neler istiyorlar ne kadar sürüyor vs.vs.vs internet sitesinde yazanlardan farklı bir bilgi verebilcek kimse var mı

eski istasyonlar artık muayene yapmıyor herhalde...

bir de aracın borcu yoksa temiz kağıdı alınmasına gerek yokmuş galiba , teyitleyecek kimse var mı?

Cevap verrim ama... Bir mondeo by-pass'ına patlar sana.. :p

Ruhsat

Borcun yoksa yazıyla falan uğraşmana gerek yok.. orda bakıyorlar

Trafik sigortası (yoksa yapalım :p )

Lpg varsa sızdırmazlık raporu

Ayrıca

İlk yardım seti.. (TS4019'a uygun)

2 adet üçgen reflektör

Yangıs söndürme cihazı

Stepne

Aracın genel bakımını yap.. Sağdan soldan yağ damlıyorsa sil... Motor no okunmuyosa temizle okunur hale getir..

Far ayarlarını kontrol et...

Diğerlerini biliyorsundur zaten...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Motor no görünmüyorsa bir kağıt verip yetkili servise yolluyorlar, servis kağıdı kaşeliyor numaraya bakıp..

Bu arada kayıp ruhsat için tespit yaptırmak bedava olmuş, daha önce muayene ücreti ödeniyordu bunun için de..

Foruma özel bilgi:

Ruhsat kayıp diye tespit yaptırmaya araç gönderdim. Normalde aracın muayenesi de çoktan bitmişti, ama ruhsatta kayıptı. Tespit için para almadan ek-1 formunu imzalamışlar, yeni ruhsatı çıkarttırdım, yeni ruhsat sanki yeni muayene yapılmış gibi çıkmış.. Bu arada tespitte sadece motor ve şasi numarasını kontrol etmişler..

Yeni ruhsat maliyeti de çok yüksek değil :nazar:

Gerçi bir tüv istasyonunda istasyon amiri olan arkadaşımı arayıp bu durumu anlattım ona da garip geldi, sanırım yakında buna bir çözüm bulacaklardır..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Isparta henuz gecmedi. saat 8 de 100 araclık kuyruk oluyor muayene istasyonunun önünde. 42, 07, 09 plakalı hepsi de :nazar:

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

2009 dan itibaren bütün istasyonlar geçecek bildiğim kadarıyla. ve yine bildiğim kadarıyla yeni istasyonların günlük kapasiteleri 90 araç muayene edecek kadarmış...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Avrupa yakasında oturan arkadaşlar için Hadımköy gişeler mevkiinde Tuv Turk faaliyete girdi diye biliyorum,bilginize

Yorum bağlantısı
Orkun Özbay

mehmet abi istedğin by-pass olsun söker bi yerden göndeririz :)

kemerburgaz'ın çalıştığına emin misiniz?

valla eğer çalışıyorsa benim 1 günüm kurtulur :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi istedğin by-pass olsun söker bi yerden göndeririz :)

valla eğer çalışıyorsa benim 1 günüm kurtulur :)

Hee yaa.. bu by-pass işine bi ayar vermemiz lazım...

Bunlar da istanbuldaki TÜV istasyonları Sonuçta arabada sorun yoksa yarım günde hallolur diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Orkun Özbay

abi sen şase numarasını mesaj atıcaktın bana...

istasyona gittikten sonra hallolur da özellikle bana uzak yerleri seçmişler sanki :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Lastik diş derinliğin uygun değilse geçirmiyorlar.Bu kadar özenliler yani, inşallah ileride al şu 50 liği bizim işi hallet moduna girilmez.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
mehmet abi istedğin by-pass olsun söker bi yerden göndeririz :D

valla eğer çalışıyorsa benim 1 günüm kurtulur :p

10 gün önce gittim açıktı, hatta sıra vardı.

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Ankara tuv ile ilgili bilgisi olan var mı? Hangisinde sıra az, hangisi daha az "gıcık" v.s. Sport trend'in muayenesi geldi hatta geçti. :D

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Akyurt'da azmış diye duydum bende. Eryaman yakın oraya götüreyim.

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Arkadaşımın arabası 34 plaka. Kırıkkale'ye gitti. Diğer bir arkadaşım koçhisar'a gitti. Orası bomboşmuş.

Değer mi o kadar benzin yakmaya.

Yorum bağlantısı
Osman Bala
34 plaka Ankara'da olmuyor. Koçhisar'a cenazeye gitmişti. Orda görmüş.

Türkiye'nin kuzeyi güneyi muhabbeti mi, ama koçhisar'da Ankara'ya bağlı. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bravo, sitede ilksin. Borcu yoktur yazısı ve muayene ücretleri nasıl. Herşey orada ki veznede bitiyor mu? Aracın tabanı kontrol ediliyormu.

Yorum bağlantısı
Orkun Özbay

maalesef kemerburgaz istasyonu da kapanmış.

selahattin abi hangisine gitmiştin sen?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...