İçeriğe Yönlendir

Muayene Hakkında Bilmek Istedikleriniz

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Merhaba,

1 ay içinde TÜV muayenesi yaptırmam gerekiyor. Ancak muayene kaşesi için ruhsatta yer kalmamış. Tek çözüm ruhsatı yenilemek midir? Bir de önceki muayenelerde istenmeyen aluminyum örtü isteniyor. Bu nerede bulunur? (İstanbul).

Teşekkürler,

Alüminyum yanık örtüsü nü okuyunca o da neymiş dedim :) Trafik setinin içinde varmış, sizde setin içine bakın. Geçen hafta muyaneden sorunsuz geçtim.

Bir kaç tane pejo ve eski model araba fren pedalı üzerinde lastik yok diye kaldı. Buda yeni uygulama galiba.

Önce muayene oluyorsunuz sonra oradan verdikleri rapor ile gidip trafik tescilden yeni muayene kartı çıkartıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Alüminyum yanık örtüsü nü okuyunca o da neymiş dedim :) Trafik setinin içinde varmış, sizde setin içine bakın. Geçen hafta muyaneden sorunsuz geçtim.

Bir kaç tane pejo ve eski model araba fren pedalı üzerinde lastik yok diye kaldı. Buda yeni uygulama galiba.

Önce muayene oluyorsunuz sonra oradan verdikleri rapor ile gidip trafik tescilden yeni muayene kartı çıkartıyorsunuz.

Teşekkürler Erdoğan bey.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ses farına Xenon takmışlar. Ampulün fişini söksem yanmasa geçer mi. İlla normal ampule dönmem lazım mı

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Alüminyum örtü ne için? Ben 1 ay önce eşimin arabasını götürdüm, böyle birşey sormadılar...

Yorum bağlantısı
Barış Adak

Bu aluminyum örtünün bir tarafı alu renginde bir tarafı altın rengidir. Acil durum battaniyesi diye de bilinir . Sarı taraf üşümemek için , metalik taraf üşümek için (yanık vs) kullanılır. Birçok kurtarma ekibi ve setinin standart malzemesidir. Araçta iş görür en az bir tane bulundurulması iyi olur . 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhun Batur
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba. Sizlere danışmak istediğim önemli bir konu var. Muayene konusunu bulunca başka bir yere yeni konu açmak istemedim. 23.07.2015 tarihinde almış olduğum Renault Megane II aracımın 7 haziran tarihinde muayeneye girmesi gerekiyor. Ben aracı aldığımda plaka değişikliği yaptım. Tuvturk'e ait siteye başvuru için girdiğimde ' Tescil Seri No. - Plaka eşleşmiyor. Lütfen kontrol edin.' uyarısı alıyorum Ne yapmam gerekiyor ? Plaka değişikliğinden sonra birşeyleri işlemeyi ya da bir yerlere bildirmeyi mi atladılar ? Benim yapmam gereken birşey mi var ?  Yardımcı olursanız sevinirim...

tarihinde Gökhun Batur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Ruhsatta iki ayrı sayfada; iki farklı numara var..biri belge no, ben yanlişlikla bikaç kere belge noyu girdim kabul etmedi,sonra figer sayfadaki tescil noyu girdim oldu..siz dogrusunu yazdınız degilmi..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Mahmut'a sattığım C-Max için eski plaka üzerinden mesaj uyarısı geliyor Tüvtürkten...

"32DE844 plakali aracinizin muayene suresi gecmistir. Cezai yaptirimla karsilasmamak icin muayenesini yaptiriniz. Ucretsiz randevu icin www.tuvturk.com.tr " şeklinde...

Birşey yapmama gerek var mı? Mahmut muayenesini yaptırmıştır herhalde...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...