İçeriğe Yönlendir

Lpg, Marka Karşılaştırmaları

Cem Yiğit

Recommended Posts

Cem Yiğit

Lpg taktırmayı düşünüyorum birazda ekonomik olsun istiyorum geçen salı bir iki yere sordum ekogaza ve fema ya 1000 ytl dediler taktırırsam sorun olurmu yada başka hangi marka uygun olur.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

sizin fiyat aldıgınız yerde kit taktırıp memnun olanlar var mı onu da arastırın eger memnun olan ve o bayiyi size tavsiye eden olursa yani işciliklerine kefil olan varsa sizde taktırabilirsiniz aksi takdirde daha önce lpg taktıran ve memnun olan birilerinden tavsiye alın

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Landirenzo'yu 6 taksit 1500 liraya taktırdık bugün... (Astra 2001)

Yorum bağlantısı
Cem Yiğit

Antalya Uludağ otogaz istasyonundaki arkadaşım ramses lpg sistemini tavsiye etti.Onu taktıracağım 950 ytl 10 taksit.Pazartesi montaj yapılacak inşallah iyi olur.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Taktırdınız mı ? Eğer taktırdıysanız hayırlı olsun.İlk izlenimleriniz nasıl ?

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy

Ekogas la ilgili olarak LPG işini çok profesyonelce yapan bir akrabamdan aldığım bilgiye göre ECU deki bir hatadan dolayı kitin sigortası atınca benzine geçmiyor ve araba stop ediyormuş. Bunu fabrika ile görüşmüşler ve yeni bir ECU yapılmasına ön ayak olmuşlar. Eğer adamların takacağı ECU yeni ise Ekogas olabilir ama eski ise çok emniyetsiz bir durum bence. Örneğin 100 km/s hızla yolda gidiyorsunuz ve araç stop ediyor; dolayısıyla fren, direksiyon devre dışı bunu iyi düşünmek gerekir. Bunun kontrolü içinde araba çalışırken ve LPG de iken, LPG kitinin sigortasını söküyorsunuz(hoş bu kontrolü aracın sızdırmazlık raporu alması içinde yapıyorlar, ama LPG montajı yapan firmalar geçici bir hile yaparak o raporu aldırıyorlarmış) aracın benzine geçmesi ve stop etmemesi gerekir. Sonuçta ben de birilerinden duyarak bu bilgilere ulaştım. Ama aklınızda bulunsun.

Yorum bağlantısı
Cem Yiğit

Ramses oto gaz sistemini 900 ytlye taktık araçta 1-2 kişi varken lpgde çalıştığı hiç belli olmuyor.Yakıt hesaplamasını henüz doğru yapamadım.Yapınca yazacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

900 ytl güzel bir fiyat.

Lpg de iken bir şekilde sigortası atıp stop edince, kokpitteki düğmeden benzine geçmek mümkün olmaz mıymış acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok len... :)

Bir arkadaşım... işyerinden komşum.. tutturdu astraya tüp taktıracağım diye...

Teleflex dedim tabiki.. Ama Nevşehir'de olmadığı için tırstı...

Nevşehir'deki en iyi servis ve en iyi usta da Landirenzo taktığı için oraya götürdüm... İşim bitti...

Bu kadar :(

Ama acıdım Astra'ya...

Araba çalışıpta lpg'ye geçince başlayan takırtı ve şıkırtıları görünce dayanamadım :p

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy
(düzenlendi)
900 ytl güzel bir fiyat.

Lpg de iken bir şekilde sigortası atıp stop edince, kokpitteki düğmeden benzine geçmek mümkün olmaz mıymış acaba?

araç stop edince o düğmede, benzine geçişi yapan herneyse o da fişi çekiyor. yani olmaz.

tarihinde Bilgin Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg sigortası atmak demek gazın kesilmesi demek, bu araç stop etti demek değildir ki? Yolda giderken Gaz pedalından ayağınızı çektiğiniz anki durumdur sadece. Merak ettim ondan soruyorum. Lpg sisteminin sigortası atınca, seçici düğme de fonsiyon göremiyordur onu bilemem.

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy
Lpg sigortası atmak demek gazın kesilmesi demek, bu araç stop etti demek değildir ki? Yolda giderken Gaz pedalından ayağınızı çektiğiniz anki durumdur sadece. Merak ettim ondan soruyorum. Lpg sisteminin sigortası atınca, seçici düğme de fonsiyon göremiyordur onu bilemem.

bunu anlatan kişi bunu bizzat denemiş. sonunda arabayı el freni ile durdurmuşlar. zaten ECU'daki arıza da bu normalde sigorta atınca araba benzine otomatik geçiyor. araba normal olarak devam ediyor. ama bunda olmuyormuş.

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy

yalnız bu dediğim sorun bayramdan sonra üretilen ekogaslarda giderilecek demişlerdi. sanırım artık bu sorunda çözülmüştür. ben kötüleyen olmak istemem. araştırın, aklınızın bir köşesinde olsun derim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağrı Harman

Abi sonuç olarak focus için iyi ve hesaplı olan marka hangisi ?

Yorum bağlantısı
Çağrı Harman
Yok len... :rolleyes:

Bir arkadaşım... işyerinden komşum.. tutturdu astraya tüp taktıracağım diye...

Teleflex dedim tabiki.. Ama Nevşehir'de olmadığı için tırstı...

Nevşehir'deki en iyi servis ve en iyi usta da Landirenzo taktığı için oraya götürdüm... İşim bitti...

Bu kadar :fiuw:

Ama acıdım Astra'ya...

Araba çalışıpta lpg'ye geçince başlayan takırtı ve şıkırtıları görünce dayanamadım :p

Mehmet abi zavoli nasıl? focuslarla uyumu iyi mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focusa uyumludur değildir diye bişey yok arkadaşlar..

Usta uydurmasını biliyorsa hepsi uyar..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz
araç stop edince o düğmede, benzine geçişi yapan herneyse o da fişi çekiyor. yani olmaz.

sigorta atınca araç otomatik olarak benzinde çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

Selamın aleyküm ,2001 1.6 ghiamzda atiker var şehir dışı 13 şehir içi 18 20 ye dayanıyordu ki yaşım 21 , şehiriçi genelde 20 lerde , çekişi harika , 10 000 kmyi geçti hiçbir sorun yaşamadık

Yorum bağlantısı
Tufan Yıldız

Arkadaşlar bende 2000 focus var. Aldığımda ekogas üzerinde takılıydı. Şimdi değiştirip Atiker yada Zavoli taktırmayı düşünüyorum. Ekogas için üzülerek iyi şeyler söyleyemeyeceğim. Düşünen arkadaşlar dikkatli olsun lütfen

Yorum bağlantısı
Özgür Atar

Hepinize Selamlar,

Bende bugün Bosch enjektörlü Landi renzo taktırdım. 2 yıldır araştırıyordum.

Landi ve tartarini arasında kalmıştım sonunda Landi de karar kıldım İnşallah hayırlı olur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

lpg ile ilgili okuduklarımdan anladığım kadarı ile

1- teleflex veya pris

2-landi renzo

3-brc

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın
(düzenlendi)

1.5 yıldır Landi Renzo Kullanıyorum Çekişte yakıtta bir problem yok.Ankara şehir içi yaklaşık 1L LPG=10Km+-1Km

tarihinde Yetkin Ak?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...