İçeriğe Yönlendir

Lpg, Marka Karşılaştırmaları

Cem Yiğit

Recommended Posts

Caner Kırmızı
(düzenlendi)

bizim arabadada voltran vardı aldıgımızda.once rolantı dusuyodu sonra gaza gecmemeye basladı sımdıde hıc gecmıyor. mersınde kımse bakmıyor parcasıda bulunmuyor.sıstem sıvasta takılmıs surtas otoda.ya sıstem komple çöpe atılacak yada sivasa gıdıpte yaptırmaya calısacagız.mersindeki ustalar hiç yaptırmayın baska sorunlarda yapar basınız agrır dedıler.buyuk ıhtımal yenısı takılacak.baska yerlerdede boylemı bılmıyorum ama eger adana mersın cevresınde oturuyosanız voltran markasından uzak durun kımse bakmıyor ve yedek parçası yok.

tarihinde Caner K?rm?z? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Haydar Türer

Bugün BRC my07 taktırdım.Arıza lambası yanmadı,performansı çok iyi,benzinden gaza geçişlerini anlayamıyorum,devir saaatinin ibresi rölantideyken geçişlerde hareket bile etmiyo,şimdilik sıkıntı yok gibi.İlerleyen zamanlarda yakıt sarfiyatınıda yazarım.

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

bende taktırcam brc-my07 istanbulda üretiliyomuş bi yandan yerli mal diyebilirmiyiz yani yerli bi üretime 1500 vereceksem niye atiker düşünmeyim 900 demi.brc nin fast modeli varmış kullanan arkadaş varmıdır bunu bunu ankarada herkes getrtmiyo çok az sayılı firmalarda bulunuyo.bi firma hangi taksiciye sorarsan eğer brc si varsa %90 ı brc fast kullanyıo demiştir fast focus a iyimidir sizce ne önderirsiniz

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
bende taktırcam brc-my07 istanbulda üretiliyomuş bi yandan yerli mal diyebilirmiyiz yani yerli bi üretime 1500 vereceksem niye atiker düşünmeyim 900 demi.brc nin fast modeli varmış kullanan arkadaş varmıdır bunu bunu ankarada herkes getrtmiyo çok az sayılı firmalarda bulunuyo.bi firma hangi taksiciye sorarsan eğer brc si varsa %90 ı brc fast kullanyıo demiştir fast focus a iyimidir sizce ne önderirsiniz

BRC fast kullanıyorum, montajı yapan arkadaşım My07 yerine fast tavsiye etti.Ben montajı yaptırdığımda BRC bayiileri fast yok diyordu, montaj da yapmıyordu sözde piyasada da yoktu, forumdan okuduğum kadarıyla fast'e garanti verilmediğiyle ilgili yazılarda vardı.Geçen yıl Mayıs ayından beri 20.000+ km yol yaptım, şimdiye kadar bir problem yaşamadım,çekiş rolanti son hız dahil..ilk montaj dahil yaklaşık 8bin km arıza lambası hiç yanmadı, daha sonra bir kaç kez yandı söndü,şu an yanıyor ama kalibrasyonla ilgili olsa gerek...

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

garanti olayı nasılmış bu işte yani ben 2a mühendisliğine sordum bu kiti bizim garantimiz altında değil sadece dükkan garantisi diyor.böyle bi saçmalık olamaz yani 2a getirmiyo o malı diye garantisi olmaması.yani demek istediğim taktırdığınız yer atıyorum yarın bigün beyn bozuldu aracınızda lpg beynini ücretsiz değiştiriyormu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Atiker taktırmayı düşünüyorum, bu iş için İstanbul'da nereyi önerirsiniz?

Belki kafanı karıştıracağım ama.. KME araştırdın mı Özgür..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

zavoli abi zavoli.

boing moing anlamam aga mercedesten başka uçağa binmem.

Yorum bağlantısı
Haydar Türer

BRC taktırmadan önce araştırma yaparken KME denilen markayı inceleme fırsatım oldu.Arkadaş tavsiyesi ile gittiğim yer ana distribütörüydü,ordaki arkadaşlar sistem hakkında çok detaylı bilgiler verdiler,sorduğum her soruya çok mantıklı ve doğru cevaplar aldım.Arıza lambasının yanmayacağı garantiside verdiler,çoğu yer abi yanabilirde yanmayabilirde bi garanti veremeyiz diyolardı.Bana marka seçerken dikkat etmem gereken önemli şeyler hakkında tüyoda verdiler.Enjektörlerin birbirinden bağımsız olması,temizlenebilir olması,regülatörün sıcak su giriş çıkış bağlantılarının plastik değil prinç olması gibi...Ben ordayken son model mercedes sl 55 vardı(550 beygir bir canavar) onun montajını yapıyorlardı,sırada bekleyen jeeepleri ve diğer yüksek sınıf araçları görünce etkilendim.Madem öyle neden BRC taktırdın diyeceksiniz,ben devlet memuruyum ve tayin gören biriyim.Servis ağının yaygın olması benim için çok önemli.Gittiğim yerlerde sıkıntı yaşamamak için kararım BRC den yana oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Birşey alırken çok fazla araştırmayı sevmiyorum ;) Onun fiyatı nedir?

Araştır bence..

KME de ucuzdur..

Ben olsam ikisi arasında seçim yapacak olsam KME taktırırdım..

Yorum bağlantısı
Metin Serin

Diğerlerini bilmem ama Teleflex taktırma!!! Taktıran bi aabimiz pardon emmimiz var forumda sor anlatsın :rofl: Ankaranın yolları taştan :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Diğerlerini bilmem ama Teleflex taktırma!!! Taktıran bi aabimiz pardon emmimiz var forumda sor anlatsın :rofl: Ankaranın yolları taştan :)

Bu hafta sonu götürüp atacağım önlerine :D

Yorum bağlantısı
Metin Serin
(düzenlendi)

Alırsan Kara Murat a da taktırcan mı emmii???

Bu arada ankara git gel git gel bayaa tasarruf ettin yakıttan dimi aabi :)

tarihinde Metin Serin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alırsan Kara Murat a da taktırcan mı emmii???

Bu arada ankara git gel git gel bayaa tasarruf ettin yakıttan dimi aabi :)

Taktıracağım tabi..

Aslında şimdiden sen taktırsan daha güzel olur...

Evet.. 3 defa gittim kit bedelini amorti etti zaten :rofl:

Yorum bağlantısı
Metin Serin

Yok aabi uymaz :rofl: Seçicidir benim aslanım kırmızı et yer 95 oktan içer ööle hava gazı falanda kesmez onu benden söölemesi :)

Yorum bağlantısı
Talip Eren
bizim arabadada voltran vardı aldıgımızda.once rolantı dusuyodu sonra gaza gecmemeye basladı sımdıde hıc gecmıyor. mersınde kımse bakmıyor parcasıda bulunmuyor.sıstem sıvasta takılmıs surtas otoda.ya sıstem komple çöpe atılacak yada sivasa gıdıpte yaptırmaya calısacagız.mersindeki ustalar hiç yaptırmayın baska sorunlarda yapar basınız agrır dedıler.buyuk ıhtımal yenısı takılacak.baska yerlerdede boylemı bılmıyorum ama eger adana mersın cevresınde oturuyosanız voltran markasından uzak durun kımse bakmıyor ve yedek parçası yok.

bende de voltran var,evet mersin de yardım edebilecek servis yok.bende epey uğraştım ama sonunda kendim hallettim,mersin de oturuyorum isterseniz bi göz atalım,yazılım,beyin falan bilemem ama belki basit bir sorunu vardır.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersin Bakır

Niye kimsa başka markalardan yazışmıyor,ortada 2-3 marka var.Ben şuanda milano markayı inceliyorum.Umarım İtalyanlar iyidir.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Focusta brc var memnunum.Clioya ne taktıracağımı bilmiyorum.Brc ile atiker arasındayım.

Brc 1400tl peşin, kartına göre 1500-1600 tl 10 ay vadeli.

Atiker peşin fiyatına 10 ay vadeli 950 tl.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Taktıracağım tabi..

Aslında şimdiden sen taktırsan daha güzel olur...

Evet.. 3 defa gittim kit bedelini amorti etti zaten :D

Birde çilesini amorti etse :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ersin Bakır

Romano /Brc / Milano ve Atiker

bunların arasında tercih yaptım;

Romano / Milano aynıydı 1380 tl

Brc / 1650 tl

Atiker zaten aynı fiyat değişmiyor 950 tl.

Atiker le ilgili baka forumlarda çok şikayet gördüm,

Brc pahalı geldi.

Milano ile anlaştım ;1200 taksitli dedi ,takılıp aracı almaya gittiğimde masaya 1000 tl koydum çıktım.kabul etti.

İnternette de Milano ya baktım direk sitesi yok,sıralı olanlar ithal deniyor,sesli uyarı var,geçişler otmatik,performans pek değişmedi güzel.. vs.Ben beyendim.

Bu arada bu forum sitesine ve tüm konularda yorumlarını paylaşan herkese çok teşekkür ederim.Bu tüp olayında burada çok şey öğrendim ve işlem yapılırken bu yorumlardan topladıklarımı uygulattım.(araç motor ve on torpido delmeden işlem yapmak / gösterge nerede olsun gibi)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Birde çilesini amorti etse :rolleyes:

Yok abi çile falan...

Ben çok memnunum.. oldukça keyifli.. Sınırsız geziyorum... Arabayı alalı 10 ay oldu... 16 bin km yol yapmışım.. Ev iş arası sadece 3 km...

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Yok abi çile falan...

Ben çok memnunum.. oldukça keyifli.. Sınırsız geziyorum... Arabayı alalı 10 ay oldu... 16 bin km yol yapmışım.. Ev iş arası sadece 3 km...

O zaman 1 yıl sonra v6 ya yapılacaklar listesine prins-teleflex yada zavoli marka lpg kiti montajınıda ekleyeyim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O zaman 1 yıl sonra v6 ya yapılacaklar listesine prins-teleflex yada zavoli marka lpg kiti montajınıda ekleyeyim :rolleyes:

Çağlar arabayı satarken, "tüp taktırmayacağına söz verirsen" demediyse...

Bu bir yıllık süre zarfında yakacağın dolarlara yazık olacak...

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
Yok abi çile falan...

abi bu yaptığın 16000 km de hiç arıza lambası yandımı,veya nebileyim kalibrasyon dedikleri şeyin haricinde bir sıkıntı çıkardımı...bende düşünüyorum ama,hararet ve lamba sourunundan dolayı biraz tırsıyorum... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...