İçeriğe Yönlendir

Lpg, Marka Karşılaştırmaları

Cem Yiğit

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
abi bu yaptığın 16000 km de hiç arıza lambası yandımı,veya nebileyim kalibrasyon dedikleri şeyin haricinde bir sıkıntı çıkardımı...bende düşünüyorum ama,hararet ve lamba sourunundan dolayı biraz tırsıyorum... :)

Hiç lamba yanmadı.. Kalibrasyon hatası oldu...

Ancak sebep benim acele etmem olduğu için bir şey diyemiyorum..

Adamlar bana bu iş bir günde olmaz dedi.. Yapın dedim.. Yaptılar.. Soğuk kalibrasyon düzgün olmamış.. tekrar gittim düzelttiler.. Şu anda da bence halen fakir çalışıyor, ama bir daha gitmek nasip olamadı... Bir sorun oluşturmuyor...

Lpg kiti kaynaklı başka sorunum olmadı...

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

abilerim daha iyi bilir ama yanlış değilsem bu lpg işinde markadan ziyade montaj önemli , atiker takılalı 1 sene oldu sorunsuz tıkır tıkır hemde performansıda yerinde 14 kuruş şehiriçi şehirdışı ortalama yakıt bizzat ölçtüm

yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abilerim daha iyi bilir ama yanlış değilsem bu lpg işinde markadan ziyade montaj önemli ,

Biraz yanılıyorsun.. Her ikiside önemli..

Teleflex'in enjektörleri ile Atiker'in valflerini aynı kefeye koymak yanlış olur..

Ama işçilik her ikisinde de önemlidir tabiki..

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
Biraz yanılıyorsun.. Her ikiside önemli..

Teleflex'in enjektörleri ile Atiker'in valflerini

valf derken enjektör yokmu atikerde... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
valf derken enjektör yokmu atikerde... :)

Var canım olmamı...

Farkı belirtmek için o kelimeyi kullanmıştım..

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

abi şöyle desek nasıl olur,enjentör var enjektörcük var...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi şöyle desek nasıl olur,enjentör var enjektörcük var...

Yok yok.. emin ol benim kelime daha uygun :D

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
(düzenlendi)

mesaj alınmıştır :D;)

tarihinde Murat Akalo?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Çağlar arabayı satarken, "tüp taktırmayacağına söz verirsen" demediyse...

Bu bir yıllık süre zarfında yakacağın dolarlara yazık olacak...

Aslında ikimizin de endişeleri lpg marka ve montajından tutunda ,saat gibi çalışan motorda oluşabilecek muhtemel aşınma ve yıpranma ile ilgili durumlar.Zaten V6 nın elektrik donanımı ve motor bölümüne ilave edilecek her aygıt-ki hertaraf dolu- ileride soru işaretlerinin kaynağıda olabilir.Yıllık 3000-3500 km yol katedecek birisi için lpg hala lüks olma özelliğini muhafaza ediyor. :dil: Kapı kolu aydınlatmalarının orjinalini tak demiştiniz.Bu parça ford servislerinde bulunur mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yıllık 3000-3500 km yol katedecek birisi için lpg hala lüks olma özelliğini muhafaza ediyor. :dil:

Yıllık 3000 km yol katedeceksen... 98 oktan al benzini. :D

Zaten buna takılacak lpg kiti 2500-3000 lira arasında olması lazım...

Kapı kolu aydınlatmalarının orjinalini tak demiştiniz.Bu parça ford servislerinde bulunur mu?

Serviste bulacağını sanmıyorum... 97 ve 98 modellerin bir kısmında var...

Her fırsatta çıkmacıları kollamalısın..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Murat Arslan

arkadaşlar ben gecen sene tanıdık birisinin tavsiyesi ile aldesa marka lpg sistemi taktırdım ve şu an 25000 km yapmıs durumdayım en ufak bir sorun cıkarmadı cok memnunum.çekiş süper araba benzini unuttu :D)...tavsiye ederim sonuna kadar 1000 TL tutmuştu,bilginiz olsun

Yorum bağlantısı
Mustafa Yetimoğlu

Arkadaşım aracınızın yakıtı fazla gibi geldi bana, ben aracıma brc taktırdım, ankarada gazın litresi 1,48 tl. ben şehiriçinde 14 kr, şehirdışında yaklaşık 10,5 kuruş yakıyorum. ( spor kullandığımı belirtiyim) çekişte de en ufak fark hissetmedim. taktıralı nerdeyse 16.000-17.000 km oldu.

Selamın aleyküm ,2001 1.6 ghiamzda atiker var şehir dışı 13 şehir içi 18 20 ye dayanıyordu ki yaşım 21 , şehiriçi genelde 20 lerde , çekişi harika , 10 000 kmyi geçti hiçbir sorun yaşamadık
Yorum bağlantısı
Guest Kenan Tug

bir tanıdığım nevşehirde 2000 model chavrole marka arabasına landirenzo taktırmış 2 yıldır kkulanıyorum ve benzinde 300 yakarken landirenzoda 150 ye düştü ve çok memnunum dedi bendede 2000 model fordfocus ambient var ona taktıracam fiatıda 1500 tl

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bir tanıdığım nevşehirde 2000 model chavrole marka arabasına landirenzo taktırmış

Erdal takmıştır... İyi ustadır...

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Clio'yada peşin 1400 tl ye BRC taktırdım.Brc olmasının tek sebebi montaj yapan ustalara olan güvenim.

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
Clio'yada peşin 1400 tl ye BRC taktırdım.Brc olmasının tek sebebi montaj yapan ustalara olan güvenim.

güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yetimoğlu

Ben de çoook önce Ankara'da Mocan Otogaz firmasında arabama lpg taktırmıştım, hiç bir sorun yaşamadığım gibi işçiliklerinden ve hizmetlerinden çok memnun kalmıştım. Halen kullanıyorum, 1 sonraki aracıma da mutlaka orda taktıracağım. BRC'yi kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

demekki lpg kitinden önce, kiti bağlayan ustayı iyi seçmek gerekiyo :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yetimoğlu

Kesinlikle Sevgili Murat,

LPG kiti her şey değil, İşi yapan firmanın bilgisi çok daha önemli. Benim Aracıma LPG montajı yapılırken 1 gün boyunca 7-8 araç sahibi LPG filtresini değiştirmek için uğradı. Hepsine tek tek sordum, LPGden memnunmusunuz diye, hem LPG'den hem firmadan çok memnunuz yanıtını aldım. bunlar da zaten kanaatimi pekiştirdi.

demekki lpg kitinden önce, kiti bağlayan ustayı iyi seçmek gerekiyo :rolleyes:
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Ayhan Onaran

Ben farklarını sormuştum doğru düzgün cevap alamamıştım.Bana denilen şu olmuştu.Aslında bunlar peşpeşe çıkan modeller, zaten biz en son çıkanı takıyoruz..

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arkadaşlar Atiker yazılımını yeniledi...daha sorunsuz şu an

Yorum bağlantısı
Levent Ülgen

lavato taktırdım easy fast cok guzel bır urun ankarada turkıye distiribütörü işcilk super ramazan usta var oarada saglam bır ıscılık uyguluyor

Yorum bağlantısı
Levent Ülgen
Niye kimsa başka markalardan yazışmıyor,ortada 2-3 marka var.Ben şuanda milano markayı inceliyorum.Umarım İtalyanlar iyidir.

ersın ben easyfast taktırdım lavatonun yenı versıyonu yakıt tanklarıda super 48 lt araba cok hos oldu hıcbır fark yok benzın kullanımına gore

Yorum bağlantısı
Levent Ülgen
Kesinlikle Sevgili Murat,

LPG kiti her şey değil, İşi yapan firmanın bilgisi çok daha önemli. Benim Aracıma LPG montajı yapılırken 1 gün boyunca 7-8 araç sahibi LPG filtresini değiştirmek için uğradı. Hepsine tek tek sordum, LPGden memnunmusunuz diye, hem LPG'den hem firmadan çok memnunuz yanıtını aldım. bunlar da zaten kanaatimi pekiştirdi.

ilk önce ustan bu işi bilecek sonra markaların yedek parcası ve iş yerının tup takıldıktan sonrakı tutumu cok önemli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...