İçeriğe Yönlendir

Zift Araçtan Nasıl Temizlenir ?

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu

Arkadaşlar kırkyılın başı bi gündüz çıkalım dedik uzunyola ama sağolsunlar yolu yapan şirketimiz mıcırda biraz pintilik edince araç baya bi ziftlendi. Bu lekelerin en iyi ilacı nedir acaba tabi ki boyaya filan zarar vermeden çıkarabilecek bir ürün ve benzin boyaya zararlı mıdır?

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Arkadaşlar kırkyılın başı bi gündüz çıkalım dedik uzunyola ama sağolsunlar yolu yapan şirketimiz mıcırda biraz pintilik edince araç baya bi ziftlendi. Bu lekelerin en iyi ilacı nedir acaba tabi ki boyaya filan zarar vermeden çıkarabilecek bir ürün ve benzin boyaya zararlı mıdır?

zift lekesi gaz yağı ile çok rahatlıkla çıkar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Nerede bulabilirim acaba. Benzinliklerde var mıdır?

bazılarında vardır hepsi satmıyor artık.birde tineride kullanabilirsiniz ama çok bastırmamak kaydıyla leke azsa oda iş görür.

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Bir parça üstübü veya pamuklu kumaşa mazot döküp ziftin üzerine yayın biraz bekleyin sonra aynı mazotlu bez veya üstübü ile bastırarak silin. Hemen çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Yarın mazot ve sana yağını denerim. :clapping: En kolay bulabileceklerim bunlar... Teşekkürler herkese.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kolay gelsin.Yalnız bir uyarım olacak.Kapı altlarında pütürlü yerlerde fazla bastırmayın.Galiba boyası farklı oluyor bozulma gözlemlemiştim.Dikkat etmenizde yarar var bence.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Tamamdır Serkan abi. Zaten bilirsin en çok kirlenen yerlerde oralar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Bende mazot öneririm. En kolay ve ekonomik çözüm.

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Benimkilerde duruyor çıkaramadım daha doğrusu gaz yağı bulamadım. ;)

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

selülozik tineri asla kullanmayın. yoksa boyacının yolunu tutarsınız... gazyağı veya mazot çıkarır.bir de würth parça ve balata temizleyici sprey.bence her evde bulunması gereken bi malzeme...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Mazot hemen çözüyor zifti, tecrübeyle sabit. Eski arabayı komple yıkamak zorunda kalmıştım neredeyse mazotla..

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Sprey sinek ilaçlarıda çıkartıyor. Tecrübeyle sabittir. Yanlız zift iyice kurumadan çıkartın ve eğer kimyasal bir şey kullanacaksanız muhakkak zifti çıkardıktan sonra arabayı yıkatın.

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

bir yıkamacıya gidin gazyağıyla temizlesin komple göremediğiniz noktalar olabilir .üzrine yıkadıktan sonra mazotlada silin aracınız eskisinden güzel olacaktır

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Gaz yağı en iyi çözüm ,mazot hiç denemedim.Hatta gaz yağını sulandırıp komple arabanızıda silebilirsiniz boyanın parlak görünmesini sağlar.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

arkadaşlar eskimiş lekelerde mazot pek işe yaramıyor ;)

gaz yağı denemedim ama işe yarar mı dersiniz?

birde yeni bir problem kurumuş ziftin yanı sıra kaportada donmuş çimento var. bununla mücadele eden oldumu?

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Gazyağı en iyi çözümdür.Hırdavatçılarda bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)
Donmuş çimento boyayı kaldırır demişti memmed emmi.

ah şiştik o zaman ;) ;) :agla:

evren bey sağolun. bakacağım hırdavatçılara.

ama çimento olayı kötü oldu. eğer boyayı kaldıracaksa.

tarihinde ilhan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

ben mazotla çıkarmıştım iyi geliyor.

Yorum bağlantısı
Korhan Oray

Gazyağını bulmak zor oluyor, bu nedenle mazotu öneririm ben de.

Tatilden gelince arabayı mazotla temizledim ve zift lekelerinin çıkmasının yanısıra (kaporta +jantlar) hem arabanın yüzeyi temizlenmiş oluyor hem de cilalamaya göre çok daha parlak oluyor ve daha geç toz tutuyor.

Kesinlikle öneririm.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

mazot veyahut tiner. ama tiner sentetikmi selulozikmiydi hatırlayamadım.

Yorum bağlantısı
İlhan Can

Benzin de hemen çıkarıyor zifti.Çamurluk ve kapılar aynaya kadar zift olmuştu.Benzinle siler silmez zift aktı gitti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...