İçeriğe Yönlendir

Zift Araçtan Nasıl Temizlenir ?

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Ahmet Çankaya
En iyi çözüm gazyağıdır. Akşam serinde, biten cam sil şişesine gaz yağını doldurunuz. Ziftli bölgeye her yerine değirene dek sıkınız. Biraz bekledikten sonra iki parça üstübü ile önce kaba lekeyi daha sonrada kalan lekeyi yok edebilirsiniz. Ayrıca aracınızın boyasına zarar vermez aksine boyayı besler. Sonra aracı güzelce yıkayıp tertemzi kullanabilirsiniz.

+ 1

2-3 kez bizzat kendim denedim sonuç mükemmel

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
+ 1

2-3 kez bizzat kendim denedim sonuç mükemmel

+ 1

Bende aracın kurumuş zift kalıntılarını gaz ile temizledim.

Sonuç: Bu konuya yapılan yorumlarda gazyağı en etkilisi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En ucuzu mazottur... Hatta beleştir..

Petrole gidersin.. Eline eldiveni takıp bir üstübüyü pompanın tabancasının içindeki kalan mazotla ıslatırsın.. Sonra ziftlerin üstüne sürersin..

Kısa süre sonra ziftlerin aktığını görürsün..

Bir seferde çözemezse tekrar edersin uygulamayı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İnce, pamuklu ve kedi dalamış gibi görünümlü ip yumağı gibi bişey.. :)

Herhangi bir bezde aynı işi görür..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmim ya... yaratıcı şahsiyet.

1000 kişiye sorsan böyle anlatamaz üstübüyü.

Senin kedin var bilirsin muhtemelen.... Haksızmıyım... :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

eyvallah..anladım

ford otosana dün şikayette bulunmuştum..bu sabah şahsuvaroğlu servisden aradılar...beni kusurlu çıkarmak için elinden geleni yaptılar...pes yani...

Yorum bağlantısı
Emin Sonkaya

gaz yağ bulunmazsa mazot tineri kesinlikle onermem. ayrıca aracınızı once sabunla yıkayıp kuruttuktan sonra gazyağ ile silip tekrar sabunla yıkadıktan sonra aracınızı güzelce kurularsanızaracınızın hem boyasını korursunuz hemde aracınız cilalanmış gibi parlar.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Barış Günay

zaten araba siyah belli bile olmaz (:

şaka bi yana gaz yağı her derde deva.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

gazyagı daha iyi cıkartır diye biliyorum hatta yıkamacıya gittiginizde söylerseniz onlar bile cıkartıyor gazyagı ile

Yorum bağlantısı
Barış Günay
mazot mu daha iyi gaz yağımı kafam karıştı :D:)

mazutu (: bilmem,, gaz yağını denedim tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hepsi olur en kolay bulunanı mazot ve hiçbir zararı yok, yanlız sildikten sonra araç şampuanıyla yıka ki toz tutmasın...

Yorum bağlantısı
Fatih Karadeniz

Üstat gidip sanayiden madeni yağ satan dükkanlardan 12 yada iki litre kadar gaz yağı satınal. Daha sonra kullanılmış içi boş bir cam sil kutusuna boşalt. Lekeli yerlere yeteri kadar sık bir müddet bekle daha sonra üstüpü yardımı ile sil. en sonunda da aracın dış kaportasında plastik aksamlara denk gelmeyecek kısımların tamamına sık ve sabun ve su ile yıka belki iki saatini alabilir. Ama aracının boyasıda parlar lekelerden de korunmuş olursun.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Uğur Çınar

en guzeli mazot cıkarmassa temizlik oncesi tineri var onla temizle bi gram bile kalmaz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tayfun Karakuş

oto yıkamcılarında yada aksesuar satıcılarında zift için özel ilaçlar var çok etkili

ben jantlar için kullanmıştım magarus mu neydi markası tam hatırlamıyorum ama acayip temizleydi zifti akıp gittiydi zift

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Erkan Cansız

Komik gelebilir ama SANA YAĞ kullan ... zift olan yere marketten alıcağın sana yağını sür bi 10 dk bekle, sonra yıka eser kalmıcaktır:))

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

mazot iyi temizliyor gerçekten ama kokusu güzel değil :D benzin olsa keşke hem güzelde kokuyor :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bunun için özel zift temizleyici spreyler var gayet sorunsuz çıkarıyor oldukça da ucuz ürünler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...